Pečen krompir v pečici

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. maj 2013 23:29

nola je napisal/a:

Ampak se seveda potrudim, če pridejo kavopivke. V glavnem se pa potem zmrdujejo, zlijejo mojo z velikim trudom zvarjeno kavo proč in si jo skuhajo po svoje. Pa še vprašajo me - a zdaj vidiš razliko, a? Jaz nobene

 



nola

peter

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2013 9:11

Drugim skuham kavo po željah - za turško podobno kot so predhodnice opisale, le da potresem š emamo kardamoma po vrhu,  nes tudi po željah, predvsem glede količine sladkorja in mleka.

Ko pa jaz drugje pijem kavo, mi gostiteljice - prijateljice dajo skodelico, vročo vodo, nes kavo in sladkor in rečejo, naj si jo sama naredim, ker zvarka, ki bi meni ustrezal, one ne znajo naredit ... Pa v vodo samo kavo in sladkor dam ...

mamamia

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

5. maj 2013 9:31

Prosim, vrnite se k temi, jasno razvidni iz naslova.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

5. maj 2013 10:26

Poskusila sem že več variant pečenega krompirčka. Najokusnejši mi je, če olupljen krompir dobro posolim in polijem z olivnim oljem, premešam s kuhalnico in stresem v pekač. Pečem na ventilatorju na 170 °C približno 1 uro.

Včasih smo krompirju dodali še drobno nasekljan česen (tudi peteršilj). Okus je fantastičen, moti pa me, da se česen prismodi (tudi peteršilj se izsuši). Nadomestila sem ga s česnom v prahu, ki se dobro obnese, a kot sem že rekla, mi je najokusnejši le s soljo in olivnim oljem.

Taia

gercar  

član od: 10.6.2009

sporočila: 35

6. maj 2013 10:20

kaj pa če probaš drugače? In sicer pri nas gre najbolj v promet umit krompir, nič olupljen, razrezan na polovice, položen na peki papir. Krompir položim tako da je odrezana stran krompirja navzgor to potem posolim in na to dam na kockice narezano maslo. Pečem v pečici eno uro. 



gercar

Sporočilo je spremenil(a) gercar dne 06. 2013 10:21

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

6. maj 2013 16:08

Taia je napisal/a:

Poskusila sem že več variant pečenega krompirčka. Najokusnejši mi je, če olupljen krompir dobro posolim in polijem z olivnim oljem, premešam s kuhalnico in stresem v pekač. Pečem na ventilatorju na 170 °C približno 1 uro.

Včasih smo krompirju dodali še drobno nasekljan česen (tudi peteršilj). Okus je fantastičen, moti pa me, da se česen prismodi (tudi peteršilj se izsuši). Nadomestila sem ga s česnom v prahu, ki se dobro obnese, a kot sem že rekla, mi je najokusnejši le s soljo in olivnim oljem.



Taia

Česen in peteršilj dodaj skoraj čisto proti koncu pečenja, petršilj prej oplakni pod vodo da bo moker in obeje premešaj med krompir, da ju namasiš še z oljem.Ne bo izsušeno.

anibas

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

6. maj 2013 19:18

[citat=--gercar--]

kaj pa če probaš drugače? In sicer pri nas gre najbolj v promet umit krompir, nič olupljen, razrezan na polovice, položen na peki papir. Krompir položim tako da je odrezana stran krompirja navzgor to potem posolim in na to dam na kockice narezano maslo. Pečem v pečici eno uro. 



gercar



Sporočilo je spremenil(a) gercar dne 06. 2013 10:21[/cita

Police..hrana moje mladost... z domačim špehom najboljše...

lp goga

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. maj 2013 19:59

Poznam te police, starši moje svakinje so iz Gorskega Kotarja, ona pravi, da je ta jed od tam. In krasno za kakšen mrzel, zimski večer. Pa večkrat bi jih lahko pripravila, pa se ne spomnim, mi tega pač nismo jedli. S kozarčkom črnega ali belega gre pa sploh skupaj.

 

naor

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

6. maj 2013 21:49

naor je napisal/a:

Kriznana, si še mlada, pa še lahko piješ močno kavo. Jaz sem je spila toliko, da mi  po žilah teče kava, ampak zdaj pa pijem tako, za kakršno sem včasih rekla, da je hruškova vodka. Čeprav se za goste vseeno malo potrudim in dam zvrhano žličko, pa jih veliko pravi, pa ne preveč močno.

 



naor

 

Jap, letos sem jih napolnila 40

 

Pa zjutri mora bit kava, da te dvigne



kriznana

Sporočilo je spremenil(a) kriznana dne 06. 2013 21:51

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

31. maj 2013 21:13

Dobro je.

aboyanasanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti