Flancati

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

7. feb 2013 13:40

Seveda, te stvari niso zdrave, če pretiravaš v količini pojedenega..... Saj se pa s temi dobrotami ne prehranjujemo vsak dan! Od nekaj pustnih dobrot, pa najbrž še nihče ni pristal na urgenci, razen, če ni pretiraval, pa še s čim zalival......

kvačkarica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

7. feb 2013 14:23

Mene pa je včeraj ta tema vzpodbudila, da sem eksperimentirala. In sicer imam mamin recept za krhke flancate, tokrat pa sem dodala ajdovo moko. Rezultat: meni odlično in prilagam slikico. Bom pa recept dala še v bazo, ampak, ker je že debel četrtek in za tiste, ki bi radi bolj zdravo vseeno sproročam količine.

Naredila pa sem iz 1/4 količine recepta: torej 40 g bele moke, 60 g ajdove moke, 2 rumenjaka, 2 žlici belega vina, čajna žlička sladkorja, ščepec soli.

Testo pustimo stati pol ure, tanko razvaljamo in ocvremo v olju.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. feb 2013 4:41

Take je delala moja mama, ne sicer iz ajdove moke, ampak takole so izgledali. Kar topili so se v ustih. Oj, mladost ti moja! 

 

naor

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

9. feb 2013 13:24

No zdaj pa še naj kdo pove recept za te tanke in krhke flancate, da se kar stopijo v ustih. Receptov se sicer najde veliko , jaz pa bi rada enega konkretnega iz vaših izkušenj.

Hobotka

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

9. feb 2013 13:44

Hojla hobotka, jaz delam tako - 4 rumenjake, 7 žlic belega vina, 1 žlica sladkorja, ščep soli, 1 žlica kisle smetane, 1 žlica ruma  in 30 dag moke. Rumenjake z sladkorjem zelo dobro spenim, dodam tekočino, sol in smetano premešam, potem pa v treh delih dodam moko. Zelo zelo dobro pregnetem, 10min, in počivam 30 min.

Poskusi in naberi svoje izkušnje. Vsak dela mrvico drugače, receptov je veliko, samo osvojit moraš znanje pa bo. Meni so uspele komaj v drugo

Lp

ursiii

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. feb 2013 13:45

Hobotka, vsi ti recepti (in še veliko jih je, na primer tale) so konkretni, iz naših izkušenj

lp

mzm

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

9. feb 2013 16:14

Moj mož je pravkar izjavil, da bodo zdravi tisti, ki bi jih na prepihu posušili namesto ocvrli in potem pojedli samo luknje.

rrr

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

9. feb 2013 16:41

Hobotka je napisal/a:

No zdaj pa še naj kdo pove recept za te tanke in krhke flancate, da se kar stopijo v ustih. Receptov se sicer najde veliko , jaz pa bi rada enega konkretnega iz vaših izkušenj.



Hobotka

 

8 rumenjakov, 400 g moke, 8 žlic belega vina, 2 žlički sladkorja, ščepec sladkorja. Testo pripraviš, pustiš stati pol ure na hladnem, tanko razvaljaš, izrežeš pravokotnike in počez narediš rezine skozi katere potegneš testo iz vogalov. 

 

Preverjen recept moje mame, jaz pa sem beli moki dodala ajdovo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

10. feb 2013 12:49

Jaz sem jih naredila iz 'le' 20 dag moke, pa dveh rumenjakov, ksile smetane, limon. soka in vina. Kar vse zmešala, zvaljala na mašinci na št. 7 in so krasni krhki. Delala v petek, še danes dobri.

Me pa zanima, kako jih lahko pojeste iz kg moke. Mi smo trije jedci, pa že od petka grabimo po njih, cel dan po malem.

lartep

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2013 13:20

lartep je napisal/a:

Jaz sem jih naredila iz 'le' 20 dag moke, pa dveh rumenjakov, ksile smetane, limon. soka in vina. Kar vse zmešala, zvaljala na mašinci na št. 7 in so krasni krhki. Delala v petek, še danes dobri.

Me pa zanima, kako jih lahko pojeste iz kg moke. Mi smo trije jedci, pa že od petka grabimo po njih, cel dan po malem.



lartep



Hjaaa, le kako, le kako. c c c . Temu se reče FLANCOHOLIKI. Tako kot eni uničejemo gore graha, zelenjave in JAAAAA SKUTE, tako eni njam njam lepo en teden po flancih, pol pa imajo mir do naslednjega leta.


Pri nas sta PAPI in MAMAN ob prijetnem domačen ambientu in prasketanju ognja v kaminu, naredila 2 velika pladnja, saj je PAPI že 3 leta obljubljal mami njene TAKO OBOŽEVANE FLANCATE in se je te nah letos, po vseh projektih peke sladic njegovega sina (mene) odločil, da bo to del VALENTINČKA, hihi. A je malo slabo kalkuliral in ni pridno zgodaj vstal (kot jaz naredim kadar sem na obisku in ju pričaka sveže pečeno pecivo za zajtrk) kot bi bilo potrebno, tako da sta pol lepo delala po kosilu, jaz pa sem po skuto skočil in užival ob dobri knjigi in vonjavah.
Flancov pa itak ne jem preveč rad. Enega oz. dva sem si prinesel domov, da ju danes ruknem ob KNEIP kafici, pa je to to za letos :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti