Trde brisače

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

10. feb 2013 10:15

Ja, pa imaš res prav Jovita, poleti, ko jih sušim zunaj niso tak trde. Sem tudi na temperaturo pranja pomislila in jo znižala, ampak se bom mogla očitno sprijazniti z ;trdoto;!

kvačkarica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. feb 2013 11:23

Nisem še slišala, da bi se kdo porezal na brisačah - trde nehajo biti tisti hip, ko jih pošteno streseš ali si v njih prvič obrišeš roke, tako da res ne vidim problema. Ves ta vija vaja z mehčalci ni nič drugega kot zlivanje denarja v odtok in onesnaževanje okolja. Glede temperature bi rekla, da je brisače le dobro od časa do časa prekuhati, sušenje bolj ali manj do bridkega konca nima kaj dosti pri tem, je pa pomembno, da so dobro sprane, sicer ostanki detergenta v njih začno razpadati in dobijo od tega neprijeten vonj.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 10. 2013 13:32

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

10. feb 2013 13:39

Preiskušeno: najmehkejše brisače pridejo iz sušilnega stroja. Sicer pa tako kot so ostale rekle, brez mehčalca prat, deci kisa v bunkico in v boben. Ko se obeša pa fajn strest pa pol še enkrat ko se zlaga. In to je to.

Dejstvo pa je, da brisača slabše kvalitete postane prej trda oz. se vlakna "obrabijo".

Monika7

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. feb 2013 17:01

Menda so mehkejše, če jih dobro prelikaš... samo kdo bi imel čas za to  

Nasja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. feb 2013 18:33

Seveda je velika razlika, če se brisače sušijo na stojalu v stanovanju, visijo čisto pri miru in vlaga iz njih počasi izhlapeva ali pa jim dovoliš (če se le vreme strinja s tabo) da jih veter prepiha zunaj na svežem zraku.
Pri nas imamo zelo trdo vodo in če moram perilo zaradi dežja sušiti notri, ne pomaga mehčalec prav nič - je pač bolj "trdo". Zato za notranje pospešeno sušenje uporabljam kar "poletni" ventilator, pa je :)
Na burji posušene brisače pa so po sušenju mehke, za moj "okus" skoraj preveč.

Mojca

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

11. feb 2013 19:28

Če imate trdo vodo, potem so z uporabo mehčalca brisače še bolj trde.

Prav tako likanje ne pomaga, saj se dovaja vlaga in lika vlakna, kar pomeni, da ne bodo več vpijala tako dobro. Dejansko zalikaš vlakna.

 

 

Monika7

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

11. feb 2013 19:40

Pred kratkim sem dobila navodila za pranje brisac direktno v Svilanitu.Najmanj pet do šest krat jim na začetku ko so nove,ne smemo dodajati nobenega mehčalca.Kasneje ga lahko,a ne preveč in brisače bodo vpojne in ravno pravšnje.

Majdina

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. feb 2013 19:43

Škoda, da tega ne napišejo na etiketo izdelka.

zeta

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

12. feb 2013 12:10

MamaF, pošlji nam na Štajersko malo burje, pa ne te snežne. Če lahko izbiram bi jo imela enkrat tedensko, pa naj bo ponoči, da me ne odnese z mojimi 43kg. Mehčalca, pa res ne bom več dodajala,ker je vstran vržen denar, itak ne pomaga pa tudi, če bi cel liter noter vlila.

kvačkarica

branka171

sporočila: 218

13. feb 2013 14:08

Vse perem z 1/3 praška in kisom za vlaganje, ter brez mehčalca. Med bele pa še soda bikarbona. Če le vreme dopušča pa sušimo zunaj. Meni tudi "ta premrznjene" obleke krasno dišijo.

branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti