Eggies / webis pripomoček za kuhanje jajčk

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. feb 2013 18:46

In manj verjetno počijo, ja, vedno delam tako. Je pa res, da se sveža ne lupijo lepo.



rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

13. feb 2013 19:46

Tudi mene so naučili solit vodo, kuhane rahlo udarim ob pult, malo povaljam, pihnem vanje in jih lupim v vodi, kot je že Vendelina jr. omenila.

Na tak način niti s svežimi nimam prevelikega problema.

lp

mzm

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

14. feb 2013 11:15

Jaz pa jih najraje pojem, ko so v mehko kuhana....te so mi naj njami. Ker sem njihov oboževalec, se jih prenaž....pol pa ojoj. Pa ni problema z lupjenjem,. Tudi jaz solim in dam malo kisa v vodo, preden jih dam kuhat, nekje sem to prebrala in to prakticiram, mam občutek, da se res lažje lupijo.

kvačkarica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. feb 2013 11:26

Mislim, da tale sol in kis pomagata predvsem pri tem, da če že jajce med kuhanjem poči, potem beljak hitreje zakrkne in ga preveč ne izteče ven. Da bi imelo kaj posebej pri tem, ali lupina lepo odstopi ali ne, si pa težko predstavljam. Naš klan pač prakticira tole tako, da se kuhajo predvsem malo starejša jajca, sveža semo, če je res sila; mogočeres še najbolj pomaga lupljenje v vodi. 

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. feb 2013 11:54

Da se lepo lupijo naj bi pomagala soda. Sem pa odkrila se en zanimiv nacin priprave jajck - peka na soli

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. feb 2013 21:04

Drage moje!!!

Zadevo sem naročila za mojo mamico, po pošti pride čez cca 10 dni. Bom sama sprobala prej in poročam, posnamem video kar hočete, da vidimo kako to gre.

Kriva sem pa sama, ker sem čvekala mami po telefonu, da je ta zadeva na Kuponko strani čisto poceni, valjda, da si je takoj zaželela. In če si ženska v njenih častitljivih letih zaželi igračko za 7€, se ne sprašuje o uporabnosti, ampak se ji jo kupi.Tako mislim jaz in naročila sem jo TAKOJ!!!

Skratka, če vas bo zanimalo, poročam!!!

marjja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

14. feb 2013 23:57

limnol je napisal/a:

Mislim, da tale sol in kis pomagata predvsem pri tem, da če že jajce med kuhanjem poči, potem beljak hitreje zakrkne in ga preveč ne izteče ven. Da bi imelo kaj posebej pri tem, ali lupina lepo odstopi ali ne, si pa težko predstavljam. Naš klan pač prakticira tole tako, da se kuhajo predvsem malo starejša jajca, sveža semo, če je res sila; mogočeres še najbolj pomaga lupljenje v vodi.

Kis nekoliko omehča lupino (ki je pretežno apenčasta, če prav razumem)... ?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. feb 2013 1:24

Marjja, sicer ne vem, koliko let ima tvoja mama, ampak meni se smili že ob sami ideji, da bo morala umivati 24 koščkov plastike, jih brisati in spet sestavljati. 

Vanja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

15. feb 2013 15:12

Lej Vanja, moja filozofija je ta: če si moja 83-letna mama kaj zaželi, naj to dobi, pa če potem vrže v smeti. Direkt!! (ali pa v pomivalni stroj)

V vsem svojem  garaškem in siromašnem življenju si je pa menda zaslužila to! Lahko si pa misliš, kaj si zaželi: ruto za 5€, zimske hulahopke v rjavi barvi, "tisti Emo pisker je bil tudi fajni"  in podobno. V celem letu me njene želje stanejo 20, morda 30€, pa nič se ne pregovarjam, a rabi ali ne rabi.

Saj razumeš...

 

marjja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. feb 2013 15:51

Najlonke in ruto rabi, v loncu mora kuhat...Če je imela res tako težko življenje kot ga opisuješ ji privošči nekaj kar bo imela od tega, ne nekaj s čimer bo imela delo.

Liter vina, če ni druge ideje.

Stvari kupovati ob predpogoju da bodo najbrž romale v smeti je bolno, sploh v teh časih. Filozofija pa še bolj.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 15. 2013 15:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti