Kulinarični plan za leto 2013

kozamurnik

sporočila: 2311

1. mar 2013 4:42

 Vrnimo s k temi,

 Letos, točneje do novembra,  bi se naučila delati sufle, doslej mi še ni uspelo narediti nič, kar bi bilo temu podobno

murnik

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. mar 2013 5:29

Kozamurnik, kak soufle bi pa rada naredila? 

 

Aja, plan, da ves kruh v letošnjem letu spečem doma sem že opustila.  Sem bila kar pametna, da si aparata za peko kruha nisem nikoli kupila. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01. 2013 05:46

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. mar 2013 14:08

ežoj je napisal/a:


ežoj

Se kr bojim vprašat...kaj pa meter dela zraven?

saša

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. mar 2013 14:28

...da potem o šublerju, pardon, kljunastem merilu raje sploh ne sprašujemo....

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. mar 2013 15:09

Očitno nimata pojma, spagon in limnol, o trendih v opremljanju spodnjih nadstropij rezidenc študentov hispanistike (in še česa). Poudarjam, študentov, ne študentk!

Upam, da sta opazili tudi popolno odsotnost vsakega delčka praha, zadnja stena police se kar blešči.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. mar 2013 16:32

Bleščeče police pomenijo samo, da fant ta hip resno študira (oziroma: bi se moral učiti, pa raje prah briše).

Da pa ne bom samo smetila in ne bo šel zapis čisto v nič - moji dobri nameni za letos:

1 - konec kupovanja mlincev - samo še domači

2 - brancin v soli (ko/če mi bo moj dobavitelj ujel zverino, ki bo imela vsaj 1 kg)

3 - fuži (taki, ki bodo med kuhanjem održali obliko)

 

Kaj več si pa raje ne obljubim, da ne bo konec leta problemov z vestjo.

Sonja

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

17. mar 2013 21:47

Uff, fajni cilji :)

Jaz jih imam tudi veliko, ampak sem jih zožila na take dosegljive:

- izpopolniti se v okraševanju tort in izkoristit vsak rojstni dan za vajo :)

- marmelade marmelade: jagodna, malinina&ribezova in veliiiko marelične. Pa še kakšna nova

- podučiti se o mesu, kateri del krave je za kaj dober

 

in kar še pride sproti :)

Renat

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

17. mar 2013 23:11

Na "novo" sem odkrila ajdovo kašo, oziroma jo začela uporabljati v receptih... tudi por po novem najde ogromnokrat svoje mesto na jedilniku na različne načine.

Brancin v soli je letos že uspel ampak ne meni, mojemu pa :)

Začela sem uporabljati različne vrste mok (imam odličnega mlinarja, ki prodaja moko)..

Torej za letos nekaj že je, bi pa rada se naučila še delati sufle, izpopolnejvanje v krašenju tort, in vedno se še sproti kaj najde

 

lp

testeninca

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

19. mar 2013 12:09

Uh, tudi jaz sem se letos odločila, da bom začela, hm..... kako naj rečem, tam kjer je ostala moja mama.

Začela sem sama peči kruh, delati vse vrste peciv.... no ja, da ne zaidem iz teme.

  1. Pospraviti oz. "deruplizirati" našo klet, ker bi rada imela jeseni samo svojo ozimnico, torej, pripravljati        raznorazne marmelade, čatnije, kisane kumarice, solatke, etc...., da o kislem zelju in repi ne govorim.
  2. Naučiti se narediti domače rezance, ribano kašo, po možnosti še kakšne druge testenine.
  3. Naučiti se delati najbolše vlečeno testo, me je letos zelo posekala nečaknja, ki je desetletje in pol mlajša od    mene 
  4. Podrobno moram prebrati in preveriti uporabo ticine mase...

Oh ja to bi bilo zaenkrat to, ostalo si bom pustila za drugo leto .

 

Aja pa smejte se in lepo se imejte

Levinjav

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

19. mar 2013 12:11

Aja imam še eno vprašanje, kje v okolici Litije bi se dalo dobiti dobro domačo moko. Lahko je bela, črna polnozrnata, vesela bi bila tudi koruzne....

Vsake informacije bom "hudo" vesela.

Smejte se in lepo se imejte!!!

Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti