Vaje za oblikovanje telesa

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. feb 2013 19:09

Vendelina jr. je napisal/a:

Če katera hujša (btw, 8 kil v pol leta je dovoljeno samo nosečnicam, pri ostalih je to pospešek v zdravstvene težave), naj si nikar ne kupuje novih oblačil, dokler ne bo dosegla ciljne teže in na njej tudi nekaj časaa obstala.  Kupovati oblačila za "nekje vmes" je metanja denarja proč in hkrati tudi odpovedovanje zastavljenemu cilju. Saj imate verjetno še kakšno staro "vmesno" oblačilo, ne?

Mislim, pa saj so tudi čevlji in torbice, to lahko kupujete Za stilsko preobrzbo v času hujšanja je pa čisto okej tudi nova frizura.

 



Vendelina jr.

 

 Migla

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. feb 2013 19:26

Marja,

se popolnoma strinjam z Vendelino. Nikar ne kupuj premajhnih oblačil na zalogo za takrat, ko boš shujšala - ne glede na to, da smo vzeli na znanje, da s svojim denarjem delaš kar hočeš. Sploh ne gre za denar, ampak za potencialno frustracijo, ki si jo je bolje prihraniti (ker takih na zalogo kupljenih oblačil visi na tisoče nikoli nošenih po žensih omarah, pa vse so mislile tako kot ti). Najprej torej sklesti dol teh 8 kil, potem pa z užitkom v nakupe! Saj pavi užitek nakupovanja je vendar v tem, da potem tisto tudi nosiš, kajne?

Glede hitrosti hitrosti hujšanja pa - ja, Janis, verjamem, da si preverila, ampak preverjene stvari veljajo tam in takrat, ko so bile preverjene, se pravi, pri tridesetih, in ekstrapolaciacije v večnost tu žal ne delujejo (preverjeno).

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2013 20:00

JanisJoplin je napisal/a:

Tudi hitreje se jih da izgubit, pa še ene dve zraven, preverjeno. Samo, ko nehaš s takim načinom prehranjevanja, ščasoma pridejo nazaj, tako da... škoda truda za tak rezultat.



JJ

 jj

 

Sem marjjo hotela vprašat, kaj bo potem naredila, ko bo prišla do minus osem kg. Če ne bo tako aktivna kot v tem času, ko kg snema, se bodo kile vrnile še hitreje, kot so se izgubile, ne glede na drugačno prehrano. Pa saj poznamo jojo učinek. Sicer pa vemo, da je dokaj priporočljivo izgubiti okoli en kg teže na teden, ne več. No ja, je tudi lažje sneti 20 kg če jih imaš 110 kot sneti pet pri 60, kajne?

In če smo tam okoli 50, grejo kile počasneje dol in potem hiteje gor.

Zato sama nisem pristaš nekih nekajmesečnih hujšanj, ampak dolgoročnega načina uravnotećenega prehranjevanja, prilagojenega potrebam lastnega organizma.

 

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. feb 2013 20:05

Drage moje, v življenju sem prestala mnogo več in hujših frustracij, kot pa so ene vnaprej kupljene hlače, ki mi naj ne bi bile nikoli prav ali kaj. Saj vendar nisem stara 16 let, no. Te hlače zapnem že zdaj, št. se pa tudi razlikujejo od modela oz firme. Zadnja rešitev mojih frustracij pa je hči, ki take moje nakupe hitro posvoji. Ali pa bom dala na Karitas!! V nobenem primeru torej ni stran vržen denar.

Pa ne vsega tako strogo resno jemati, no!

Btw, pospeškov v zdravstvene težave pa je veliko, od kajenja, do prekomernega hujšanja/rejenja, brez skrbi, vsi imamo kaj na vesti, a ne??  Hvala, da vas tako skrbi za moje duševno in telesno zdravje.

Bom sporočila, ko/če bom oblekla hlače tako, da mi bojo lepo prav, ok?

P.s.: V ponedeljek grem k frizerju!

marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 22. 2013 20:07

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. feb 2013 20:39

mamamia je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Tudi hitreje se jih da izgubit, pa še ene dve zraven, preverjeno. Samo, ko nehaš s takim načinom prehranjevanja, ščasoma pridejo nazaj, tako da... škoda truda za tak rezultat.



JJ

 jj

 

Sem marjjo hotela vprašat, kaj bo potem naredila, ko bo prišla do minus osem kg. Če ne bo tako aktivna kot v tem času, ko kg snema, se bodo kile vrnile še hitreje, kot so se izgubile, ne glede na drugačno prehrano. Pa saj poznamo jojo učinek. Sicer pa vemo, da je dokaj priporočljivo izgubiti okoli en kg teže na teden, ne več. No ja, je tudi lažje sneti 20 kg če jih imaš 110 kot sneti pet pri 60, kajne?

In če smo tam okoli 50, grejo kile počasneje dol in potem hiteje gor.

Zato sama nisem pristaš nekih nekajmesečnih hujšanj, ampak dolgoročnega načina uravnotećenega prehranjevanja, prilagojenega potrebam lastnega organizma.

 



mamamia

 

Ok, temu ne bom oporekala.

 

JJ

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

22. feb 2013 22:21

Marjja, tvoje zadnje investicije so stran vržen denar. Hlače si kupi, ko ti bo ratalo pridobiti želeno težo. Je velika verjetnost, da ti bodo tele stale kot žakelj, ko (če) boš snela 8 kil. Hči bo pa verjetno bolj vesela hlač po svoji izbiri.

Čarli08

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. feb 2013 8:28

Joj, zdaj sem pa res dokončno razsvetljena. Kaj takega meni ne bi prišlo na misel, pa če živim še enkrat toliko let. Res hvala vam.

Pa res nobenega heca in pretiravanja ne razumete ?

Ves stran vržen denar sem pa itak pridobila nazaj z brezplačno psihoanalizo.   

marjja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. feb 2013 8:30

Pa še Dariji smo temo ferderbali............

marjja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2013 8:35

Nekako, marrja imam občutek, da imaš še veliko rezerve v artikuliranju, da ne rečem, doziranju informacij o sebi. Na teh  straneh smo v relativno kratkem času izvedeli zelo veliko o tebi (pa bi bilo morebiti bolje za vse nas, da bi vedeli manj).  Malo manj vsega, pa bo čisto okej, saj si zabavna punca, ampak ne najprej povedati maso stvari o sebi, potem pa sarkastično zbadati, če ti kdo drug pove kaj o tebi. Pa je dobronamerno. Tale krog punc ti res čisto nič noče.

Vendelina jr.

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. feb 2013 9:12

Vse sem vzela dobronamerno, brez skrbi. Če pa kdo noče kaj zvedeti o meni, naj pač ne bere. Recimo tega, da grem zdaj namesto telovadbe kidat, da bom kak mm bliže idealni teži .

Dan bo krasen za dopoldansko smuko!!

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti