Recept za donute

alena1  

član od: 25.1.2011

sporočila: 25

tema odprta - 5. feb 2013 20:25 | ogledi: 9.858 | odgovori: 13

Moj sin ima zelo rad donute, katere kupim v Lidlu. Zato sem se odločila, da kupim pekač za donute, vendar ni bilo zraven recepta, pa tudi na kulinariki ga ne zasledim (vsaj ne za pečt v pekaču ). Prosim, če ima kdo recept zanje, da mi ga posreduje. Hvala 

alena1

alena1  

član od: 25.1.2011

sporočila: 25

5. feb 2013 21:15

saj te recepte sem zasledila, ampak to ni to, kar bi jaz želela. Tile se pečejo v olju kot krofi, moj pekač pa je kot za mafine, tako, da bi potrebovala maso za vlivat. Verjetno bi edino bilo primerno da bi poskusila narediti, tako kot je navedeno v tretjem linku zgoraj, bom poskusila, hvala

alena1

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. feb 2013 8:18

 

Tudi zgoraj omenjeni se bi lepo spekli v modelu.

Imaš pa v tretjem linku, ki ga je navedla rimljanka, recept Rebecce (v angleščini) za pekač.

trac

alena1  

član od: 25.1.2011

sporočila: 25

7. feb 2013 18:49

Hvala, bom poskusla po receptu, kateri je napisan v angleškem jeziku, 

alena1

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

7. feb 2013 19:11

Alena1, tudi jaz iščem natanko tak podatek kot vi; prosim, sporočite, kako vam bo uspelo.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

10. feb 2013 10:15

 

Dane zjutraj sem jih naredila po tem receptu:

http://www.101cookbooks.com/archives/001561.html

in so izpadli enkratno, imajo tudi lep venček, čeprav so pečeni v pečici.

Malo sem sicer priredila po svoje, ker mi tele 'cups' vedno delajo težave.

Vzela sem 1+1/3 kozarčka toplega mleka (tisti najbolj običajni kozarčki, v katerih se ponavadi dobijo kakšni namazi, npr. nutella ali podobno), eno vrečko suhega kvasa, dve zvrhani žlici sladkorja, 1 žlico masla in 1 žilco kokosove maščobe, 400-450 g moke, dva rumenjaka in žličko soli ter žličko ruma.

Kvas sem raztopila v malo toplega mleka in dodala malo sladkorja, v preostalem pa sem raztopila maščobo, sladkor ter rum. Ko je kvas malo narastel sem ga zlila k mleku. V posodo sem presejala moko, dodala žličko soli po robu, v jamico na sredino sem dala rumenjaka in potem počasi dodajala mleko s kvasom in ostalimi sestavinami. Vse skupaj dobro pregnetla v lepo testo, ravno prav mehko. Dala na toplo vzhajati. Ko je naraslo na dvojno velikost sem ga potisnila navzdol in še malo pregnetla. Nato razvaljala in izrezala kroge oz. kolobraje, ki sem jih potem položila v namaščen pekač (za donate). Pustila, da še malo vzhajajo, premazala z raztopljenim maslom in potem spekla pri 180 stop. pribl. 20 minut, da so bili lepo svetlo rjavi in ravno prav rahli. Še tople sem potresla s sladkorjem z vanilijo, ene sem malo napolnila z marmelado, druge pa prelila s čokolado.

Lahko pa se jih prelije z različnimi glazurami.

 

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti