Pečen krompir v pečici

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

tema odprta - 28. feb 2013 9:09 | ogledi: 41.896 | odgovori: 43

Mi lahko prosim pomagate: kako naj začinim krompir, ki ga narežem na krhlje in spečem v ponvi v pečici, da bo res dobrega okusa? Moja mama pravi, da je najboljšega okusa, če se peče zraven mesa, kar je seveda res in se strinjam, ampak recimo, da si ga kdaj spečem tudi brez mesa. Nekateri pravijo, da je dovolj samo kombinacija sol + poper in vegeta, ampak sem poskusil in se mi preveč okusno ni zdelo. Kupil sem tudi posebne začimbe za krompir MAESTRO v tistem rumenem valju, vendar tudi ni bilo preveč okusno.

 

Pa še sočnost: je res, da je najbolj sočen, če dodaš čimveč olja, da plava v njem?

Robbus

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

28. feb 2013 9:16

Meni je bv pečici super, brez vegete.

Je pa včasih presuh, zato je meni naj naj kombinacija, da ga olupim, narežem na krhlje in predhodno 10 min. kuham v slani vodi (največkrat kar skupaj s korenčkom), nato odcedim, vmešam maslo, in kipnem v pekač. Kot rečeno, zraven dam najmanj še korenček, čebulo in por. Včasih 8zelo dobro) tudi bučke, včasih kar cel paradižnik ali izdolbljen, v katerega vsujem jajce. Sem tudi že dala cvetačo, v folijo zavito špinačo z maslom in smetano), pa koruzo, karkoli.

Od začimb pa peteršilj, pa rožmarin.

 

alpska roža

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

28. feb 2013 9:18

Peteršilj daš najbrž na koncu?

Robbus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. feb 2013 9:34

Krhlje premešam z malo olja in mleto rdečo papriko ter pečem.

 

Ali dam na dno pekača malo zrezane čebule in sesekljanega česna, dodam krmpir, vse skupaj premešam, da je krompir naoljen, dam peči v pečico in po približno 15 minutah dodam še dve ali tri vejice rožmarina.

 

 

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. feb 2013 9:46

Enako kot Mamamia , ima pa krompir rad tudi timijan, koper, pa ne veliko olja oz. maščobe, kje pa. Izvrsten je pečen na peki papirju z le par kapljicami olja. Skratka, malo ekperimentiraj pa boš našel svoj okus, zagotovo.

hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

28. feb 2013 10:32

Jaz krompir olupim, narežem na krhlje ali pa še na pol, dam v posodo, solim in zavrem. Krompir odcedim dam nazaj v posodo, dodam olivno olje, sol in premešam s kuhalnico. Stresem na pekač in pečem na 200 stopinj vsaj pol ure, da se zlato in hrustljavo zapeče. Olja dam vsaj dve veliki žlici, plavati pa ne sme. Bistvo je, da je dovolj slan in da ga dobro premešaš z oljem. 

Včasih na koncu dodam še malo juhe, da se navlaži, če se je predolgo pekel. Je pa boljši hrustljav.

Enkrat sem celo dodala ščepec čilija v prahu. 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 28. 2013 10:34

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

28. feb 2013 10:42

Jaz ga dam v emo pekač s čisto malo olja in pečem na 180 stopinjah s prižgano finkcijo za žar. Krompirček je fantastično hrustljav in nič suh. Solim ga na koncu, drugih začimb ne dodajam. Kadar je sezona dodam še različno zelenjavo. Je pa verjetno odvisno tudi malo od pečice na koliko stopnj peči, da bo ravno prav hrustljava skorjica. Na isti način pečem tudi perutničke ali pa bedrce. mmm, sem kar lačna postala

Lopatka

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

28. feb 2013 11:00

Tudi jaz ga najprej pokuham, nato solim, mal vegete in še preden ga dam v pekač, malo potrosim s koruznim zdrobom.

Pride lepo hrustljav.

Andika68

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. feb 2013 11:55

Tudi jaz ga ponavadi malo pokuham (tako, da vre 5 min), ker drugače se čisto predolgo peče. Začinim ga ponavadi samo s soljo (na koncu), včasih tudi z mleto papriko, česnom, čebulo in rožmarinom. Po mojem je okus krompirja odvisen predvsem od krompirja samega. Če nima okusa, mu nič ne pomaga, če je pa že sam po sebi dober, je pa sol čisto dovolj.

JJ

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

28. feb 2013 11:59

 

Brez Vegete!

Samo sol in proti koncu rožmarin.

trac

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

28. feb 2013 12:02

 

V olju ne sme plavati, ker bo potem povlekel vase preveč maščobe.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti