Flancati

majda12  

član od: 6.2.2013

sporočila: 3

tema odprta - 6. feb 2013 12:00 | ogledi: 11.132 | odgovori: 20

Zanima me recept za "zdrave flancate".

majda12

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. feb 2013 14:37

majda12 je napisal/a:

Zanima me recept za "zdrave flancate".

 

majda12

 

Mene tudi. 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. feb 2013 17:46

Ta je pa dobra. 

 

 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2013 19:13

Hja, iz kake polnozrnate moke, z rjavim sladkorjem, pečeno v pečici na peki papirju namesto ocvrto v olju? In nič potreseno s sladkorjem?

 

Ak' je mastno, naj bo mastno in slastno, ni vsak dan pust!

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. feb 2013 19:49

mamamia je napisal/a:

Hja, iz kake polnozrnate moke, z rjavim sladkorjem, pečeno v pečici na peki papirju namesto ocvrto v olju? In nič potreseno s sladkorjem?

 

Taka reč pač ni flancat, pa kakorkoli ga že obračamo.

rimljanka

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

6. feb 2013 19:54

mamamia je napisal/a:

 

Ak' je mastno, naj bo mastno in slastno, ni vsak dan pust!

 



mamamia

 

Točno tako...

Darija50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2013 21:46

[citat=--rimljanka--]

[citat=--mamamia--]

Hja, iz kake polnozrnate moke, z rjavim sladkorjem, pečeno v pečici na peki papirju namesto ocvrto v olju? In nič potreseno s sladkorjem?

 [/citat]

Taka reč pač ni flancat, pa kakorkoli ga že obračamo.



rimljanka

 

No, saj to sem hotela reči, da ni flancat. Isto kot da vpraša,kakšen je zdrav krof. In navsezadnje, zakaj pa flancat in krof ne bi bila zdrava???

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. feb 2013 21:52

Nista zdrava, nista bolna, sta le krof in flancat. In zdaj je pustni čas.



rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. feb 2013 4:34

Prejsnji vikend je imela sola, v katero hodita moja vnuka karneval, kar sicer nima nobene povezave z nasim pustom. Vnukinja je vprasala mamo, kaj lahko je, ker njena sosolka, ki je malo bolj buckasta, ne sme tega in tega. Na moje veselo zacudenje ji je mamica odgovorila, naj si kupi kar ji pase, saj je karneval. In res, tam prodajajo za moje pojme tudi "svinjarijo" kot je sladkorna pena, ki jo dobis kar zajetno polivinilasto vreco, otroci pa to mlatijo, da je veselje. So mi bili vsec portugalski krofi, ki so sicer malo drugace oblikovani, ampak testo podobno nasemu. In velike kolicine "sode", t.j. coca cole. Kot pravi Mamamia ak je mastno... Vcasih je treba pojesti tudi kaj takega, kar po danasnjih merilih ni zdravo, je pa zdravo za duso. Ker trpeti in si ne privosciti tudi ni zdravo. 

Sicer v moji familiji kupujejo organic, pa zdravo do onemoglosti. Pa drago tudi. In veliko sportajo. In niso tipicni Americani, vsi lepo vitki, sploh otroci. Jaz sem jim prisla popravit povprecje.

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2013 6:07

Flancat je seeexy. Edini pogoj katerega imam pa je, da ni iz kvašenega testa. Štravbe oz. KRHKI so NEBESA!
Mora bit tanki kot las, zavit kot kača, hrustljav in pokajoč kot posušen les in rahlo potresen z puder cukrčkom, kot nežno posipani gorski vrhovi na začetku zimske sezone...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti