Čokolada

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. jul 2013 22:07

bannanna je napisal/a:

Na cokolado napisejo tudi v cokoladnici lucifer v velenju. poleg rustike mi imajo od slovencev edini res dobro cokolado. 



No, da še jaz "pristavim svoj piskrček" - Luciferjeve čokolade so res noro dobre.

s0ncek*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jul 2013 22:34

Ja limnol, ampak dobnikovi pralineji imajo pa okus po najbolj pocenski bonbonieri in vsi isti okus. luciferjevih se pa ne morem najest :s

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jul 2013 10:43

bannanna je napisal/a:

Ja limnol, ampak dobnikovi pralineji imajo pa okus po najbolj pocenski bonbonieri in vsi isti okus. luciferjevih se pa ne morem najest :s



 

Potem mi pa prosim zaupaj imena teh pocenskih bonbonjer. Zanesljivo spadam med tiste, ki so preskusili že nadpoprečno veliko čokoladnih sladkosti z vsega sveta (ker se pač povsod, kamor pridem, zapodim po lokalnih čokoladnicah) in preprosto ne morem verjeti, da se komu lahko Dobnikove praline zdijo primerljive s pocenskim cukrfutrom. Če se ti zdi, da imajo vse isti okus - kaj, za boga, si pa jedla?

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jul 2013 11:39

Njihovo mesano  bonboniero :) ce je kdo notri zamenjal bonboncke pa ne vem :) 7/8 jih je imelo okus po pralinejih z nekim zganjem. 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jul 2013 12:04

Ja, zdaj pa razumem, o čem govoriš.  Meni je recimo vsak paradajz tako odvraten, da ga še pujsom ne bi dala, sploh ne opazim razlik, ena ali druga gnusoba je ista figa. 

Če kupuš škatlo pralinejev, pač morajo imeti okus po pralinejih, ne? V  nekaterih Dobnikovih škatlah je res 7/8 pralinejev s takim ali drugačnim žganjem. Potem is imela pač smolo, da si naletela ravno na tako, če ti žganje v čokoladi ni všeč (meni je). Imajo pa tudi veliko različnih vrst ne-alkoholnih a ne enih ne drugih ni mogoče zmerjati z low-budget robo iz Tuša, ne glede na čisto osebni okus.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2013 12:54

Medve z darling mamamio sva bili enkrat na prezentaciji konjakov in čokolade, kjer je bila mešana druščina francoskih mojstrov (nam najbolj znani Eric, dokler je še bil v Lj) in tudi gospa Dobnik je bila zraven in je internacionalna ekipa lepo povedala, da je gospa Dobnik la chocolatière du niveau superieur, v smislu tega, kakšne vhodne surovine izbira (ker najboljši kakav, tako pravijo, je v Mehiki in Braziliji), kako ustvarja kombinacije in kako izdeluje pralineje. Je bilo gospe ob tem malo nerodno, smo se pa vsi ostali ob tem malo bolj pokonci postavili (i mi konja za utrku imamo).

Tako da je eno, kako komu kakšna kombinacija sede ali pa ne sede. Mene npr. čisto hladno pustijo bučna semena, ampak zaradi tega ne bom rekla, da so tiste čokolade z bučnimi semeni zanič, preprosto ne bom jih izbrala, vseeno ali so Dobnikovi ali pa od Rajske ptice (ki je tudi čisto okej čokoladnica).

Luciferja iz Velenja ne poznam, ampak hvala za info, ko bom na tistem koncu, bom obiskala.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jul 2013 14:22

jah, ocitno moj okus ni superieur :) in tudi od drugih v bajti. To bo to. Ne me poslusat.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

6. jul 2013 15:16

Luciferjeve praline delijo na Adriinih poletih. Ne vem sicer, kdo je upravičen do njih. Jaz sem jih dobila zaradi poznanstva stevardese, ker je bil let tako kratek, da nam niso dali nič sendvičev, pa mi je dala par pralin. Boljše čokolade še nisem jedla. So pa imeli za božične praznike stojnico v City parku, drugače pa imajo par prodajaln po Sloveniji.

Gigi_84

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jul 2013 16:24

Gigi,

kje po Sloveniji so posejani Luciferji? Bi res rada poskusila, pa superieur gor ali dol.

Na Adriinih poletih presedim soraznerno kar nekaj časa, ampak še nisem bila deležna ničesar čokoladnega. Ali sem na napačnih linijah, ali pa v napačnem delu letala. Zvez pa res nimam nobenih.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jul 2013 16:32

Gigi_84 je napisal/a:

Luciferjeve praline delijo na Adriinih poletih. Ne vem sicer, kdo je upravičen do njih. Jaz sem jih dobila zaradi poznanstva stevardese, ker je bil let tako kratek, da nam niso dali nič sendvičev, pa mi je dala par pralin. 



Gigi_84

 

NAjprej malo smetenja:

MOj zadnji polet z njimi je bilo največje razočaranje nad katerokoli letalsko družbo in verjamem, da si jih dobila zaradi poznanstva. Punce so brenčale sem in tja po kabini, ne da bi se menile za potnike. Do takrat je bila Adria moja najljubša letalska družba, predvsem zato, ker sem imela občutek: Zdaj sem pa doma ne gleda na to, kje v Evropi sem bila.

 

Lucifer je Velenjska firma. Tisti na D (ki so v podhodu Maxija, se ne more primerjat z Luciferjem. Se 100000% strinjam z Bannanna.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06. 2013 16:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti