Le creuset

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

27. feb 2013 16:42

Analuka, a poveš v kateri trg. v TS pa bo ta predstavitev prosim?

branka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. feb 2013 17:08

analuka je napisal/a:

 

Punce, tiste, ki imate te posode kaj kaj delate v njih, kakšen recept , če se kateri da;)

Hvala.



analuka

 

Jaz imam 4 (velike) lonce in eno ponev (največkrat 2 osebi) in v njih kuham vsaj 95% jedi. Res ne rabiš nobenih posebnih receptov in ne razumem, zakaj tolk komplicirate.

Najbolj mi je včeš to, da gre posoda s štedilnika v pečico. 

Vanja

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

27. feb 2013 17:44

No zdaj sem naredila piščanca in krompir v tej posodi.Kaj čem reč, božansko.

Okus je, kot je kuhala moja nona:)

Edin mal me je motilo, da nisem uspela rjavo zapeči mesa, kot sem tega vajena v tefllonu, je pa tam suho, tukaj je pa sočno, okusno,meso gre kar samo od kosti,mal sem zalila z belim vinom in potem je tisto zapečeno na dnu kar samo odstopilo:)

Vanja, kak nasvet kako meso zapeči v teh posodah,please;)

analuka

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

27. feb 2013 17:47

Aja predstavitev je v trgovini VItrum,to je tam pri ponterošu,nasproti cerkve.

23.3. pa je predstavitev Kitchenaid, če katero zanima.

 

analuka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. feb 2013 19:47

Boš poročala? 

Notri se lahko dela dosti stvari, ki niso v Slo ravno običajne oz. pogoste. Npr vse jedi, ki se zapečejo in zavrejo na štedilniku in nato pokrite kuhajo v pečici. Saj gre tudi z našimi posodami, ampak ni ne vem koliko teh receptov. 

Prime se pa ja. Ni ravno za kuhanje brez maščob :D Torej, ni nadomestek ponvi z neoprijemljivim premazom. Če jo uporabiš, se da meso fino zapalit. 

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

27. feb 2013 20:08

Bom poročala, ja itak;)

analuka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. feb 2013 20:08

bannanna je napisal/a:

 

Prime se pa ja. Ni ravno za kuhanje brez maščob :D Torej, ni nadomestek ponvi z neoprijemljivim premazom. Če jo uporabiš, se da meso fino zapalit. 


 

Res je. Ravno zaradi tega ne maram emajliranih, tako da sem si nabavila "surovo" litoželezno kozico, kjer je prijemanja veliko manj, skoraj tako kot pri teflonskih ponvah.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. feb 2013 20:19

bannanna je napisal/a:

 

Notri se lahko dela dosti stvari, ki niso v Slo ravno običajne oz. pogoste. Npr vse jedi, ki se zapečejo in zavrejo na štedilniku in nato pokrite kuhajo v pečici. Saj gre tudi z našimi posodami, ampak ni ne vem koliko teh receptov. 


Jaz tako naredim glavnino stvari (tipiš sloveniš gor ali dol). Glavno, da ročajo niso iz bakelita, ker ne marajo pečice, ostalo pa kar gre in se ne primer.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. feb 2013 21:10

Ja saj se da v vecini posod. Konec koncev se rocaji dajo odsraufat. glede same kuhe menim da cene ne odtehta, je pa stajliš. Prime se npr ce zelis zrezke le popeci z malo mascobe na stedilniku. 

sonja, katero ponvico si to nabavila? Jaz iscem eno taksno! 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. feb 2013 6:18

Staubovo, le cresuset ima samo emajlirane.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti