Sladica - žele kao puding

tancy1984  

član od: 13.6.2007

sporočila: 76

tema odprta - 6. feb 2013 22:23 | ogledi: 9.964 | odgovori: 8

Imam eno vprašanje... Doma imam kar nekaj pomaranč ki nekako ne gredo v prometi, sedaj pa bi rada iz njih iztsinila sok in naredila žele, tako kot puding. Žele imamo vsi radi, zato bi prosila, če mi lahko zaupa kdo kakko se to naredi? Da bi potem ta sladico zvrnala in bi zgledalo kot puding, samo bi bil žele? Ali v sok vmešam želatino in sladkor? Ali pustim še nekaj mesnatega dela? Prosim pomoč :)

 

Sem laik, priznam :)

Tanja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. feb 2013 5:43

jaz sem nekaj podobnega delala s kivijem: Torej, najprej narediš kašo, sladkaš,  izmeriš volumen, pripraviš žele po navodilih z vrečke in vliješ kamor hočeš.

Sweetie

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. feb 2013 7:46

Jaz bi delala iz agar agarja, ker stvar dobro drzi skupaj, vendar ni zelatinasto. Je bolj tako da vilica zdrsi skozi in se ne valja po ustih kot zelatina. Med kuhanjem sicer agar ima nek svoj vonj, vendar ga ohlajen izgubi. Jaz sem ga kupila v kalcku vendar sem tudi ze od spar veggie znamke videla da ga imajo na policah. Jaz imam rada taksne sadne strjenke. V tujini recejo temu tudi kanten.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. feb 2013 7:49

Aja. Na agarju pisejo navodila na embalazi za odmerjanje. Izmeris volumen soka in dodas ustrezno kolicino v hladen sok, nato pa par minut skupaj vres in je. Ni namakanja kot pri zelatini. Samo ne pozabi fino sladkati, mogoce tudi malo kaksnega likerja?

 

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. feb 2013 8:04

 

Lahko skuhaš kot puding in narediš nekaj podobnega, kot imajo nemci Rote Grütze ali danci Rødgrød, samo da je tisto iz rdečega jagodičevja.

Vzameš pol litra soka, naj bodo v njem še koščki sadja in ga zavreš. Prašek za puding ali škrob zmešaš z malo vode in nekaj sladkorja po želji. Vmešaš v vrel sok in dobro premešaš, ter nadaljuješ tako kot bi kuhal puding. Zliješ ga v skodelice in ohladiš. Ponudiš pa lahko samega ali s stepeno smetano ali z vanilijevo kremo ... Lahko pa to uporabiš tudi kot preliv za biskvit.

trac

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

7. feb 2013 8:14

Najenostavneje je, da v iztisnjenem soku skuhaš vanilijev puding. Postopek klasičen, le namesto mleka vzameš sok. Lahko ga ješ samega, ali pa še toplega preliješ čez kakšno pecivo.

 

ladyx

tancy1984  

član od: 13.6.2007

sporočila: 76

8. feb 2013 8:36

Hvala, ste bili res v pomoč... Sem se odločila, da bom kar v soku skuhala puding pa da vidimo kako bo... Bom pa probala naslednjič še kakšno drugo varianto ...

LP

Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti