Kulinarični plan za leto 2013

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. apr 2013 9:32

Pri potujočih Ribnčanih po tržnicah se najde vse

JJ je pa reva, lalaa, niti probat si ne upa! In ne bo vedla, kako hitro se obvlada ta veščina....

Ja, včasih gospodinje niso rabile fitnesa, vse mišice so si razgibale in učvrstile kar doma in okoli njega

lp

mzm

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

11. apr 2013 11:43

 priznam, včasih sem tudi reva  ampak nimam potrebnega pripomočka ja ne vem, meni to zgleda cela znanost. Če je tako kot pri vlečenju testa, potem bolje, da se ne lotim

JJ

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. apr 2013 14:29

JJ, ni kot pri vlečenem testu,  vrzi se, nimaš kaj izgubit, nihče ti ne drži noža na vratu, če ti ne bo šlo

lp

 

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2013 14:33

Spomnim se, da sem nekoč delala krhke flancate, ki so približno iz istega testa, kot rezanci. Definitivno je to težje, kot vlečeno testo. Zdaj je JJ po moje čisto zbegana. 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. apr 2013 14:58

Go, JJ, go!

(če drugega ne zato, da nehamo vsak na svoj konec vlečt )

lp

mzm

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

11. apr 2013 15:03

JJ, kar na delo, na pogumnih svet stoji.

marjanaj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2013 15:05

mišzmoke je napisal/a:

Go, JJ, go!

(če drugega ne zato, da nehamo vsak na svoj konec vlečt )

lp



mzm

 

Vsekakor je za probat. 

Tud jaz se ukvarjam s peko zadev, ki spadajo v kategotijo najtežjih. Tako sem lani (vsaj zdi se mi, da je bilo lani, ker čas tako hitro teče), naredila prvo listnato testo in od takrat ga še nisem kupila. 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. apr 2013 18:36

Listnatega testa se (še) nimam namena lotiti, ker ga zelo malo uporabljam, za štrudle delam vlečenega. Testo za rezance pa ne spada( po mojem ) v kategorijo doma narejenega listnatega. Tako kot pravi Miška, enostavno preseješ moko, ubiješ jajce ali dva, jaz za začetek malo zmešam s topo noževo konico, potem pa zamesim. Mora biti srednje trdo, moraš imeti malo občutka. Malo naj počiva, potem se pa razvalja. In nareže na željeno debelino, ko se primerno osuši. Tukaj je treba paziti, da se ne posuši preveč, ker sicer ne moreš rezati, ti bleki kar sami nastajajo. Vse, kar lahko zafuraš je nekaj dek moke in dva jajca. Tako da JJ, sprejmi izziv in naredi domače rezance.

Sem pa gledala Jamieja, kako dela rezance, vsaka čast, jaz jih tudi z mašinco ne bi naredila v desetih minutah. Vsaj dvajset bi rabila. Itak imam čas, sem penzionistka.

 

 

naor

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

11. apr 2013 20:21

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Spomnim se, da sem nekoč delala krhke flancate, ki so približno iz istega testa, kot rezanci.

 



Vanja

Me pa res zanima ta recept za flancate...No pa ga napiši.

 

 

andreja m

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2013 1:58

andreja m, oprosti, ker nisem bila preveč natančna: testo za krhke flancate je po konsistenci zelo podobno testu za testenine. Meni je oboje zelo zoprno valjat. Uporabljala sem pa recept od Ivačiča.

Enkrat sem jih delala, imela testo razvaljano na pultu in je priletela pohvala: O, rezance delaš. Od takrat naprej jim enostavno rečemo pohani nudli. :) Nazadnje sem jih delala pred cirka 28 leti.

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti