Skutna krema - želatina ali kremfix?

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

5. apr 2015 10:01

Že drugič sem se lotila pingvinčkov in spet me je ta krema shecala. Smetana je bila "veljavna" do konca maja. Torej ostane želatina in nestepena smetana, ki sem jo umešala noter preden sem začela stepat. Naslednjič upam da uspejo

Lila Roza

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. apr 2015 20:17

bannanna je napisal/a:

Pa ne noooo Vendelina, da ti toleriraš ta kisli okus želatine fix ipd instant variant v hrani :S



Tam, kjer topla želatina sesuva kremo, ki ima rada nižje temperature, uporabljam želatinofix.

Vendelina jr.

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

6. apr 2015 9:25

bannanna je napisal/a:

Pa ne noooo Vendelina, da ti toleriraš ta kisli okus želatine fix ipd instant variant v hrani :S



 

Nam želatina fix nima nobenega okusa, sem pa opazila, da ne prenesem sode bikarbone v nobeni hrani, ker mi ima močan okus po čistilih in me po njej dobesedno peče jezik... Pa jo prav tako nekateri kujejo v zvezde in verjetno raje ne bi pekli, če bi morali namesto sode uporabiti pecilni prašek, ker ima le-ta baje grozen okus, ki pa ga sama sploh ne okušam. Smo pač različni, je pa zanimivo, kako različno okušamo in kaj nas moti .

 

Sama najraje uporabljam prav želatino fix, je enostavna, nikoli me še ni pustila na cedilu, z njo delam vse od tortnih krem, jogurtovih strjenk, skutne kreme in strjenke, skratka vse, kamor sodi želatina. Nikoli se mi ne naredijo grudice, všeč mi je tudi, da na ovitku točno piše za kakšno količino različnih sestavin je zadostuje v enem paketku (jogurt, tekočina, skuta, mešana krema).

Sandra_a

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

6. apr 2015 9:47

Enkrat se mi je zgodilo, da je imela želatina v prahu izrazito kisel okus. Naknadno sem ugotovila, da je bila želatina namenjena želiranju sadja za marmelado, tako da sem predvidevala, da je bil to razlog. Sicer imam tudi jaz najraje želatino fix ipd. Precej bolj preprosta je za uporabo in lažje je nadzirat kremo, da ni preveč želatinasta. 

the tina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. apr 2015 10:23

no to ni bil razlog pri mojih kremah ker vem kaj je gelfix :) 

najbolj izrazito je bilo pri pariski kremi in s hoferjevo zelatino.

sva najprej s sestro poskusili kremo in je bila zelo dobra. Nato dodam zelatino in sta se

obema povesila obraza :/

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

6. apr 2015 10:34

Sandra_a je napisal/a:

 

Nam želatina fix nima nobenega okusa, sem pa opazila, da ne prenesem sode bikarbone v nobeni hrani, ker mi ima močan okus po čistilih in me po njej dobesedno peče jezik... Pa jo prav tako nekateri kujejo v zvezde in verjetno raje ne bi pekli, če bi morali namesto sode uporabiti pecilni prašek, ker ima le-ta baje grozen okus, ki pa ga sama sploh ne okušam. Smo pač različni, je pa zanimivo, kako različno okušamo in kaj nas moti .

 Sandra_a

V pecilnem prašku je kar precej sode bikarbone

Uporabljam le želatino v lističih, ko res ne gre brez, nisem ravno ljubitelj želatinastih jedi.

lp

mzm

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

6. apr 2015 11:41

mišzmoke je napisal/a:

Sandra_a je napisal/a:

 

Nam želatina fix nima nobenega okusa, sem pa opazila, da ne prenesem sode bikarbone v nobeni hrani, ker mi ima močan okus po čistilih in me po njej dobesedno peče jezik... Pa jo prav tako nekateri kujejo v zvezde in verjetno raje ne bi pekli, če bi morali namesto sode uporabiti pecilni prašek, ker ima le-ta baje grozen okus, ki pa ga sama sploh ne okušam. Smo pač različni, je pa zanimivo, kako različno okušamo in kaj nas moti .

 Sandra_a

V pecilnem prašku je kar precej sode bikarbone

Uporabljam le želatino v lističih, ko res ne gre brez, nisem ravno ljubitelj želatinastih jedi.

lp



mzm

 

Vem, ampak je v pecilnem ne okušam. Pojma nimam zakaj je tako, se nisem nikoli prav poglabljala . Zdaj me prav zanima, mogoče si poiščem kakšno literaturo, striček google gotovo ve kako in kaj

Sandra_a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. apr 2015 12:54

Verjetno zato, ker je v pecilnem prašku NaHCO3 "razredčen" še z drugimi snovmi, prevsem za uravnavanje kislosti (običajno Ca ali Na hidrogenfosfat) in do 30 %  škroba, ki veže vlago in tako prepreči, da bi se hidrogenkarbonat začel raztapljati oziroma razkrajati že pred uporabo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti