Paprike, polnjene z ajdovo kašo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 13. feb 2004 9:57 | ogledi: 9.130 | odgovori: 12

Če želim paprike napolniti z ajdovo kašo z gobicami, ali delam kašo kar po osnovnem receptu in potem enostavno nafilam paprike ali je procedura drugačna? Jaz bi paprike samo nafilala in potem dala zapeči v pečico.

Hvala.

Loni

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. feb 2004 13:39

Mislim da je tvoja procedura taprava.Veliko sreče!

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. nov 2018 10:41

Razlika je v tem, da je ena pražena - in ima zato možnejši vonj - druga pa ne (zelena). Slednja ima veliko bolj blag in prijeten okus, jo je pa zelo težko dobiti na trgovinskih policah...

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

30. nov 2018 12:52

Že res, MiriBon, da lahko po praženju (olupljena) zelena ajda pozlati oz. porjavi in pridobi močnejšo aromo, vendar sem v svojem postu govorila izključno o razliki v aromi med dvema različnima vrstama ajde. 

Navadna ajda cveti belo, tatarska ajda (imenovana tudi nora, grenka ajda) pa rožnato, razlikujeta se tudi v barvi in obliki semen: https://www.researchgate.net/figure/Flowers-to-seed-matura 

Meni osebno  je navadna ajda s svojim intenzivnim okusom in bogato  dišečim vonjem mnogo bolj všeč.

Katarinči

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. nov 2018 13:34

Sem samo dopolnila objavo, ker je bilo že govora o barvah - obe sta na začetku zeleni, po praženju pa postaneta rjavi. Tatarska ajda je res bolj grenka (ima namreč veliko več flavonoidov kot njena nižinska sorodnica) in se jo zato priporoča jesti zmešano z navadno, pa (preverjeno) nič ne občutiš grenčine.

Mene je v svet ajde 'vpeljala' prav ta nepražena vrsta, kakršna je bila leta nazaj organska ajdova kaša znamke Nature (ne vem pa če te temu še tako). Bila je svetle, zelenkaste barve in izredno nežnega okusa, ki mi je zelo prijal, saj me je močan, tipičen okus pražene ajde v preteklosti  odbijal.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 30. nov 2018 13:37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. nov 2018 17:27

Ja, samo po slovensko pripravljena ajda za phanje je veliko bolj varovalno živilo od tiste, ki ji lupino odklešejo (dr. I. Kreft).

rimljanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. nov 2018 17:41

Phanje? Lahko malo več deliš z nami o tem?

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. nov 2018 18:31

Jaz sem pred mnogimi leti filala paprike z ajdovo kašo ( navadno) , začimb, jajc in se ne spomnim kaj še ( en recept iz Naše žene) ....bile se odlične in sploh nisem pogrešala mesa. 

Verjamem, da bi bile tudi dodatek k mesu odlične. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. nov 2018 20:05

Hvala za povezavo, rebecca!

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti