Skutna krema - želatina ali kremfix?

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

19. feb 2013 13:22

Tudi jaz sem že poskusila več receptov za skutino torto. Seveda je vse stvar okusa, vendar sama prisegam na kremo z želatino. Zdi se mi, da je krema bolj "penasta", kot pa če uporabljam kermfix (strjevalec smetane). Pri tem imam občutek, da je okus precej plastičen.

barbii

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

9. apr 2013 13:02

Pozdravljene,mene pa zanima (,uporabljam želatino fix,za strjevanje jogurtove kreme),spodaj lepo piše ,da v kombinaciji s svežim ananasom ni obstojna,zaradi encimov,ki topijo želatino.Kaj pa vložen ananas,a bi se obnesel??Hvala za odgovore  ;)

 

jampina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. apr 2013 13:30

ja, vložen je vredu, ker se med pogrevanjem encim ki celi želatino spremeni

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

10. apr 2013 9:56

Hvala  ;)

jampina

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

4. apr 2015 14:28

Kaj je s to želatino, da mi ne uspe. Uporabila sem želatina fix in v kremi so nastale grudice, poleg tega se mi pa še smetana ni stepla, kaj delam narobe?

Lila Roza

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. apr 2015 14:47

Želatine fix nikoli ne uporabljam - vedno delam z želatino v prahu ali v lisitčih in še nikoli ni bilo grudic.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. apr 2015 14:54

Enako, poleg tega imajo insant želatine obupen okus, ki je sploh pri vmešavanju v smetano nekega kislega okusa. Zanimivo je, da skutina krema s smetano zdrži tudi brez trdilcev, le skupaj ju je potrebno stepsti.

 

Lila, seveda pa se želatina ne da v smetano še rpeden je stepena!

 

Kopirano iz enega mojega recepta: Najprej dobro razmešamo skuto, da ni več grudičasta, nato dodamo sladkor in limonino lupino ter še premešamo. Zraven vlijemo smetano in miksamo tako dolgo, da se strdi. Stepati moramo dosti dlje kot samo smetano, dokler ni primerno trda. Le pazite, da je ne pretepete, ker se najbrž lahko tudi sesiri. V hladilniku bo še dodatno zatrdila. Kremo nabrizgamo na muffine in prelijemo s prelivom.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. apr 2015 14:55

Za 6 cupcakesov:
4 žlice skute
sladkor
limonina lupinica
2 dl sladke smetane z najmanj 35% maščob (to so smetane Mu, Spar, Hoferjeva v oranžno belem lončku, Mercatorjeva v rumenem tetrapaku...)

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2015 15:37

Lila Roza je napisal/a:

Kaj je s to želatino, da mi ne uspe. Uporabila sem želatina fix in v kremi so nastale grudice, poleg tega se mi pa še smetana ni stepla, kaj delam narobe?



Lila Roza

 

Imela si staro smetano. Predvidevam

Želatina fix se počasi vmešava in najbolje s kuhalnico (mešalec šele kasneje) in sladkor se dodaja po tem, ko je želatina fix že lepo vmešana v maso.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. apr 2015 17:57

Pa ne noooo Vendelina, da ti toleriraš ta kisli okus želatine fix ipd instant variant v hrani :S

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti