Kako uporabljati ekonom lonec

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

21. okt 2013 23:32

Jas pa uporabljam ekonom lonec čez 40 let in z njim si pomagam pri času in prihranku energije. Kakor pišete goveja juha, zrezki, lazanja, makaronovo meso, rižota ......in krompir.No tukaj bi želela dodati, da krompir ne sme biti velik naj bo narezan na velikost tako, če daste skupaj palec in sredinec je najprimernejša velikost( če imam velik krompir ga tudi na tretjine ali četrtine narežem , pač približno) in vam povem vedno rata, se pravi , ko vam na ventilu zašumi, ga pustim še 2 minuti, da se kazalec premakne v polje dovolj pritiska , ga izklopim in ko mine čas od začetka šumenja to je 10 minut, ga dam pod curek hladne vode.Vedno je ravno prav kuhan.No to je novejši ekonom, sem pa začela na navadnem alupret loncu, ki je imel to navodilo in od takrat toliko let nazaj jaz vedno tako kuham krompir.Imam krompir prej kuhan , kot otrebljeno in oprano solato, ali pa istočasno , odvisno od količine.Upam , da kateri rata.

zaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti