Trajnik

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 6. feb 2013 11:24 | ogledi: 6.526 | odgovori: 14

S tem letom trajnika ni več mogoče odpreti na banki, ampak je treba direktne bremenitve urejati pri podjetju, ki izda račun. Pred novim letom so vsi mediji poročali in nas obveščali, da se ne bo nič spremenilo, sedaj ko smo zakorakali v leto 2013, pa je vse drugače.

Npr. najboljši sosed je pred novim letom zagotavljal, da bo vse po starem, sedaj v letu 2013 pa omogoča plačevanje s trajnikom samo 14. v mesecu. Namesto, da bi spremembe vodile k poenostavitvi, je realnost popolnoma drugačna. Po tolikih letih se bomo vrnili na plačevanje po položnicah. Vse spremembe pa vodijo k temu, da bi od nas dobili še več denarja za finančne transakcije, ki nimajo nobene podlage oziroma dejanskih stroškov, ki naj jih zaračunajo.

Ali imamo potrošniki v resnici še kakšno izbiro? Dobro, več kot dve izbiri res imamo, ampak akcije nekaterih vodijo k temu, da bi izgubili svoje stranke in ne k temu, da bi pridobili stranke. Ras ne razumem tega "kapitalizma". Na vseh vogalih nam še kaj dodatnega zaračunajo, v katalogih pa se hvalijo s takimi in drugačnimi popusti in ugodnostmi.

Kaj je od prvotnega sklepanja trajnikov "vse ostalo bo enako", ostalo res enako?

 

rdkapica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. feb 2013 13:20

Hja, ravno včeraj sem odpirala trajnik pri nekem podjetju in so mi rekli, da je banka tista, ki noče več, da se trajniki odpirajo pri njej. Ker se pa na to spoznam kot zajec na boben, ne morem nič komentirat. So mi pa dali na izbiro tri dneve v mesecu, ko mi "trgajo" z računa. In sem izbrala enega .

lp

cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2013 13:42

Meni se je prej velikokrat zgodilo, da mi navkljub trajniku niso trgali s transakcijskega računa, ker so moji banki pozabili poslati direktno bremenitev, če je kaj na temu, potem banke kar razumem, zakaj tega nočejo več početi. In vsakič ko sem reklamirala opomin, sem naletela na odgovor, da je kriva banka, pa nikoli ni bilo tako.

Loni Makaroni

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

6. feb 2013 14:41

elaphus, meni se tudi zdi. Pri nas na banki že lani nikakor niso hoteli urejat trajnikov-zakon gor ali dol...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2013 15:41

Trajnik je storitev, ki je se je že deset let umikala storitvi direktne bremenitve (tehnološko je zadeva bila drugače postavljena). Banke so še imele trajnike, ampak bolj zaradi dobrega poslovnega odnosa z občanom kot pa zaradi zaslužka.

Direktna bremenitev je danes standardizirana v SEPA sistemu (da lahko karkoli takole plačuješ v evrskem območju - in pi kakšnih naročninah je to čisto okej tudi za občana, da ne plačuje mednarodno s SWIFT) in za sladokusce imate tule link o zadevi. http://www.sepa.si/sloprenova/sepaprodukti_stori

Hope this helps.

Vendelina jr.

Mercator  

član od: 18.4.2012

sporočila: 2

12. feb 2013 13:50

rdkapica je napisal/a:

S tem letom trajnika ni več mogoče odpreti na banki, ampak je treba direktne bremenitve urejati pri podjetju, ki izda račun. Pred novim letom so vsi mediji poročali in nas obveščali, da se ne bo nič spremenilo, sedaj ko smo zakorakali v leto 2013, pa je vse drugače.

Npr. najboljši sosed je pred novim letom zagotavljal, da bo vse po starem, sedaj v letu 2013 pa omogoča plačevanje s trajnikom samo 14. v mesecu. Namesto, da bi spremembe vodile k poenostavitvi, je realnost popolnoma drugačna. Po tolikih letih se bomo vrnili na plačevanje po položnicah. Vse spremembe pa vodijo k temu, da bi od nas dobili še več denarja za finančne transakcije, ki nimajo nobene podlage oziroma dejanskih stroškov, ki naj jih zaračunajo.

Ali imamo potrošniki v resnici še kakšno izbiro? Dobro, več kot dve izbiri res imamo, ampak akcije nekaterih vodijo k temu, da bi izgubili svoje stranke in ne k temu, da bi pridobili stranke. Ras ne razumem tega "kapitalizma". Na vseh vogalih nam še kaj dodatnega zaračunajo, v katalogih pa se hvalijo s takimi in drugačnimi popusti in ugodnostmi.

Kaj je od prvotnega sklepanja trajnikov "vse ostalo bo enako", ostalo res enako?

 

 

rdkapica

Pozdravljeni, rdkapica. Kot smo vse imetnike Pika kartice, ki svoje obveznosti poravnavajo preko direktnih obremenitev, obvestili v decembru, gre za spremembe, ki se nanašajo na SEPA regulativo, ki smo jo tudi v Mercatorju dolžni upoštevati. Regulativa določa minimalno število dni za prejem naloga SEPA direktno bremenitev. V skladu s tem smo povečali število dni od zaključka obračunskega obdobja do datuma plačila. Tako se datum zapadlosti premakne za najmanj 6 dni v naprej. V kolikor vam 14. v mesecu ne ustreza, lahko izbirate tudi med 4. in 24. v mesecu – morebitne želje po spremembi nam lahko sporočite preko obrazca za spremembo podatkov na Pika kartici na naši spletni strani (http://www.mercator.si/Static/upload/file/Obrazec%20(1).pdf) ali preko elektronskega sporočila na info@mercator.si. Pri morebitni spremembi pa je potrebno upoštevati tudi, da se bo ustrezno spremenilo vaše obračunsko obdobje. Datum bremenitve seveda nikoli ni sobota, nedelja ali praznik. Lep pozdrav, Spletno uredništvo Mercator

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

14. feb 2013 10:33

Zanimivo, kakšna pota obira Mercator, da bi v javnosti prikazal lepo sliko in ton spodnjega javnega sporočila je prijazen in popolnoma drugačen, kot je individualna komunikacija s strankami.

Res je, da se spremembe nanašajo na SEPA regulativo, a znotraj regulative je veliko manevrskega prostora in omejitve, ki so jih deležni potrošniki, so izključno odločitve Mercatorja in kapitalski interes je pred potrošnikom. Prav tako je res, da so bila v decembru poslana obvestila. Zamolči pa se, da je vsebina tistih obvestil popolnoma drugačna od sedanjega stanja – na kratko: v tistih decemberskih obvestilih je pisalo, da bo vse ostalo enako.

Skratka, Mercator ostaja neprijazen do potrošnikov, poleg tega pa so izdelki v Mercatorju med najdražjimi. Še dobro, da imamo/imajo potrošniki vsaj malo izbire.

rdkapica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. feb 2013 10:47

In če je pri njih vse tako slabo, če so te zavajali, če so najdražji zakaj hudiča sploh še kučuješ pri njih ???

hedonist

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2013 11:23

A se ti ne zdi, da zdaj ti tule stresaš svoj gnev nad njimi? Sem že leta in leta uporabnica njihove kartice, pa sem do zdaj imela samo eno reklamacijo, katero sem uspešno razrešila.

Očitno ti sedaj ni všeč sosed, naslednjič ti ne bo kdo drug in bomo spet slišali, kako so ti in ti do strank neprijazni. Če ti pač sosed ni všeč, ne hodiš tja in enostavno prekliči svojo kartico.

Sama vse reklamacije urejam direktno s pravnimi osebami (ali pa fizičnimi), pa do sedaj še nikoli nisem potegnila kratke. Še največkrat z eno izmed časopisnih hiš, pa sem še vedno njihov naročnik.

Za uspešno razrešitev težav sta vedno potrebna dva.

 

Loni Makaroni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. feb 2013 11:41

Jaz te tudi ne razumem. Kot obicajno je odvisno kako "natancno" gledas. In normalno je, da ne more ostati vse popolnoma enako, ker imas ze v osnovi spremembo, trajnik ni vec preko banke. Ce gledas s stalisca uporabnika - tisto kar kupis moras placat (to ostane enako), placilo gre preko trajnika (to ostane enako), datum se sicer spremeni, ampak ce imas moznost izbire (4, 14, 24) tudi tu ne bi smelo biti tezav.

Ce se ne motim dobis lahko pike tudi ce placujes s placilno kartico (vsaj pri modri kartici je tako). V tem primeru je pa vse skupaj se enostavnejse, placas s karanto (ali viso ali mastercard ali ... ) in si na zeleno piko samo nalagas pike.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. feb 2013 13:21

Če imaš modro pika kartico, moraš plačati z gotovino - izkušnja iz Mercator centra pred mogoče dobrim mesecem dni. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti