Sokovnik - znamke omega ali hurom?

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

tema odprta - 20. feb 2013 13:53 | ogledi: 30.619 | odgovori: 28

Sem v fazi nakupa sokovnika, prebiram po ponudbah po spletu in opisih prednosti tega in onega tipa sokovnika, a se kar ne morem odločiti. Ne en ne drug sokovnik ni poceni, zato se ne bi rada zaletela. Ima kdo vas izkušnje s tipoma navedenih znamk sokovnikov? Hvala za vsak odgovor.

situla

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

20. feb 2013 18:20

Moje mnenje je, da če bi se odločala za sokovnik me je Hurom prepričal. Sem pa sama nekako proti sokovnikom, ker se mi zdi odpada enostavno ogromno, plus čiščenje je vsaj meni mučno. Zato ti predlagam malo boljši blender Omniblend recimo, s katerim lahko delaš prav vse. Cena je okoli 300 eur.

Lila Roza

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

20. feb 2013 18:30

 Imam omega juicer, model omega vrt 350. Z njim sem zadovljna, sok je odličen in pri mletju ostane zalo, zelo malo odpadkov. Na začetku sem imela problem s sestavljanjem aparata , potem pa pride to v rutino. Pred 10 leti sem kupila sokovnik (BOSCH), ki je stal nekje 100 €. V primerjavi s Omego je velika razlika.  Pri Boschu ostaja veliko odpadkov.

Priznam, da imamo pri nas Omego tri družine (hči, sin in jaz). V začetku sem  bila zelo  skeptična, saj dosti stane, zdaj pa sem zadovoljna. Kupil ga je mož, ker sem jaz preveč cincala.

 

Migla

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

21. feb 2013 13:07

Glede na to, da sem tule povpraševala po morebitnih izkušnjah s sokovniki, naj povem sledeče. Sinoči me je prijateljica peljala k svojim znancem, ki imajo sokovnik omega (model 8004, če sem si prav zapomnila) in mi je gospod demonstriral, kako aparat deluje. Naredil je sok iz korenčka in jabolk, kar je imel pač pri roki. Bila sem presenečena nad tem, koliko soka je aparat iztisnil, gošča, ki je ostala, pa je bila po otipu zelo suha. Gospod je povedal, da zelenjavne gošče, ki ostane po iztiskanju, ne zavržejo, temveč uporabijo v zelenjavnih juhah, pitah, ipd.

Manj navdušena sem bila nad postopkom čiščenja, ki je sledil. Gospod je aparat sicer vešče in mimogrede razstavil, splaknil dele in ga sestavil nazaj. Vse skupaj mu je vzelo nekaj minut. Vendar sem si sebe težko predstavljala, da to počnem po vsakem iztiskanju soka. Po eni strani sem štorasta, po drugi pa lena in bi mi to gotovo šlo na živce. Prav zaradi tega sem sedaj za nakup sokovnika že malo manj zagreta. Tako sem si na netu že začela ogledovati blenderje.

Čisto mogoče, da bom sledila nasvetu Lile Roze in si raje omislila katerega od blenderjev. Na spletu sem si za zdaj podrobneje ogledala nekaj takih, ki so v približno enakem cenovnem razredu kot omenjena sokovnika. No, bom videla, kako se bom nazadnje odločila - odločitev mora (tudi zaradi visoke cene vseh teh aparatov) še malo dozoreti.

 

 

 

situla

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

21. feb 2013 14:04

Pozdravljeni,

sama uporabljam sokovnike ze vrsto let, sedaj pa sem si kupila novega. Svetujem nakupe kaksne manj znane blagovne znamke, saj je ucinek bolj ali manj enak, le cena je znatno razlicna. Placala sem 257 evrov in se z aparatom zelo zadovoljna. Po moji oceni se nakup takega sokovnika splaca, ce delas sok v povprecju 3x na teden in ce socis tudi listnato zelenjavo, sicer so ostali sokovniki npr. Philips cisto dovolj (no, odvisno od globine zepa). Ciscenje je pa res enostavno, sama sem tudi bolj stor kot kaj drugega, ampak tole je res hitro. 

Blender pa je cisto druga zgodba. Odvisno, kaj potrebujes.

 

lp

 

Titikaka

kilca  

član od: 25.6.2010

sporočila: 34

21. feb 2013 15:42

Jaz imam tega:

http://www.ozemalniki.com/index.php?page=omega&item

 

Sem zelo zadovoljna. Zelo malo odpadkov. Sočiš pa lahko tako korenje in zelje, kot tudi zelenjavo, koprive, zelišča.Res pa je potrebno vse razrezati na bolj tanke kose.

Pomivanje pa je tudi enostavno. No vsaj v primerjavi z mojimi prejšnjimi sokovnik, ki so bili nižjega cenovnega razreda. Da ne govorim kakšen odpadek imajo.

 

Predvsem pa moraš vedeti, za kaj rabiš sokovnik. Kaj boš sočila? Dober prodajalec ti bo znal povedati, kaj prodaja.

 

kilca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. feb 2013 15:49

Moja soseda je pred novim letom kupila polžasti sokovnik Omega 8006, nam je njegovo delovanje že demonstrirala, imele smo tudi degustacijo sadno-zelenjavnih sokov, bananin sladoled, testenine......iz pulpe, ki ostane pri ožemanju pa je naredila res super energetske ploščice. Tudi čiščenje je imela v brzinskem času opravljeno. Mene je tako navdušil, da sem resno začela razmišljati, preneham kaditi, pa si ga bom čez par mesecev lahko kupila za nagrado in še veliko bolj zdravo bom živela, jaz in moji

babka1951

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. feb 2013 16:16

Omega 8006 je zelo preprost za čiščenje, samo 4 stvari moraš pomiti. Je pa horizontalni in stvari je treba bolj na tanko narezati, ker ima majhno "luknjo" ;-) Drugače pa stisne kar želiš ;-)

Jernej - administrator

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. feb 2013 17:36

Mene tudi zanima omega ..samo nisem še odkrila koristne razlike napram blenderju.. zakaj bi moral goščo porabiti drugače? Zakaj ne kar vmiksano v sok? 

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

21. feb 2013 18:35

bannanna je napisal/a:

Mene tudi zanima omega ..samo nisem še odkrila koristne razlike napram blenderju.. zakaj bi moral goščo porabiti drugače? Zakaj ne kar vmiksano v sok? 



 

Je res. In sama sem vedno znova slabe volje, ko sokovnik čistim, enostavno metanje časa in materiala stran.

Lila Roza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti