Pravi dunajski zrezek na dunaju

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. feb 2013 18:00

Mene resno zanima, kdo je Dr. Fu Manchu, ki je napisal članek o Steierecku in še nekaj drugih.  

Vanja

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

22. feb 2013 15:38

Tule majo tud prave in dobre

 

http://www.schnitzelwirt.co.at/

 

Šnicli ogromni, ampak navadnega dunajskega komot zmažeš, so taki ' lahki ', zraven prima krompirjeva solata.

Cordon Blue je pa tako velik, da še nisem vidla korenjaka, ki bi ga zmogel.

Gužva non-stop, a je v navadi, da prisedeš, če je za kako mizo le par ali pa dobra družba.

lartep

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

22. feb 2013 18:35

Lartep, samo popravek pa ne zameri. Švicarski zrezek se imenuje Cordon bleu in ne blue.

 

LP, Saša

Mir in dobro!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2013 8:29

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mene resno zanima, kdo je Dr. Fu Manchu, ki je napisal članek o Steierecku in še nekaj drugih.  



Vanja

Nekako v drugi polovici preteklega stoletja je postala navada, da si tale psevdonim (original je comics hero) sposojajo uredništva za kakšen satiričen tekst. So si ga sposojali ruski samizdatovci, v novejši zgodovini so ga uporabljali pri Pavlihi in vidim, da so to zabavno tradicijo prevzeli tudi tule. Bravo za ohranjanje zabavnih tradicij, ekipa.

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. feb 2013 10:49

Tega pa nisem vedela.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti