Starinski nakit s kamni

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

14. feb 2013 11:55

limnol je napisal/a:
Ajoj, od kod ti pa te strašne izkušnje? Moraš imeti pa presneto veliko draguljev in se zelo veliko motati okrog napačnih zlatarjev, da tako suvereno trdiš kaj takega. Torej rada bi vedela, kako je z zlatom, samo ne bi šla k zlatarju - to je iste sorte kot če bi rada, da ti nekdo popravi zobovje, ampak ne bi šla ka zobozdravniku, saj vendar vemo kaki so, mimogrede ti sune kak zob in ga zamenja z umetnim, da še sam ne veš kdaj, je pa že bolje to lepo opraviti v kozmetičnem salonu. Pač odloči se zase, kaj bi pravzaprav rada. Takole po mailu ti pač nihče ne bo vedel povedati, kar te zanima.

Sonja

Dober mesec nazaj sem šla k enemu zlatarju, da mi zoža prstan. Na prstanu imam izbrušen diamant. Zlatar mi reče, da naj se oglasim pri njemu 1-krat popoldne. Pridem nazaj, si probam prstan, vse je uredu, kamen je bil enak ampak nevem zakaj bolj, ko sem gledala kamen, bolj mi je moj instinkt govoril, da mi ga je zlatar zamenjal. Pa sem si rekla, no pa gremo preverit, če bo moj sum potrjen. Grem jaz v trgovino kjer preverjajo kamne, če so ponaredki in so mi rekli, da to ni izbrušen diamant ampak steklo. Šla sem nazaj do zlatarja jezna, ko pes, ker me je hotu nategnit in sem mu pomolila pod nos račun vsa našopirjena. Rekla sem mu, da mi je kamen zamenjal s steklom in da hočem moj izbrušen diamant nazaj.

*** Cenzura uredništva zaradi nacionalistične nestrpnosti ***



biba22



Sporočilo je spremenil(a) biba22 dne 14. 2013 12:53

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. feb 2013 12:35

Biba22, zanima me konec zgodbe. Se je zlatar pokesal in ti vrnil diamant?

JJ

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. feb 2013 12:36

V takem primeru se gre takoj naravnost na policijo, nikakor se o tem ne godrnja na kulinariki.

Blagor nam, ki živimo brez diamantov. 

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. feb 2013 12:43

limnol je napisal/a:

V takem primeru se gre takoj naravnost na policijo, nikakor se o tem ne godrnja na kulinariki.

Blagor nam, ki živimo brez diamantov. 



Sonja

 

Amen!

JJ

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

14. feb 2013 12:53

Točno tako kot pravi limnol in ne vem, ali si prišla zganjat zavist, morda šovinizem, al kaj bi pravzaprav rada?

lp

 

mzm

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

14. feb 2013 13:00

mamamia je napisal/a:

biba22, najbolje je, da poskusiš pri več zlatarjih. Tako boš dobila boljši pregled, ali te kdo skuša "nasankat" oziroma objektivno oceno o vrednosti.

Samo z zlatom lahko poskušaš tudi pri določenih podjetjih, ki odkupujejo zlato. Vrednost je odvisna od karatov. Tudi v tem priemru je najbolje, da poskusiš vsaj pri dveh ali treh in priemrjaš, koliko ponujajoza odkup.

 

Na tvojem mestu bi na koncu pogledala tudi na seznam sodnih izvedencev oziroma uradnih cenilcev in tudi njih poprosila za mnenje, sploh glede kamnov.

Če je nakit veliko vreden, se ni za hecat.



mamamia

Kako pa lahko pridem jaz do tega seznama?

biba22

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. feb 2013 13:14

Malo se potrudiš. Za začetek v google vtipkaš sodni izvedenci in sodni cenilci. 

Pa še eno vprašanje - kako si pa uspela takrat v razburjenju tako ekspresno najti trgovino, kjer preverjajo kamne, zdaj pa naenkrat ne veš več, kam se obrniti? Meni se vse skupaj le zdi malo čudno. 



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 14. 2013 13:19

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. feb 2013 13:19

dodas lahko se zlatarstvo


lahko pa uporabis tudi obrazec na naslednji strani.

http://cekin.si/clanek/zakladi_slovenije/uhan


LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 14. 2013 13:21

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

14. feb 2013 13:34

Limnol tista trgovina se ne nahaja v Sloveniji. Sem jo pa poznala že od prej. Glede nakita od moje babice bi pa rada tokrat to opravila pri nas.

 

rebecca je napisal/a:

dodas lahko se zlatarstvo


lahko pa uporabis tudi obrazec na naslednji strani.

http://cekin.si/clanek/zakladi_slovenije/uhan


LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"



Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 14. 2013 13:21

 

Hvala Rebecca.

 

biba22

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. feb 2013 14:41

biba22 je napisal/a:

Limnol tista trgovina se ne nahaja v Sloveniji.

biba22

Verjetno se nahaja v Culukafriji

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti