Vaje za oblikovanje telesa

Lijika  

član od: 11.5.2012

sporočila: 12

25. feb 2013 21:49

Ampak res, če se izognemo ogljikovim hidratom, se kilogrami kar topijo.....

 

lp

Lijika

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

26. feb 2013 6:25

Res je ampak kaj ko se ti ogljikovi hidrati znajdejo na moje krožniku vsaki dan....

Če ne doma pa definitivno v službi. Zaenkrat mi je uspelo zmanjašti samo vnos oh v telo...

 

Lp

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. feb 2013 8:10

Tudi ogljikovi hidrati so zelo pomembni v prehrani, tako kot beljakovine, vitamini, maščobe... Tako da popolno črtanje z jedilnika po mojem mnenju (in po mnenju zdravnikov) ni priporočljivo. Jaz sem se odločila, da ne bom več jedla kruha (kar mi tudi odlično uspeva in se mi tudi že po treh tednih + redna vadba, pozna), vseeno pa jem testenine, njoke, riž... Seveda se trudim, da to jem v manjših količinah, kot do sedaj. Mislim, da sem s tem, ko sem opustila kruh (še vedno pojem sem in tja par prepečencev), predvsem rešila problem večernega (pre)najdanja. Zdaj zvečer pojem jabolko, pomarančo, če je bolj kriza tudi banano ali navadni jogurt in to je to. Zjutraj pa koruzne kosmiče z jogurtom oz. mlekom in počutim se mnogo bolje. Kruha pa prav nič ne pogrešam (na moje veliko začudenje).

JJ

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

26. feb 2013 11:17

Saj oh ne moreš popolnoma črtat z jedilnika, razen, če res ne ješ nobenega sadja, jogurtov, mleka, skute,... Povsod v teh stvareh so oh samo manj....

te.jcika

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. feb 2013 11:32

Ja, to se strinjam, ampak meni so v šoli in pri zdravniku vedno kazali prehransko piramido. Katerih živil naj bi uživali najveć? Ravno ogljikovih hidratov (torej ne samo tistih v sadju...).

Se pa vsak sam odloča.

JJ

gejzirka  

član od: 26.2.2013

sporočila: 1

26. feb 2013 18:16

ja, te vaje so super, jaz jih delam na pylatesu dvakrat na teden in mi strašno pomagajo. Me razgibajo, da je veselje in sploh niso težke. Priporočam vsaki, pčez vse leto. Poleti pa veselo na plavanje.

gejzirka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

28. feb 2013 11:10

Ker sem tudi sama pred nekaj več kot pol leta opazila, da sem že na meji, da postanem (čuftek), sem dvignila svojo leno zadnjico s kavča, obula teniske in gas. Pretekla sem cel kilometer, naslednji dan sem se zbudila s strahotnim musklfibrom in sem se lepo odpravila na lokalni hrib na katerega sem komaj prisopihala. No, to je bilo tisto kar me je dokončno udarilo po glavi in brcnilo v zadnjo plat. Ne to, da nisem bila čisto zadovoljna s svojim telesom, ampak to, da sm bila popolnoma brez kondicije (pri rosnih 28. ;)).

Kaj hočem povedat je, da se vztrajnost izplača in da če se zavestno ne odločiš, da boš to naredil za svoje zdravje, ne boš tega naredil nikoli. Sedaj je zima, tečem in kolesarim ne, hodim pa redno na lokalni hrib, priključila sem se pa tudi eni skupini, ki skupaj telovadimo 2x tedensko (za skoraj nič denarja). Nočem delati reklame, vem pa da takšne vrste skupina deluje v vsakem slo mestu in se lahko vsak priključi. Jaz sem dobila polno nekih novih mišic , počasi sem zgubila 5 kg, moje telo pa počasi dobiva neko drugo obliko. Aja, pa jesti je treba po pameti in 5x dnevno pa se ni treba (skoraj) ničemur odpovedovati.

Lopatka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. feb 2013 12:02

Lopatka je napisal/a:

Ker sem tudi sama pred nekaj več kot pol leta opazila, da sem že na meji, da postanem (čuftek), sem dvignila svojo leno zadnjico s kavča, obula teniske in gas. Pretekla sem cel kilometer, naslednji dan sem se zbudila s strahotnim musklfibrom in sem se lepo odpravila na lokalni hrib na katerega sem komaj prisopihala. No, to je bilo tisto kar me je dokončno udarilo po glavi in brcnilo v zadnjo plat. Ne to, da nisem bila čisto zadovoljna s svojim telesom, ampak to, da sm bila popolnoma brez kondicije (pri rosnih 28. ;)).

Kaj hočem povedat je, da se vztrajnost izplača in da če se zavestno ne odločiš, da boš to naredil za svoje zdravje, ne boš tega naredil nikoli. Sedaj je zima, tečem in kolesarim ne, hodim pa redno na lokalni hrib, priključila sem se pa tudi eni skupini, ki skupaj telovadimo 2x tedensko (za skoraj nič denarja). Nočem delati reklame, vem pa da takšne vrste skupina deluje v vsakem slo mestu in se lahko vsak priključi. Jaz sem dobila polno nekih novih mišic , počasi sem zgubila 5 kg, moje telo pa počasi dobiva neko drugo obliko. Aja, pa jesti je treba po pameti in 5x dnevno pa se ni treba (skoraj) ničemur odpovedovati.



Lopatka

 

Tudi mene je to nekako streznilo. Pa da bi bilo fino dobit kondicijo pa poskrbeti za zadravje, dokler ga še imam. Mislim, da imam zdaj prvič resnično pravo motivacijo in upam, da jo bom imela vedno.

JJ

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

1. mar 2013 10:40

JanisJoplin je napisal/a:

Tudi ogljikovi hidrati so zelo pomembni v prehrani, tako kot beljakovine, vitamini, maščobe... Tako da popolno črtanje z jedilnika po mojem mnenju (in po mnenju zdravnikov) ni priporočljivo. Jaz sem se odločila, da ne bom več jedla kruha (kar mi tudi odlično uspeva in se mi tudi že po treh tednih + redna vadba, pozna), vseeno pa jem testenine, njoke, riž... Seveda se trudim, da to jem v manjših količinah, kot do sedaj. Mislim, da sem s tem, ko sem opustila kruh (še vedno pojem sem in tja par prepečencev), predvsem rešila problem večernega (pre)najdanja. Zdaj zvečer pojem jabolko, pomarančo, če je bolj kriza tudi banano ali navadni jogurt in to je to. Zjutraj pa koruzne kosmiče z jogurtom oz. mlekom in počutim se mnogo bolje. Kruha pa prav nič ne pogrešam (na moje veliko začudenje).



JJ

 

Jaz imam podoben sistem. Nekdo je enkrat rekel, da edina uspešna ločevalna dijeta je tista, ko se mož loči od žene in si začne kuhati sam

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti