Eggies / webis pripomoček za kuhanje jajčk

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. mar 2013 12:09

Pred dobrim tednom sem izvedela veselo novico od bodoče tašče - dobila bom Eggies  Nič ga ne bom preizkušala, ker pri nas jajca kuhamo le za veliko noč, pa še takrat mora biti obvezno v lupini (itak), tako da, ko ga bom dobila, ga bom z veseljem komu podarila. Se javim!

JJ

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. mar 2013 17:09

Moja mama pa tako srečna da ima, pa čoha in pomiva, pa si preganja dolgčas... Mi se pa do solz nasmejimo njenemu navdušenju... neprecenljivo!!!

marjja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. mar 2013 19:04

Ampak zadnjič sem v TopShopu čakala v vrsti z odejo v roki, ljudje pred mano so se pa grebli za "jajčka". In potem je en gospod še nazaj v trgovino prišel, da bi rezerviral še 2, no kar 3 je potem kričal že na poti ven.

Meni je šlo pa tako na smeh, ko se mi je v glavi rolal tisti filmček objavljen v tej temi

Roncolino

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. mar 2013 19:18

Roncolino je napisal/a:

Ampak zadnjič sem v TopShopu čakala v vrsti z odejo v roki, ljudje pred mano so se pa grebli za "jajčka". In potem je en gospod še nazaj v trgovino prišel, da bi rezerviral še 2, no kar 3 je potem kričal že na poti ven.

Meni je šlo pa tako na smeh, ko se mi je v glavi rolal tisti filmček objavljen v tej temi



Roncolino

 

Te čisto razumem. Veš kako je mene na rit vrglo, ko mi je tašča povedala "veselo" novico. Ampak kaj naj ji rečem, če jih je že naročila. je rekla, da jih je v trgovini zmanjkalo in jih je potem po telefonu naročila

JJ

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

20. mar 2013 12:00

 

V principu se jih da tudi vrniti, samo ja, če so darilo, je to malo teže.

Lahko pa se razmisli, kako jih uporabiti na kakšen drug način. Tole pišem čisto na pamet, ker ne vem točno za kakšen material gre.  Npr. ali se jih da uporabiti za delanje pralinejov, ali se lahko v njih skuhajo take mini francoske kremice (v mislih imam nekaj takega: http://kulinarika.net/recept/karamelna-krema), ali se jih da uporabiti za pripravo sladoleda (morada tudi sladolednih lučk) ...

trac

owlic  

član od: 17.3.2013

sporočila: 2

20. mar 2013 12:16

Imamo doma in nism zadovoljen.... je treba stvar dobro naoljit oz. namastit, ker če ne.... se hudič od jajca prime na plastiko in je treba drgnit dol.... in mamo več dela s tem kot da bi jajce olupili na roke..... evo to so informacije s prve roke..... in ja.... jajca lupim na roke gre lažje....

owlic

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. mar 2013 14:28

JanisJoplin je napisal/a:

 

Te čisto razumem. Veš kako je mene na rit vrglo, ko mi je tašča povedala "veselo" novico. Ampak kaj naj ji rečem, če jih je že naročila. je rekla, da jih je v trgovini zmanjkalo in jih je potem po telefonu naročila

JJ

JJ, odlična priložnost so ta "jajca", zahvali se ji za pozornost in ljubeznivost, hkrati ji povej, da to ni ravno po tvojem okusu, no, nekaj v tem stilu, že veš, kako.

Sama sem to rešila na začetku, drugače bi bila danes zasuta z neumnostmi, obe bi bili nezadovoljni, ker je bila nesposobna razumet različnost okusov in potreb.

Nekaj časa me je gledala postrani, me imela za čudakinjo, vsem razlagala, da pač nisem od tu , a počasi se je unesla in namesto daril dobim denar, ker da mi nič ne da, to pa ni šlo skozi

Samo v razmislek, zdaj gradiš za naprej.

lp

 

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2013 15:35

Na srečo moja tašča takih reči ne podarja, če je kaj za kuhinjo so to zadve, ki si jih želim in jih res potrebujem (zna prisluhniti željam), sicer pa mi je letos podarila dva plašča (skoraj nova), enega čudovitega, ki mi ga je pdoarila lani, pa so mi, na žalost, uničili molji ... v vsej garderobi in ob vseh drugih volnenih rečeh so se morali naslajat ravno na tem čudovitem plašču, ki mi je stal kot ulit.

 

Aja, pa pred dvema letoma mi je podarila ene krasne rdeče čevlje iz krokodila, španske izdelave, njej so bili nekoliko preveliki, meni pa kot da so narejeni zame.ž

Tako da četudi bi me s temi eggiji presenetila, bi jih z veseljem sprejela ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti