Kulinarični plan za leto 2013

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

12. apr 2013 10:47

Vanja_v_ZDA

Na roke ne valjam za testenine.Imam mašinco za razvaljat testo in ti povem,ni nobena umetnost.10 minut in je narejeno vse-sem prav enkrat gledala na uro.Tako,da tudi,ko se slabo počutim,si rečem.ah,dej no,saj 10 minut,pa je.In boljše so,kot iz trgovine.

Naredim jih vsake toliko,ali k zrezkom,ali zraven kakšne omake,za lazanjo pa obvezno,ker iz trgovine se mi samo zlepijo skupaj.

andreja m

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

12. apr 2013 21:16

Issi je napisal/a:

xxs je napisal/a:

Hvala za nasvet, bom tud knjigo probala poiskat.

Nisem vedela, da se izloči pektin med kuhanjem - o tem nimam pojma, mogoče da je to del splošne razgledanosti, sam res sem bila tu prikrajšana, moja mama zna sam dunajske naredit...

 

Upam, da bodo letos borovnice, preden smo začeli prekopavat parcelo za gradnjo , jih je bila cela parcela... Res fuuul borovnic, pa še vedno so, dobesedno pred nosom mi rastejo, ampak lani jih pa ni bilo, vreme, letos pa vprašanje kaj bo... Če bodo, probam borovničevo marmelado, s celimi koščki - itak... mmmm njami.



xxs

 

Veš kaj, za vsako neumnost in lastno omejenost v razmišljanju pa tudi ni treba uboge mame krivit.    Sploh, ker je po nekem tvojem drugem zapisu sodeč, tvoja mama presneto razgledana in napredna kar se kulinarike tiče.

Da ti osvežim spomin, tvoj zapis v sosednji temi:

 

Pa spomnim se še, da je mama delala ful nagravžnih jedi, ki se jih nikol  nisem dotaknila:

1x bikova jajca, ki jih je jedel samo star ata, ker edini ni vedel, kaj je to... in so mu bila dobra.

Dostikrat je naredila žabje krake, pa školjke. Školjko sem eno v življenju poskusila in nikol več. In včasih se je kupoval v Avstriji kaviar... O fuj.. Enkrat je kupila pa konjske salame, sam tisto nisem čisto prepričana, če je bilo res... In razne hobotnice...

 Pa jedli smo možgane z jajčko in zajčjo obaro, ki mi je bilo sicer oboje dobro, ampak zdaj ne bi pa niti v najhujših sanjah :))

 Uf... se pa spomnim enega takega krompirja, ki si mu ven z nečinm izdolbel fedro. Potem se je ta fedra spekla kot pomfri, v krompir si pa nafilal mleto meso. Moja najljubša večerja.

 

Tam se nisem hotela oglašat, pa ne morem biti več tiho; bikovi prašniki so specialiteta in ljudje jih jemo, ker so dobri, ne ker ne bi vedeli kaj je to. Isto velja za žabje krake, školjke. Hobotnica je marsikomu poslastica. Konjsko meso je ne samo dobro, ampak tudi zdravo.

Oprosti, ampak čedalje bolj se mi vsiljuje misel, da je tvoja mama dobra in razgledana kuharica, ti pa razvajena, nerazgledana in omejena.



Issi

OK, da pojasnim... poleg dunajskih je še mal ekseprimenitrali s temi čudnimi stvarmi... nekajkrat na leto - itak, če smo že pri tem, je bila sebična in je mislila samo nase.  Sicer pa ni nikoli kuhala. Doma smo imeli samo bel kruh in posebno salamo in smo to jedli vsak dan. Kuhat sem se pa naučila sama, v bistvu me je naučil nekdanji fant nekaj stvari, ko sem se pa preselila, sem se pa vsega naučila sama. Vsa čast, da ti ješ vse te "specialitete", saj dejansko so in kdor v tem uživa, naj. Ljudje po svetu jedo čudne stvari, imamo pač različen navade. Sploh nikogar ne obsojam. Nisem pa vedela, da je nekaj običajnega jest bikove prašnike, meni je bilo smešno, sploh kot otroku in se tega spomnim. Vseh mojih izjav ne smeš vzet preveč resno, po naravi nisem preveč resna oseba, sploh pa ne negativna. Zato je tale zadna izjava povsem odveč in upam, da ne misliš resno, ker je pa daleč od resnice. Glede na to, da me sploh ne poznaš, pa mislim da nimaš pravice sodit.

Konjskega in kunčjega mesa pa ne jem iz popolnoma drugih razlogov, ne pa zato ker ne bi bilo zdravo.

xxs

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. apr 2013 12:35

Ok, bom poskusila! Torej v moj kulinarični plan za letos uvrščam tudi izdelavo domačih rezancev. Zdaj je uradno  Sporočim, kako je šlo!

JJ

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

13. apr 2013 12:53

Danes sem si kupila strojček za rezance... In bom probala. Nisem se mogla upret, danes v trgovini... Taščo sem že povabila na kosilo, tako da samo upam,d a bo uspelo

xxs

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. apr 2013 13:30

xxs je napisal/a:

OK, da pojasnim... poleg dunajskih je še mal ekseprimenitrali s temi čudnimi stvarmi... nekajkrat na leto - itak, če smo že pri tem, je bila sebična in je mislila samo nase.  Sicer pa ni nikoli kuhala. Doma smo imeli samo bel kruh in posebno salamo in smo to jedli vsak dan. Kuhat sem se pa naučila sama, v bistvu me je naučil nekdanji fant nekaj stvari, ko sem se pa preselila, sem se pa vsega naučila sama. Vsa čast, da ti ješ vse te "specialitete", saj dejansko so in kdor v tem uživa, naj. Ljudje po svetu jedo čudne stvari, imamo pač različen navade. Sploh nikogar ne obsojam. Nisem pa vedela, da je nekaj običajnega jest bikove prašnike, meni je bilo smešno, sploh kot otroku in se tega spomnim. Vseh mojih izjav ne smeš vzet preveč resno, po naravi nisem preveč resna oseba, sploh pa ne negativna. Zato je tale zadna izjava povsem odveč in upam, da ne misliš resno, ker je pa daleč od resnice. Glede na to, da me sploh ne poznaš, pa mislim da nimaš pravice sodit.

Konjskega in kunčjega mesa pa ne jem iz popolnoma drugih razlogov, ne pa zato ker ne bi bilo zdravo.

xxs

Jaz mamo še imam in upam, da bo še dolga leta tako. Težko se vzdržim komentarja ob kakšnem takem zapisu, kot je tvoj. Najbrž gre to še težje tistim, ki so mamo že izgubili in bi dali vse na tem svetu, da pride nazaj, pa če bi jim tudi vsak dan le kruh in posebno na mizo dajala.

Je bila tudi na kulinariki pred časom aktivna ena, ki je podobno grdo o svoji mami pisala. Kot povedo njeni znanci, jo je "naduvanost pozne pubertete" minila in zdaj mami prizna celo kakšno vrlino pri gospodinjenju.

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2013 19:58

Ribano kašo že delam, morda se letos lotim še rezancev, a dvomim, da mi bo kdaj uspelo take rezance delat ročno ...

 

Aja, kimči mi morda le uspe, dobro kaže ...

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. apr 2013 21:19

Naj ti kimči uspe, rezanci ti bodo pa tudi, če ne taki pa drugačni. Lahko jih pa tudi kupiš nenazadnje. Ne bo konec sveta. Nobody is perfect!

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2013 23:59

naor je napisal/a:

Naj ti kimči uspe, rezanci ti bodo pa tudi, če ne taki pa drugačni. Lahko jih pa tudi kupiš nenazadnje. Ne bo konec sveta. Nobody is perfect!

 



naor

 

Hvala za lepe želje,  za tale kimči, dodam pa še napis s sinove majice: I am Nobody ...)

mamamia

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

31. dec 2013 17:43

Plan za letošnje leto,kar sem imela namen,sem uspešno zaključila s sarabande-jevim receptom.Vsi trije smo navdušeni.

Za leto 2014 pa sem itak že voščila-glih,da se ne ponavljam.

andreja m

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. jan 2014 16:56

limnol je napisal/a:

 

......moji dobri nameni za letos:

1 - konec kupovanja mlincev - samo še domači

2 - brancin v soli (ko/če mi bo moj dobavitelj ujel zverino, ki bo imela vsaj 1 kg)

3 - fuži (taki, ki bodo med kuhanjem održali obliko)

 

Kaj več si pa raje ne obljubim, da ne bo konec leta problemov z vestjo.



Sonja

 

Takole se je izteklo:

1 - uspelo (milnce jedli 1x in to domače)

2 - ni ujel zverine, ki bi imela več kot 1 kg, prenos v 2014

3 - ne vem, kako naj razložim..... čisto brez spremembe ni bilo, ampak smo vseeno pojedli.

Z vestjo se še pogajam, ampak ker je nekaj novih receptov dobro uspelo, verjetno večjih problemov ne bo (samo čas ji moram dati).

 

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti