Kulinarični plan za leto 2013

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 25. feb 2013 12:29 | ogledi: 14.353 | odgovori: 111

Pred časom smo malo šli skozi leto 2012..predvsem  na kaj smo bili ponosni v naši kulinariku v preteklem letu.Kulinarično inventuro smo zaključili...bilanca okusov in dobrot uspešno zaključena... in gremo dalje novim uspehom naproti..

Sedaj pa me firbec matra,kaj novega želite preizkusti v tem letu..seveda spet v kulinaričnem smislu.Kaj vas mika,kaj bi radi skuhali,spekli pa do sedaj niste še..v kakšne kuharske vode bi se radi podali.

Sama imam letos namen se res dobro naučit filirat ribe...ma filirat tako kot drži Jery ribo v risankah..glava,čsta kost in repek... Potem spoznat in začet uporabljat meni nove začimbe..velik poudarek tukaj na indijskih,teh vzhodnih začimb...in se izpopolnit v nulo pri vseh vrstah testenih,seveda doma pripravljenih.

No,pa še vi kakšen kulinaričen plan napovejte..in bomo januarja 2014 malo to pregledali..kaj nam je uspelo od tega..

 

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2013 13:24

Ker so mi ob prehodu starega v novo leto izjemno uspeli krompirjevi njoki, oziroma testo sploh, pa ribana kaša, bom poslej to več delala sama doma in manj kupovala.

Sem se nameravala lotiti izdelave pravih macarons, a me ob pokušanju te francoske znamenite majhne sladice niso navdušili, tako da sem to dala na stranski tir.

 

Pa porabit zaloge začimb, vzhodnjaških seveda, da bom potem lahko kakšne mešanice iz svežih sama naredila, masale in curryje. Čeprav je poseben čar sproti kombinirat okus kar med kuhanjem currya ali masale z dodajanjem vsake začimbe posebej.

 

Če bo sreča mila morda poleti spoznam še eno dokaj neznano kulinariko, ene dokaj zaprte in ne ravno obiskovane države.  Če mi to uspe ....

 

Vrtejbenka, katere so zate nove začimbe?

mamamia

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

25. feb 2013 13:50

Za letos-zaenkrat- imam namen preizkusiti provansalske začimbe.

andreja m

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. feb 2013 14:41

Osvojiti nameravam pripravo steakov od A do Ž. Najmanj pojma imam o zorenju mesa, imam pa željo in voljo

LP, V.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

25. feb 2013 14:42

Preden postanem strokovnjakinja za otroške kašice in Co. bi rada pripravila tajsko hrano. Vok imam, original začimbe direktno s Tajske tudi, samo poguma še nisem zbrala. Plan je tudi domač kruh, samo zaenkrat mi je mesenje testa še vedno en tak bav bav in se nikakor ne spravim k temu.

Gigi_84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2013 14:54

U, gigi, tajska kuhinja je pa kraljevska (kitajska je cesarska ...).

Kakšne začimbe vse pa imaš? Jaz jih imam vedno na zalogi, ker veliko kuham tajske jedi. Kokosovo mleko, galangal, limonina trava, ribja omaka, tudi to ne sme pri nas nikdar zmanjkat, pa seveda korijander, tajska bazilika ...

Ne potrebuješ poguma, razen morda za pokušanje, če boš preveč čilija stresla v jed ...

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. feb 2013 15:11

Na mojem "to do list" je za letos kvašeno listnato testo pa na priložnost, da pripravim blejsko grmado čakam.

Ker z začimbami čaram že več kot 25 let, me zanima, na kaj bom letos naletela, da me bo dovolj očaralo in bom kasneje to ponovila doma . 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25. 2013 15:24

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. feb 2013 15:23

Moje želje za leto 2013 so v smeri: hitro in dobro. Čimveč užitkov in čim manj časa za lonci.

Toda takrat, ko bo slabo vreme ali kaj drugega pa, ker ne morem iz svoje kože pridejo na spored še naslednje želje....

Peka kruha. Po novem sem začela pečt iz pirine moke, nameravam pa še pripraviti kakšne druge jedi iz pire, glede na to, da je zelo zdrava.

Tudi kitajski recepti bodo pogosteje na jedilniku, odkar se je naš najmlajši navdušil nad tem okusom. S pomočjo  bom še kaj novega uvedla na jedilnik.

Z testeninami sem začela že lani, v letošnjem letu si želim nadgraditi znanje z drugimi mokami.

Malo več poudarka bom letos dala zelenjavi in juham in kolikor bo možno tudi ribjim jedem, da bodo pogosteje na jedilniku.

Če bo sezona z gobami spet radodarna bom vsekakor izrabila čas za nabiranje, ker je to svojevrsten užitek.

Zadnje čase me navdušujejo recepti, ki se pečejo v malih lončenih posodicah (juhe in tudi sladice, gratinirane jedi), zato bo treba v nabavo in začeti preizkušati recepte, ki so velikokrat na 24 kitchen.

Vsekakor ne smem pozabiti učenja kuhanja. Moji hčerki je začelo zanimati kuhanje ...

Še kaj se bo našlo, prezgodaj je še, ideje se ponavadi rodijo nenadoma...

 

 jer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 25. 2013 15:52

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. feb 2013 15:28

Uh, moj kulinarični plan je v koprivah. 

tulka

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

25. feb 2013 15:28

Jaz bi pa rad zaobvladal pečenje celih žitnih zrn. Rižev narastek, pečena prosena kaša, ...

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

25. feb 2013 16:33

S prijateljico smo se letos prvič spravile delat makrone, sem jih že dolgo gledala in sem navdušila še prijateljico pa smo jih naredile. Kako je šlo je popolnoma druga zgodba (recimo samo, da v 3. približno rado gre :)). 

Rada bi se naučila še več o delu na vrtu, ker sem že lani začela bolj pomagati mami, letos bi pa rada postala malo bolj samostojna na tem področju.

Rada bi si bolj upala, preiskušati nove stvari (to sem začela že lani z algami, ki jih zdaj OBOŽUJEM).

Azijska kuhinja me zelo mika.

Rada bi se naučila uporabljati šivalni stroj in si kakšno stvar sama sešila (ker si včasih preveč ubijem v glavo, kakšno stvar bi imela).

 

 

tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti