Skutna krema - želatina ali kremfix?

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

tema odprta - 16. feb 2013 17:02 | ogledi: 22.876 | odgovori: 28

Kakšna je razlika med želatino in kremfixom? Gledam namreč recepte za skutno torto, eni nadevi vsebujejo kremix, drugi želatino. Oboje predvidevam, da je zato, da je krema bolj čvrsta in da ne "steče"?

Kaj je bolje, da uporabim? Torto bom sestavila en dan preden se bo rezala, ker jo bom še krasila s tičino.

 

pekoča paprika

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. feb 2013 17:15

Vseeno kaj boš uporabila..oboje deluje..ti samo delaj po recepturi,pa bo ok vse...

Lažje pa je delat z kremfixom..vsaj meni.

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. feb 2013 17:29

Kremfix je tudi želatina,le  uporaba naj bi bila enostavnejša, saj sama ne namakaš želatine in je ne raztopiš preden dodaš v kremo, ampak kremfix samo streseš v kremo in zmešaš. Mislim, da sladkor dodaš šele potem, ko je kremfix že vmešan. Sicer pa vse piše na navodilih.

Sama raje delam z želatino v lističih, lažje določim, koliko želatine potrebujem.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

16. feb 2013 20:16

Samo želatina fix ni enako kot kremfix. Ker to kar opisuje mamamia je želatina fix znamke Dr. Oetker. Kremfix je pa utrjevalec za smetano.

Vesnuska

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. feb 2013 20:24

Imaš prav Vesnuška...želatinafix je primerljiva z želatino v lističih..kremfix je utrjevalec samo za smetano.

Namesto želatino v lističih uporabljamo želatino fix,ali obratno,ne pa kremfix...

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. feb 2013 10:40

Malo sem pomešala, ja ...

mamamia

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

17. feb 2013 12:15

aha, tako je to.

Katera skutina krema pa je vam najboljša? ta krema, ki sem jo že enkrat delala, vsebuje skuto, jogurt, sladkor, sladko smetano in kremfix, en recept pa imam, ki vsebuje tudi rumenjake, mleko ... ki se zmeša nad vročo vodo in se not stopi želatina. Katera krema bi bila boljša po okusu?

pekoča paprika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. feb 2013 13:10

Zate ni pomembno, kaj mi mislimo, ker imamo pač vsak svoj okus, ki je lahko ali pa ni podoben tvojemu; katera bo tebi bolj všeč, ti mi nikakor ne moremo povedati. 

Meni je najbolj všeč tista iz pasirane skute (0,5 kg), sladke smetane (o,5 l), sladkorja in limoninega soka (obojega po okusu, lahko daš noter tudi vanili sladkor) z želatino. Če daš zraven jajce, bo seveda bolj bogata in v tem primeru jo je dobro pokuhati, želatina bo pa zato, da se ne bo razlezla. Razen če daš več jajc in jo spečeš (tudi taka obstaja). Ampak katera je boljša - hja, kakor za koga. Poskusi narediti enkrat tako, enkrat drugače, pa boš videla. 

Sonja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. feb 2013 21:23

Tudi jaz svetujem tole mamamiino torto. Zadnjič smo imeli družinsko praznovanje in naša precej velika familija je bila navdušena nad njo.

stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. feb 2013 22:10

stana.r je napisal/a:

Tudi jaz svetujem tole mamamiino torto. Zadnjič smo imeli družinsko praznovanje in naša precej velika familija je bila navdušena nad njo.



stana

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti