Sokovnik - znamke omega ali hurom?

Petja12  

član od: 26.12.2013

sporočila: 2

2. jan 2014 12:25

Pozdravljeni

 

da napišem še svoje mnenje glede sokovnika

pri nas imamo sokovnik omega 8006 in moram reči, da je vreden svojega denarja

jaz sem ga sicer naročila iz tujine, je dosti ceneje ;)

 

je zelo enostaven za čiščenje, res dobro stisne, to se najbolj opazi pri korenju, ko res vidiš, da ostanke še kokoši ne marajo :).

pri nas doma dnevno pijemo sokove, sadne in zelenjavne tako da pri nas je že kar nekaj odslužil, res smo zadovoljni, ga ne zamenjam za nič

res je da moraš zadeve olupiti (pomaranče, banane,...) ter narezati na daljse, ozje rezine ampak to ni noben problem ko vidiš, da dobro opravi svoje delo, zelo dobro stisne tudi solato, granatno jabolko, rd.peso, zelje,...  

prej smo imeli sokovnik, ki res ni bil primerjava 1kg jabolk - 1 dcl soka, brez pomena

osebno, omego priporočam, odločitev je pa seveda na posamezniku

ker smo ravno po novem letu vsem skupaj želim srečno, zdravo in uspešno v novem letu :) ter dober in uspešen nakup sokovnika  (žal je božiček že mimo) ;) 

 

Petja12

1mats  

član od: 17.4.2014

sporočila: 2

17. apr 2014 12:57

Pozdravljeni,

 

jaz se pravtako odločam za nakup sokovnika..vedno bolj sem navdušen nad Omego 8226. Čeprav se mi zdi zadeva kar draga. Je kdaj kje kakšen popust na te zadeve?

 

Ima kdo še kakšno mnenje o tem sokovniku?

 

Ga je morda kdo naročal iz tujine? Od kje pa? Kako?

Vidim, da je v US precej ceneje, vendar je potem še poštnina,...

 

Hvala

1mats

1mats  

član od: 17.4.2014

sporočila: 2

17. apr 2014 13:18

Pozdravljeni,

 

jaz se pravtako odločam za nakup sokovnika..vedno bolj sem navdušen nad Omego 8226. Čeprav se mi zdi zadeva kar draga. Je kdaj kje kakšen popust na te zadeve?

 

Ima kdo še kakšno mnenje o tem sokovniku?

 

Ga je morda kdo naročal iz tujine? Od kje pa? Kako?

Vidim, da je v US precej ceneje, vendar je potem še poštnina,...

 

Hvala

1mats

Petja12  

član od: 26.12.2013

sporočila: 2

6. jan 2016 12:14

Zdravo,

 

1mats, jaz imam, kot sem že napisala omega 8006 in sem nadvse zadovoljna z njim, delam vse sokove ni da ni.

 

Naročila sem po ebay- u, je šlo vse super. Za sodelavko sem naročila tudi rezerve dele - polža, naročila danes dobila čez 2 dni na dom - neverjetno.

Je pa res, da je zadeva draga 400€ ampak se splača. vsaj meni  se je :)

 

želim vse dobro pri naročilu in veliko narejenih sokov :)


Lp

Petja12

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. sep 2016 14:41

Ko sem pred leti kupovala sokovnik, sem pogledala, kako in kaj.

Dobro ocenjeni sokovniki, ki delajo po istem principu, kot ga nameravaš kupiti (rečejo mu mascerating), so bili bolje ocenjeni kot centrifugalni, kar se tiče količine soka, ki so ga iztisnili. Ob tem, so bili tako počasni, da se pri pripravi soka dejasnko postaraš, preden naredi kaj soka. Primerjali so predvsem visokocenovne, električne. 

Ker rabiš kar veliko moči, da iz zelenjave iztisneš sok, si ne predstavljam, kako bi se obnesla plastična mašinca. Na škatli piše, da je za pšenično travo, zato pomisli, iz česa misliš ti delat sok.

Kako je lahko sokovnik zdrav, mi pa ni jasno (referenca na reklamo, ki jo je rkapica prilimala).

Vanja

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

27. sep 2016 8:08

Še vedno izredno zadovoljen lastnik in uporabnik Omega 8006 sokovnika. Mašina laufa že 4 leta vsak dan, razen ko smo na počitnicah. To da se med pripravo postaraš ne drži, je pa res, da rabiš cca 5 minut za polno posodo soka (7 dcl).

Glede tega ročnega pa sem precej skeptičen, ker je res namenjen samo za sočenje pšenične trave, pa tudi listnata zelenjava bi šla čez. Za šilce soka pšenične trave je potrebno kar dovolj velik šopek pšenične trave in potem tole vrtet tako na roke je vsaj meni NO GO

DBpek http://www.easy-recepti.com

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. sep 2016 15:06

kadar jaz kaj kupujem preverim izkusnje po drugih straneh.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti