Špinača

superjaz  

član od: 5.3.2010

sporočila: 12

tema odprta - 15. feb 2013 22:01 | ogledi: 6.735 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

Pred mescom dni sem jedel kremno špinačo,ki je bila pripravljena iz bešamela.Zaradi noro dobrega okusa sem se odločil da bom zavedo preiskusil tudi doma,zdaj me pa zanima kako se naj zadeve lotim? Imam zamrznjeno in že spasirano špinačo,kaj pa zdaj? Pripravim bešamel posebej ali to ni potrebno in se lahko potem takem dela vse v enem loncu polek špinače?

Zahvaljujem se vsem za nasvet!

Lep pozdrav!

superjaz

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. feb 2013 7:00

Jaz bi bešamel pripravil posebej. Glede na to, da imaš zmrznjeno in že spasirano špinačo, bi jo v drugem loncu zakuhal kotnavadno špinačo, ji dodal česen, sol, poper in muškatni orešček, nato pa ji dodal toliko bešamela, da bi dobil pravo razmerje med špinačo in bešamelom. 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2013 8:46

Se strinjam z DBpekom. Če bi imel svežo špinačo, pa bi po mojem lahko najprej naredil bešamel in vanj umešal poparjeno nasekljano špinačo.

JJ

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

16. feb 2013 11:30

Jaz vedno najprej naredim bešamel, v katerega dodam zamrznjeno (ali svežo sesekljano) špinačo, česen in muškatni orešček. Torej vse v enem loncu.

rosie

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

16. feb 2013 11:54

Delam tako kot Rosie. Tudi enake dodatke izberem. Noro dobro.

Obstaja pa varianta z malo ali brez maščobe: Špinačo dušimo/odtajujemo (z dodajanjem vode po potrebi) na žlici maščobe, lahko tudi brez. Posebej v skodelici zmešamo moko z mlekom, nekakšen podmet, prilijemo k špinači, ko je že odtajana, dodamo sol, česen, muškatni orešek. Še malo pokuhamo, pa je.

pirnica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. feb 2013 14:09

Isto delam kot Pirnica in Rosie..delam na maslu..na koncu dam še kislo smetano...danes za kosilo..

lp goga

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

17. feb 2013 13:02

Tudi pri nama špinača danes.  S to razliko, da ne dodajam moke, samo kislo smetano.

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti