Sokovnik - znamke omega ali hurom?

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. feb 2013 19:22

Lila Roza je napisal/a:

bannanna je napisal/a:

Mene tudi zanima omega ..samo nisem še odkrila koristne razlike napram blenderju.. zakaj bi moral goščo porabiti drugače? Zakaj ne kar vmiksano v sok? 



 

Je res. In sama sem vedno znova slabe volje, ko sokovnik čistim, enostavno metanje časa in materiala stran.



Lila Roza

Jaz osebno, ter vsi pri nas doma, nismo ljubitelji kašastih sokov. Na predstavitvi sem tudi videla, kako zelo malo odpadka je pri tem stiskanju, količina dobljenega soka pa bistveno večja. Večino zelenjave in pa tudi določeno sadje ne rabiš lupiti in olupkov metati stran,kar je tudi cenovno zelo pomemben podatek. Sem začela malo podrobnejše nabirati informacije za ta sokovnik in našla zelo zanimiv blog:

"Živeti preprosto zdravo" gospa Mateja Reš - zanimivo branje tudi, če sokovnika nimaš v planu kupiti, lp

babka1951

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

22. feb 2013 8:29

 

Mislim, da so tile polžasti sokovniki koristni predvsem pri stiskanju zelenjave in ne toliko za sadje, ki ima že samo po sebi dovolj vode. In eni spijejo res veliko sokov, tako, da si je težko predstavljati, da bi vso to količino zelenjave (tu gre lahko za več glav solate, okromno pese, špinače, korenja ...) z vsemi vlakninami skupaj tudi popili/pojedli. Saj so vlaknine dobre, a pretiravati pa tudi ne smemo. Zato je v tem primeru bolje, da iz zelenjave iztisnemo ves sok z vitamini in minerali, pulpo, ki ostane pa porabimo drugače.

Mora pa vsak sam razčistiti, zakaj potrebuje sokovnik. Tudi sama sem bila pred to dilemo, ampak ker sokov praktično ne pijem (mi je precej ljubše grizljati surovo zelenjavo in sadje, piti pa vodo ali zeliščne čaje), sem sklenila, da mi sedanji mikser čisto zadostuje.

trac

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. feb 2013 14:38

 

 

Je res. In sama sem vedno znova slabe volje, ko sokovnik čistim, enostavno metanje časa in materiala stran.



Lila Roza[/citat]

Imam zelo hitro očiščen aparat, stran pa vržemo manj odpadkov, kot če bi olupili sadje. Zraven aparata se dobi ščetka, s katero zelo hitro očistimo aparat.

 

Migla

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. feb 2013 22:04

Količina soka ne more biti večja kot če zmiksaš celo sadje..

Olupkih:  ne olupim jabolk, limon pa pomaranč pa banan pa tudi v polžasti sokovnik najbrž ne vržeš celih? ali pa?

To kot je trac napisala je pa logično ja. Ampak takih ni veliko ki bi toliko vlaknin pojedli. 

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

25. feb 2013 22:19

Jaz sem lani nabavil Omego 8006 in sem full zadovoljen. Bannanna limone in pomaranče je treba olupiti, tako kot predvidevaš, jabolk pa ne lupim.

Pri nas je že stalnica, da vsako jutro predno grem v službo  naredim 7 dcl soka (3 dcl zame, 3 dcl za mojo pa 1 dcl za tamalo). Delam pa mešanico zelenjavno sadnega, tako, da že zjutraj dobiš "veter v krila". Je pa dobra lastnost te Omege 8006, da je tiha, tako, da lahko zjutraj narediš sok brez, da zbudiš ostale.

Danes zjutraj : četrtina pese, pest mlade špinače, 3 vejice peteršilja, grenivka, 3 korenčki, 2-3 pomaranče.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Zvedavka  

član od: 21.4.2013

sporočila: 2

21. apr 2013 0:51

No, če še nisem prepozna...

Nedavno se je v Ljubljani v Šiški odprla trgovina, kjer se da te stvari tudi preizkusit. Če si v dvomih, se zmeniš, da prineseš svoje sadje in zelenjavo in preizkusiš mašine.

Imela sem podobno dilemo. Meni so po telefonu razložili, da je glavna razlika v tem, da je Hurom boljši za sadje, Omega 8006 pa za zelenjavo in zelenje, ker ima vodoravni vijak . Omega je tudi lažja za čiščenje in lahko tudi melje oreščke, suho sadje, zmrznjene banane in dela testenine in grisine. Enkrat te dni grem tja tudi pogledat, ko mi znese časovno. Sem si pa že snela recepte raznih dobrot z njihove spletne strani.

To so v bisvu isti, ki imajo že nekaj časa spletno trgovino eujuicers.

www.eko365.si

Sem kaj pomagala?

zvezda

Zvedavka

Zvedavka  

član od: 21.4.2013

sporočila: 2

21. apr 2013 21:37

No, če še nisem prepozna...

Nedavno se je v Ljubljani v Šiški odprla trgovina, kjer se da te stvari tudi preizkusit. Če si v dvomih, se zmeniš, da prineseš svoje sadje in zelenjavo in preizkusiš mašine.

Imela sem podobno dilemo. Meni so po telefonu razložili, da je glavna razlika v tem, da je Hurom boljši za sadje, Omega 8006 pa za zelenjavo in zelenje, ker ima vodoravni vijak . Omega je tudi lažja za čiščenje in lahko tudi melje oreščke, suho sadje, zmrznjene banane in dela testenine in grisine. Enkrat te dni grem tja tudi pogledat, ko mi znese časovno. Sem si pa že snela recepte raznih dobrot z njihove spletne strani.

To so v bisvu isti, ki imajo že nekaj časa spletno trgovino eujuicers.

www.eko365.si

Sem kaj pomagala?

zvezda

Zvedavka

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

21. apr 2013 23:17

Če lahko še jaz dodam svoje izkušnje.

Midva sva pred kakšnim mesecem kupila ožemalnik ALPHA DN-900. To bi naj bila malo izboljšana in manjša verzija Omege. Izboljšana v smislu, da še za cca 10% bolj ožame zelenjavo in sadje. Ima še nastavke za delat kašico, sladoled, testenine... Še nisem vsega preizkusila. Kar pa sem preizkusila, pa sem zelo zadovoljna. Odpada je res minimalno in je čisto suh. Ožema vse - tudi zelišča, regrat, čemaž, sadje in zelenjavo itak. Sestavljanje in razstavljanje je preprosto, čiščenja je minimalno. Prej sva imela Phillipsov sokovnik in je bilo bistveno več dela z njim. Pa še po velikosti je dokaj majhen (kar je v mali kuhinji zelo pomembno).

Menim pa, da se takega ožemalnika cenovno ne izplača kupiti, če bi delali sok samo občasno ali pa samo sadni sok (brez zelenjave).

bezi

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

22. apr 2013 8:44

bezi, tale alpha ni nič drugega kot omega z drugim imenom oziroma za drugo področje. Vsi deli so popolnoma enaki (polž, posode, snemljiv del), edino motor je malo drugače zapakiran. V vsakem primeru sta oba odlična in jaz svoje omega ne zamenjam za nobenega drugega. Pri nas je res izkoriščena, saj deluje prav vsak dan.

 

Oscar VitalMax 900 = Omega J8003/J8005 = Alpha Juicer DA-900

These are all the same models, except that they are marketed with different brand in different countries:

The Oscar VitalMax 900 is sold in three different colors in Australia and the UK market.

The Omega J8003/J8005 are two colors, sold in USA and Canada.

The Alpha Juicer DA-900 (this page) is sold in wine color, in Malaysia and the Southeast Asia region.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

22. apr 2013 9:14

Se strinjam, DBpek. Saj sem napisala, da naj bi bila malo izboljšana verzija... Ko sva kupovala, tudi jaz nisem videla neke posebne razlike. Edino cena Alphe je v osnovi za par eurov nižja, takrat pa je bila še znižana, pa še nek sejemski popust sva dobila. Tako, da sva se tudi zaradi tega odločila za Alpho (pa pri meni je malo igrala tudi barva). Tisto, da pa bolj ožema - morda, ker pa je nek nov model, četudi samo po oznaki, morajo nekaj novega napisati...

Pomembno je, da je to res uporabna in praktična zadeva (katere koli znamke že je). O koristnosti takih sokov, pa morda na kakšnem drugem mestu.

 

bezi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti