Eggies / webis pripomoček za kuhanje jajčk

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

20. feb 2013 13:45

Mojo taščo je tudi minilo, ko sem ji posredovala vaše izkušnje z temi jajci.

kvačkarica

tancy1984  

član od: 13.6.2007

sporočila: 76

21. feb 2013 21:35

Moja izkušnja da povem... kuhala sem jih prvič v teh not... nič dodatkov, niso šle ven lepo... kuhala drugič, nič.... Potem pa nekako brala in je to to... modelčke namastiš malo, potem pa jih pustiš malo da se ohladijo, ali pa jih kar pod mrzlo vodo splakneš... ko so hladne lepo zdrknejo ven, samo v tem je fora, da morajo biti hladne in potem nič ni treba namastiti - SAMO OHLADIŠ jih in gre lepo :)

Tanja

ORRY  

član od: 8.12.2012

sporočila: 8

23. feb 2013 13:06

Pozdravljeni.

Na začetku sem povprašal po mnenju za Eggies, pa nisem dobil nobenega mnenja od uporabnika, le neke bližnjice na YouTube in pregovarjanje kdo je glasnejši. Počutim se kot na najstniškem foromu in ne na forumu za odrasle.

Zato sva se z mojo odločila za nakup, kjer je kupila teta.

Zadeva sploh ni slaba, posode popolnoma tesnijo, če priviješ do konca. Tudi težav ni z dobivanjem jajčk ven.

Midva sva lepo natanko namazala z oljem in so šle prav lepo ven, brez kakršnihkoli težav.

Glede pranja pa moram povedati, da se lepo opere tudi ročno, le dovolj detergenta in so popolnoma oprane in čiste. Da pa o veselju otrok pri jedi teh jajčk sploh ne izgubljam besed.

Tako, da lahko rečem da sva zadovoljna, pa tudi z ceno, ki je bila samo 6,50€ in sva jih dobila že drugi dan. Še ceneje kot na kuponkotu.

ORRY

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. feb 2013 13:53

ORRY, ti kar uživaj ob tvojem (pardon, vajinem) novem pripomočku, sama bom ostala kar pri naravnih posodicah za kuhanje jajc. Se super obnesejo.

rimljanka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

23. feb 2013 16:44

Rimljanka,!  Moje kokoši nesejo jajca v tako lepih posodicah, da jim ne bi sramote delala, ker se mi lahko maščujejo!Na koncu jih pa lahko še same pojedo-posodice namreč!

kvačkarica

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

23. feb 2013 19:20

Jaa mi imamo tudi take kokoši, ki lahko svoje posodice za kuhanje jajc kar same pojedo!?!? Pa kdo bi si mislil a ne?

tamalaursa

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

23. feb 2013 23:10

Super Orry, samo da ste srečni doma in se zabavate z jajčki.

Čarli08

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

25. feb 2013 10:31

Nisem brala vsega, ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi posodice dodatno mastila z oljem. da ne govorimo, da je kuhanje in lupljenje jajc tako enostavno opravilo, da mi res ni potrebno po moji že tako prepolni kuhinji trpat še tako bedne pripomočke.

alpska roža

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2013 11:13

Sem bila priprijateljici, ki ima ta pripomoček, in je sila navdušena, kako lahko jajcem začimbe dodajaš itd itd ... No, potem je povedala, da sama tega še ni uporabljala, je pa pri mami videla kako to gre inji je mama en ta plastični kompletek dala.

Skuhat jajca ali jih poširat je pa res tako enosatvno, da jaz že zaradi sestavljanja modela in kasnejšega pranja tega pripomočka ne bi imela.

Nisem pa tak ljubitelj jajc, da bi jih v tem modelu z začimbami plemenitila in iskala nove okuse.

 

Sicer pa, kakor komu paše, tu gor mnenja izmenjavamo. In če koga veseli sestavljanje in razsatvjanje teh eggiejv, mazanje z oljem da se jajce ne prime, pranje modelčkov po kuhanju, naj si kar vzame čas. Jaz si tačas stepem jajce, zrežem čebulo, dodam začimbe in spečem ter uživam ...

mamamia

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

25. feb 2013 17:29

Moje rekloje pač takšno:;Za goske, ni seno!" Kar pomeni, da za vsakogar ni vse. Kakorkoli, kogar veseli to čudo, naj ga ima, mene pa nič ne mika, ker ima ta stvar v moji glavi več minusov, kot plusov....Lep pozdrav!

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti