Karamelna krema

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

tema odprta - 4. feb 2013 13:36 | ogledi: 18.267 | odgovori: 15

Ena tema o karamelni kremi je bila zaklenjena, zato sem se odločila odpreti novo ... Obožujem karamelno kremo in rulade. Zdaj bi pa rada to skombinirala ... najrajši s kremo mascarpone ... kakšna ideja kako? Bi bilo dovolj, če bi samo prepražila sladkor, zalila z malce mleka in to potem zmešala z mascarponejem?

katjushka

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

4. feb 2013 13:50

Jaz včasih uberem bližnjico in karamelno kremo naredim tako, da kupim mehke smetanove karamele (bonboni), jih dam v kozico skupaj z malo (par žlic) nestepene sladke smetane in to na majhnem ognju mešam, da se vse raztopi. Potem to malo ohlajeno vmešam v mascarpone, stepeno smetano ipd.

aby

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. feb 2013 14:51

karamelna krema

karamelni preliv


Na koncu na drugem linku je ta namaz zmešan s smetano. Enako gre z mascarponejem. Oz jaz bi kombinirala ta da bi smetano napol stepla, toliko, da je kremasta,. Nato bi vanjo vsula mascarpone in zmiksala do konca. razmerje 1:1, nato pa karamelni namaz, tri žlice pa je. 

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 04. 2013 14:53

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2013 14:58

Jaz bi pa udarila tako varianto, da ne bi mešala karamela in mascarponeja, ampak bi dala spodaj plast karamelnega premaza, čez pa mascarpone.  

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2013 16:42

Katujshka, medve s stano.r sva obilno preverili karamelne teme in sva jih materializirali v receptu za Karamelno torto, tam imaš fotkanje postopka zraven.

Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. feb 2013 12:56

Uauuu, dekleta, najlepša hvala! Ko sem danes, po včerajšnjih nenapovedanih dogodkih, ko nisem mogla pogledat na KulSlo, me je čakalo tooliko idej, da imam sedaj izzive katere se lotit ...

 

Sedaj zamislila sem si zadevo tako, da bi naredila snikers rulado: naredila bi biskvit iz moke in mletih arašidov, napolnila s karamelno kremo in grobo mletimi arašidi, zvito pa potem prelila s čokolado. Sedaj pa kako se lotit zadeve ...

 

Vesnazaver in andreja m tole mi je precej privlačno, saj si verjetno oboje lahko naredim v naprej (za tole "marmelado" verjetno ni dvoma, pa tudi domača karamela bi verjetno nekaj časa počakala zaprta v hladilniku) ... rulade so mi fine predvsem zato, ker so 1,2,3 narejene, naredim jo lahko kakšen dan v naprej, pa še lepe so za postrezit ... to je zame ZELO pomembno predvsem zaradi naše številčne "vojske"

 

Vendelina jr. tale torta je zabeležena in čaka na primeren trenutek že kar od začetka ... saj je čisto po mojem okusu ... upam, da se bo to zgodilo čim prej

Če bo zadeva uspela, jo pošljem še v bazo ... držite pesti

  

katjushka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

7. mar 2013 15:21

Punce, pomoč prosim - sama sem delala po tem receptu: http://damijenestoslatko.dobrahrana.jutarnji.hr/slatko/namaz-od-karamela

maslo sem zmanjšala na 190g in smetane sem dala 300ml- sedaj, ko se je vse skupaj ohladilo je pretrdo-ne tako zelo, pa vendar pretrdo, da bi se zajemalo z žlico-kaj šele da bi namazal-tudi maslo je malo odstopilo.

Kako zdaj to zadevo rešit,da bi jo lahko porabila za v kreme ali kaj drugega?

Bannanna, tvoj recept na tvojem blogu sem pa prepozno najdla-sem pa tudi jaz kuhala do 108 stopinj!

anibas

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

7. mar 2013 16:49

Si poskusila dodajat toplo smetano? Malo po malo, da ne bo potem preredko

lp

mzm

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

7. mar 2013 17:09

Sem jo že dala v kozarček-problem je,da sedaj ne vem,kako naj jo malo zredčim-nad vodno kopeljo? Potem pa malček smetane? Upam da mi jo rata stopit-vsaj malo, potem bi pa notri zamešala grobo zrezane orehe in dobljeno namazala med dva oblata-malo obtežila in nato zrezala-približek figaru. To bi moglo ratat-kaj misliš mišzmoke

 

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti