Kellog-s all-bran - kje kupiti?

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

tema odprta - 4. feb 2013 14:03 | ogledi: 5.575 | odgovori: 4

Živjo!

 

Pred kratkim sem kupila eno ameriško knjigo za muffine in imam kar nekaj težav s precej nenavadnimi sestavinami. Od kosmičev večinoma uporablja Kellog's All-bran, ki jih nisem še nikjer videla. Če kdo ve, kje se jih dobi, bom zelo hvaležna.

 

Hvala in lp, hope

hope

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. feb 2013 14:12

hope, najprej se vprašaj, kaj sploh je Kellog's All-bran.

"Bran" v ang. pomeni 'otrobi'.

Seznam sestavin teh "kosmičev", ki to niti niso: "Wheat bran, sugar, High-fructose corn syrup (in US only), malt flavoring, calcium phosphate, calcium carbonate, salt, sodium ascorbate and ascorbic acid (vitamin C), reduced iron, niacinamide, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), riboflavin, (vitamin B2), folic acid, thiamin hydrochloride (vitamin B1), vitamin A palmitate, vitamin B12 and vitamin D".

Zamenjaj z navadnimi otrobi (pšeničnimi ali pirinimi), pa bo.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. feb 2013 14:47

a kosmiči al otrobi? Meni se po slikah zdijo otrobi. Skoraj identične ima eurospin. Jaz jih tam kupim, takšne palčke so otrobov.

http://www.najcena.si/product/18234/tre-mulini-pali samo se mi zdi da je rumena pakunga

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 04. 2013 14:49

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

5. feb 2013 8:50

 

Po mojem gre za tole varianto:

http://www.all-bran.com/products/original-ce (V Evropi ima malo drugačno embalažo, mislim da je oranžne barve).

Včasih se dobijo v večjih hipermarketih, kot je bannanna napisala, pa imaš podobno različico v Eurospinu.

Nekaj podobnega se dobi tudi v Mercatorju pod njihovo znamko Active Life (svetlo modra škatla).

trac

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2013 8:47

In v večini receptov, katere sem jaz "preverjala", je pisalo, da jih je treba zdrobiti, torej sem jih nehala kupovati, pri otrobih drobljenje odpade .

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti