Pečen krompir v pečici

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. maj 2013 8:36

A misliš turško?

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. maj 2013 10:35

Turško kuham tako, da odmerim število skodelic, v zavreto in odstavljeno vodo dam po eno žličko kave in pustim da se zoc usede. Sladkorju sem se odpovedala že davno, tudi moji gostje pijejo nesladkano. Sicer bi dala dobro polovico žličke na žličko kave.

Ampak kolikor je kuharjev, toliko je načinov kuhanja kave. 

Instant pa žličko kave, do pol skodelice vodo, ostalo pa mleko. To je že dolgo moja najljubša kava.

 

naor

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

2. maj 2013 12:13

Hm, jaz kuham velike šalice kave, pa tudi malo močnejšo. Zavrem vodo, za dve malo več kot polovico polni čajni skodelici, odstavim in dam notri ene tri zvrhane čajne žlici kave. Sladkam jo posebej, ker nekateri pijejo grenko, jaz pa morem mal "cukra" noter dat. Dodam še mleko, in začnem uživati.

kriznana

abc345678910  

član od: 2.5.2013

sporočila: 4

2. maj 2013 13:03

hvala za odgovore

 

abc345678910

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. maj 2013 14:28

Kriznana, si še mlada, pa še lahko piješ močno kavo. Jaz sem je spila toliko, da mi  po žilah teče kava, ampak zdaj pa pijem tako, za kakršno sem včasih rekla, da je hruškova vodka. Čeprav se za goste vseeno malo potrudim in dam zvrhano žličko, pa jih veliko pravi, pa ne preveč močno.

 

naor

abc345678910  

član od: 2.5.2013

sporočila: 4

4. maj 2013 16:28

kako se pa mlek pogreje tako da je topel in da ne zavre

 

hvala za razumevanje

abc345678910

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. maj 2013 17:07

Skoda razlagat ker rata samo velikim mojstrom. Predlagam da das mleko na vroce sonce. To je bol paleo stil :)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. maj 2013 18:11

mene je danes sama milina (pomanjkanje spanja verjetno).

Torej -  to s soncem je v redu, ker ti ga zraven še malo sterilizira, vsaj po vrhu.

Sicer so pa še druge možnosti:

1) izlet v gozd, nabereš suhljad (ta je zdaj še malo mokra, ampak do jeseni se bo posušila, če boš upošteval vreme), potem pa priporočam kremenjak (2 kosa) in kresilno gobo. Pa na prste pazi, če si začetnik. Na jesen boš tako že lahko užival v mlačnem mleku, če boš seveda upošteval nasvet iz prešnjega stavka.

2) kruhomat bi mogoče šel, ampak na programu za vzhajanje, sicer se ti lahko ob robovih zažge

3) za denar bi ti ga pogreli tudi v vaških gostilni

4) tetrapak daš pod havbo motorja, ko se boš naslednjič kam peljal; vendar bodi previden pri odpiranju, lahko, da bo vseeno postalo vroče, sploh, če se boš peljal kam daleč

5) krave same po sebi dajejo mlačno mleko (classified information, nisi izvedel od mene!!!!!)

 

Pa poročaj, kako se boš odločil. Jaz ga sicer vedno segrejem tako, da je vroče, ker, ko se ohladi, splava na vrh smetana in ta je potem takooooo zelo dobra na črnem kruhu. Ampak saj po tem pa nisi spraševal, a ne? Sicer se me ne tiče, ampak ko smo že ravo pri temi o krompirju v pečici  - v kateri fazi krompirja pa boš potreboval mlačno mleko?

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. maj 2013 22:25

Naš(a) abc345... je pa silno vedoželjna deklica oz. deček. Upam, da bo kaj poročal(a), kako ji gre od rok kuhanje kave, gretje mleka, rezanje jabolk.

Kajti kmalu bomo prešli na rezanje čebule, česna, pečenje palačink. To mi je všeč, ker se mladi še hočejo učiti kuhanja. Naš narod bo preživel, nič skrbeti.

 

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. maj 2013 22:28

Ah limnol, sem danes tudi jaz mila in bom delila z vami svoj krompirski recept (še posebej zato, ker vidim, da se menite tudi o mleku).

Jaz ga nič ne pokuham prej, samo olupim, narežem, popopram, posolim, posujem s timijanom (ali šetrajem ali z majaronom ali pa z ničemer) in polijem s smetano ali mlekom ali pa z juho. Ko je že skoraj popečen, ga včasih poškropim še z belim vinom (ampak ne prej, ker surovemu krompirju škodi kislina. Če nimam nič za zraven, ga četrt ure preden je gotov, potresem z naribanim parmezanom, če se pa zraven peče kakšna riba ali kos perjadi pa nič. Pečem ga pa tričetrt ure ali uro, pa malo masla ali pa olja dam tudi zraven, pa kakšen strok česna in tudi lovorjev list. In seveda obvezno pol domače limone ali pomaranče.

Kave pa dobre ne znam skuhat, ne turške ne tiste iz makinete, sem bolj od čaja. Ampak se seveda potrudim, če pridejo kavopivke. V glavnem se pa potem zmrdujejo, zlijejo mojo z velikim trudom zvarjeno kavo proč in si jo skuhajo po svoje. Pa še vprašajo me - a zdaj vidiš razliko, a? Jaz nobene, meni kava sicer diši, okus mi pa ne dopade.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti