Starinski nakit s kamni

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. feb 2013 15:42

 Zlatarji golfajo in to še kako. Še posebno, če imajo zlatarno čez kakšni albanci je za biti previden.

biba22

 

Hm, tole vsekakor ni nacionalistična izjava. Pač samo opisuje kolorit nacionalni iz določenegha stališča, kene?

Če bom pa jaz napisala karkoli o tisti trgovini, ki se nahaja tam, kjer si mislim, da se in o kateri si mislim  to, česar ne mislim napisati, da ne omenjam svojega mnenja o provinienci toliko omenjanega kamenja, bo to pa vsekakor žalitev nacionalnih, družinskih in materinskih čustev vsaj polovice jedočega in jodlajočega občestva.

Pa ena ukradena kura gor ali dol.



nola

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

14. feb 2013 16:00

JanisJoplin je napisal/a:

Biba22, zanima me konec zgodbe. Se je zlatar pokesal in ti vrnil diamant?

JJ

 

Ja na koncu sem dobila moj diamant nazaj. Se mi pa zlatar ni opravičil. 

biba22

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. feb 2013 16:32

Odnesi biba22, svoj starinski nakit ne v Slovenijo, kjer ti bodo pošteno povedali in ocenili koliko je dragocenost vredna.

Je pa res, v tujini si se takoj znašla in razčistila problem z dragim kamenčkom, tukaj na domači zemlji pa ne znaš poiskati kompetente osebe, da si prideš na čisto ali je tvoje bogastvo vredno zaklenit v trezor ali je dovolj zamenjati vrata, dat gitre na okna in ga pospravit pod ključ kar doma v stanovanju.

Saj pravim, tisti, ki nimamo resnih težav, pač tvojih ne dojamemo. Upam, da boš zadevo rešila čim bolje, sploh pa, da slučajno ne izveš, da je v starinski nakit vtaknjeno le barvasto steklo.

zeta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2013 18:18

Drugače se pa nosi nakit na čiščenje in popravljanje k tistemu, ki ga je izdelal. Tako se znebimo tveganja, da bi kdo kaj zamenjal, pa še porivom nacionalizma se da človek ubraniti na tak način.

 

Če je pa ima kdo Chopardov nakit doma, pa itak ve, da pridejo ekipa od draguljarja na dom in odpelje zadevo na popravilo, tako da ni treba spraševati po forumih.

Vendelina jr.

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

14. feb 2013 18:37

biba22 je napisal/a:

[ Zlatarji golfajo in to še kako. Še posebno, če imajo zlatarno čez kakšni albanci je za biti previden.

Prosim, da se v prihodnje vzdržiš takih nacionalistično obarvanih izjav in pljuvanj počez čez vse zlatarje tudi. Če ni čisto jasno, zakaj ta prošnja, si preberi tukaj, še posebej natančno točko 3. Hvala.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. feb 2013 1:32

Se opravičujem za vmešavanje, a nečesa pa res ne razumem

Tule sprašuješ, če kdo pozna koga, ki ocenjuje vrsto in vrednost kamnov:

biba22 je napisal/a:

Pozdravljeni! Od moje pokojne babice sem dobila starinski nakit s kamni. Osebno se na kamne spoznam bolj malo in ravno iz tega razloga me zanima, če morda kdo od vas ve na koga bi se lahko obrnila, da mi pove kakšni kamni so to in koliko so vredni? Rada bi vedela koliko je sedaj vreden starinski nakit s kamni od moje pokojne babice,

Kaj poznate morda koga, ki se spozna nato? Kakšen kontakt bi bil vsekakor dobrodošel.

Hvala za vaše odgovore.

LP

Temo je spremenil(a) biba22 dne 14. feb 2013 1:00

Tule pa praviš, da si kamen nesla v "trgovino, kjer preverjajo kamne".

biba22 je napisal/a:

 

Dober mesec nazaj sem šla k enemu zlatarju, da mi zoža prstan. Na prstanu imam izbrušen diamant. Zlatar mi reče, da naj se oglasim pri njemu 1-krat popoldne. Pridem nazaj, si probam prstan, vse je uredu, kamen je bil enak ampak nevem zakaj bolj, ko sem gledala kamen, bolj mi je moj instinkt govoril, da mi ga je zlatar zamenjal. Pa sem si rekla, no pa gremo preverit, če bo moj sum potrjen. Grem jaz v trgovino kjer preverjajo kamne, če so ponaredki in so mi rekli, da to ni izbrušen diamant ampak steklo.


biba22

 

 

Ja, zakaj pa ne bi svojega nakita kar tja nesla pokazat - če so ti enkrat že ocenili kamen na prstanu ali je pravi ali ne? Saj bi ti kar oni lahko pogledali še ostale kamne, kajne?

 

Sicer pa upoštevaj Vendelinin nasvet - Zlatarna Celje ali pa se obrni na Prirodoslovni muzej Slovenije, oddelek za mineralogijo in petrologijo in strokovnjake, ki tam delujejo (posebej dr. Jeršek).

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. feb 2013 1:53

Očitno nisem edina, ki ji Bibina štorija ne gre v glavo. 

Da se jaz ne bi osmešila pri zlatarju, bi prej pogledala, kako je nakit označen, 925 za srebro, 14k, 18 k za zlato, kako je platina označena pa res ne vem.

Drugače pa ne razumem, zakaj ženske oz. moški zapravljajo velike denarje za nakit, potem imajo pa spravljenega v  predalu, ker se bojijo, da ga izgubijo ali bo ukraden. Če je nakit tako zelo veliko vreden, da si ga ne moreš še enkrat kupiti, potem ga pač zavaruješ. Problem rešen.

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. feb 2013 21:13

Ma, dejte no, biba al kako že, je nakit pojerbala od svoje babice. In oni kamen oz. prstan, je nesla ocenit v trgovino, ki pa ni v Sloveniji (ena žlehtnoba je napisala, da je verjetno v Culukafriji). Cela stvar je prosta ko pasulj, vi pa ne zastopte!!!!!  

lp

cervus

vidaizizole  

član od: 16.2.2013

sporočila: 1

16. feb 2013 12:29

To sicer ni neposredno pvoezan s temo, ampak - mi kdo zna svetovati, kje bi mi predelali staro, a zelo bogato pernico. Treba bi bilo zamenjati inlet in prezračiti perje ... 

vidaizizole

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. feb 2013 14:41

Če je pernica zlata vredna, potem je to prava tema za semle ...

Ja, pa dobrodošla na kulinariko

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti