Kupljeno vlečeno testo

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

18. feb 2013 17:03

Ko položiš testo na mizo(pult,desko....)ga premažeš s slatko smetano ali,kot so prej omenile nekatere,lahko tudi z oljem,nadevaš,zviješ  in daš v pekači.Ko imaš vse zvitke v pekažu,premažeš s kislo smetano.Premažeš povrhu,in ob straneh.Jaz dam potem v toplo pečico,pečem pa nekje slabo uro.

ultranova

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. feb 2013 19:07

Učenka, kaj misliš glede na to da se itak zavitek zavije? Hihi. Ne vzeti kot hudobno, samo če malo pomisliš... hm...  

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

18. feb 2013 22:06

Za jabolčni zavitek v glavnem vedno naredim sama testo; ko pa delam iz kupljenega, za eno "rolado" uporabim 3 ali 4 kore -  dam prvo, drugo od polovice prve, tretjo od polovice druge... tako da dobim dolg kos vlečenega testa, vsako koro pošpricam z mešanico 1:1 radenske in olja; nadeva dam do polovice testa.

Ko delam skutne variante, testo premažem z mešanico jogurta in olja. Testo pa kupujem na tržnici. 

Jabolčni zavitek preden gre v pečico premažem z raztopljenim maslom, skutni pa s kislo smetano. 

Pečem vedno 35 - 40 minut (če se peče dalj časa, po moje, presuši zadevo). Pečeno pokrijem s suho kuhinjsko krpo.

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. feb 2013 22:30

Dragička, kaj je na sliki desno spodaj?

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

18. feb 2013 22:33

Kupljene kore namazane s skuto : feta in narezano na 5-6 cm rolice. Poglej v moj album, je bolj podrobno opisano.

 

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. feb 2013 22:35

Dragička, hvala. 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. feb 2013 2:05

UČENKA T je napisal/a:

Sama sicer navlažim sističe - na eni strani z oljem - ter ko ga zavijem ponovno navlažim z oljem. Ampak mi zelo razpoka. Bom probala z vlažno krpo in vodo+olje



UČENKA T

UčenkaT, samo z oljem premazati ni dovolj :) Če hočeš, da bo kupljeno testo lepo prožno in ne bo pokalo, ga moraš obvezno tudi z vodo navlažiti, kot so ti že druge napisale (ali mineralno vodo ali mešanico mleka in vode, masla in vode ... poljubno).

Kar pogumno, tudi če je tvoj jabolčni nadev zelo sočen, ne bo nič narobe, če boš vsak posamezen list testa kat lepo izdatno poškropila ali s čopičem namazala s tekočino (vodo), šele nato premazala z maslom ali oljem, čez to pa namazala nadev.
Na kratko - velja za vsak list: voda -> maščoba (po želji) -> nadev

Jaz iz kupljenega vlečenega testa pečem vse sorte slanih skutnih in zelenjavnih zavitkov, pa mi nikoli ne popoka. Pred pečenjem naredim, kot sem ti opisala zgoraj, že zvite "role" v pekaču pa še enkrat dobro "napackam" z vodo in obložim s koščki masla, pa je pečeno testo še vedno lepo hrustljavo, hkrati pa dovolj prožno, da med samim pečenjem ne razpoka.Včasih zavitke v pekaču premažem tudi s stepenim beljakom, če mi ravno ostane od nadeva, a ne vedno. Voda + maslo se mi prav zadovoljivo obnese, bom pa kdaj poskusila tudi s smetano, kot svetuje Vendelina.

Pa pazi tudi pri količini nadeva - če ga boš na posamezen list testa namazala preveč na debelo in zvitek še preveč na trdo zvila, je tudi možnost, da ti poči. Raje nadev namaži bolj na tanko in samo na največ 3/4 testa in zvij bolj narahlo, da testo ne bo preveč "zategnjeno" preko nadeva.

Mojca

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

10. apr 2014 17:02

Kako se lahko porabi kupljeno večeno testo,ki se je že posušilo?

llilika

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

30. apr 2014 23:15

Jaz pa za zavitke vedno uporabljam listnato testo, samo enkrat sem kupila vlečeno, pa mi ni bilo všeč, ker se hudo drobi. Probaj, boš videla, nam je všeč.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti