Kaj me moti

tema je zaklenjena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. maj 2013 10:42

Iz tega lahko sklepamo, da recimo smeti ne ležijo ravno po tleh 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. maj 2013 10:49

Bannanna, meni so pa pisane fasade zelo všeč! Prav poživijo okolico... sicer ne vseh barv in kombinacij, vseeno pa jih ne bi prepovedala.

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. maj 2013 10:52

saj ocitno nisi edina da so ti vsec! A ne pozivijo rozice in drevescki  cisto lepo okolice? 

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

6. maj 2013 11:12

Ena bajta z blesavo fasado za...e cel kraj ali vas.

Lepo njim, ki sedijo notri in skoz okna gledajo umirjene fasade sosedov, ki se skladajo z okolico. Takšnim bi jaz postavila 3 metre visoke planke okrog hiše,  z vgrajenimi ogledali in naj sami gledajo umetnino, ki so jo ustvarili.

Tisti, ki mu manjkajo barve, naj si v dnevni sobi pobarva stene temno vijolično!

začetnik

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. maj 2013 11:17

potem te pa preblisne da ne bi vec metal smeti v kos ampak okoli bajte. Pa zakaj bi naredu lepo leseno strehco za avto ce lahk vrzes plasticno cerado cez, zakaj bi se trudu olepsat ce ma itak tvoj sosed tisto stvar iz linka... Zal mi je janis. 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. maj 2013 12:26

Hehe, tebe je pa pošteno pogrelo

Meni se zdi čisto nekaj drugege pastelno zelena ali rumena hiša kot temno vijolična. In prvi dve sta mi več kot sprejemljivi, sploh v primerjavi s starimi fasadami, ki so bile morda nekoč bele, sedaj so pa umazane in sivo-rjave. Je pa res, da če hočeš imeti čez 10 let še rumeno ali zeleno hišo, jo moraš pobarvati z bolj močno barvo, ker barva obledi.

To s smetmi pa po mojem nima nobene zveze. Recimo da so barve fasade stvar okusa, smeti pa stvar ekologije, ozaveščenosti in higiene in tega se po mojem mnenju ne da primerjat.

JJ

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2013 12:44

No, ja, naša domača hiša nosi letnico 1876 in je že od vsega začetka živo rumene barve, sedaj z dodatkom patine.. In ni edina v soseski, ki je takšne barve.  Iz tega izhaja, da bi sama tudi najraje imela fasado rumene barve, sicer ne tako močne nianse... Ta drugi no, moj balkon je približno iste barve kot naša domača fasada. Meni izredno všečno. Ampak so takšne barve vsi balkoni, ne samo moj.

Oslepim pa vedno znova (ja, tudi to se da), ko se vozim proti domu in v dokaj novem delu Hotedršice zagledam verjetno skoraj vse barve mavrice. Ena hiša je še brez fasade in že pobiramo stave, kakšno preobleko bo dobila.

Loni Makaroni

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

6. maj 2013 12:57

Loni , tudi mi že nekaj časa stavimo na barve v Hotedršici. Tam se mi zdi, da tudi že med sabo tekmujejo.

tina711983

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

6. maj 2013 12:57

Blizu mojih staršev, že bolj v mestu, so naredili novo fasado na starem bloku, pred katerim so stanovalci že mnoga leta imeli pokrito vrtno hišico za druženje.

Ta blok je dobil na eni strani temno rdečo fasado z belimi obrobki okrog oken, na drugi (blok je dolg  pravokotnik) pa belo, z rdečimi ozkimi obrobki okrog oken.

Vrtno uto so zdaj prestavili iz ene strani bloka, na drugo stran, (iz rdeče na belo), ker jim gre rdeča barva na živce. Kljub temu, da imajo zdaj, namesto dopoldanskega sonca, tam delno popoldansko. In ne nakladam.

 

začetnik

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. maj 2013 13:03

Mogoce jih je delala agresivne na kaksnih nedeljskih piknikih :)

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti