Kaj me moti

tema je zaklenjena

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 4. feb 2013 9:26 | ogledi: 44.865 | odgovori: 251

Kot avtorico nekaterih receptov me  moti to, da ko objavim svoj recept, nekdo takoj prilepi svoj ali drugi podoben recept v rubriki - mnenje o  receptu. Seveda je prav, da daš mnenje o receptu, kakšno pripombo, izboljšavo, pohvalo. Ni pa prav, da se prilepi drug recept kot reklama zanj.

Migla

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. feb 2013 10:33

Mene pa to prav nič ne moti.

Pravzaprav bi mi bilo zelo všeč, če bi bili recepti za isto stvar povezani med seboj z linki - vem, da bi to pomenilo dodatno delo, ampak mislim, da bi bilo marsikomu všeč. Prenekatero jed pač delajo v vsakem koncu malo drugače (recimo štruklje pa potico pa govejo juho....),ščepec tega ali onega pa tudi lahko okus precej spremeni - izboljša ali pokvari, kakor za koga, ampak o tem naj odloča vsak sam.   Kulinarike in baze receptov pač ne razumem v stilu tekmovanja, kdo je bil prvi in kdo je boljši.

Sonja

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

4. feb 2013 11:32

Mene to ne moti in mi je predlog limnol vsec, da ko bi sel na en recept, bi imel povezavo do vse enakih/podobnih receptov.

Sicer je pa malo smesna izjava, da nekdo na taksen nacin reklamira svoje recepte

urska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. feb 2013 11:33

Mene načeloma ne moti, če kdo pripne link do svojega recepta v komentarjih pod mojim receptom, seveda dokler je to v smislu pokazati, kako podobno jed pripravlja kdo drug. Se mi zdi, da tako lahko kaj pridobimo oziroma kar takoj pogledamo še drug recept na isto temo. Bi me pa motilo, če bi nekdo recept dajal v nič in svoj link pripenjal kot edino zveličaven. Saj, vsaka kritika je lahko dobrodošla, da le ni zaničevalna. Po tistem: Ni kritik vsak, ki kritizira, nekdo gradi, nekdo podira.

 

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. feb 2013 11:51

Nič od tega me ne moti, ne pohvle, ne kritike, ne linki bolj me moti objavljanje receptov, ki to sploh niso. Ker če nekdo da v špagete konzervo tune in en zdenka sirček , ja tega pa res ni treba objavljati. Ali pa zadnji cvetobir - marinada (ki to sploh ni ) iz treh sestavin : žlica olja, česna in peteršilja. Razumem, da smo v kulinariki eni boljši, drugi malo manj vendar pa bi malo več samokritike ne škodilo.

hedonist

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

4. feb 2013 12:19

Mojo hči pa moti,če pri receptu ni slik,tako,da se zanje ne odloči.

andreja m

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

4. feb 2013 12:38

andreja, pa je tvoja hči že objavila recepte s slikami na Kulinariki ali pa le slike h kakšnemu od že objavljenih receptov? Se mi zdi, da bo tole jamranje v odprti temi šlo v eno čudno smer

piet

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

4. feb 2013 12:47

Ne,ne jamram-samo komentar sem dala.Mi je pa dala nekaj slik k mojim receptom,ko jaz še nisem znala.Zdaj se pa  trudim po svojih močeh,da tisti,ki je brez slike,naredim in jo pošljem.

In eden od mojih receptov, je tudi njena pogruntavščina.

andreja m

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

4. feb 2013 12:56

Opazila sem, da se linke pod tuje recepte daje največkrat v primeru, ko hoče nekdo opozorit, da je tak ali zelo podoben recept že v bazi, češ, kaj me/jo/ga kopiraš.

Veliko bolj bi mi bil všeč limnolin predlog.

Pri objavi osnovnih, enostavnih receptov ne smemo pozabit, da tudi mi nismo znali niti vode zavret, zato me ne motijo, naj se mladina (pa tudi ostali neuki) izurijo v tej veščini, do koder se jim pač da. Predlagala bi le, da se take in podobne razvrsti v kategorijo, recimo,  "začetnik".

(, bo enih predlogov, že vidim)

Kar se slik tiče, ja, seveda je z njimi bolj nazorno prikazan recept, v nasprotnem pa, a nimamo več sposobnosti predstav?

lp

mzm

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

4. feb 2013 13:12

mišzmoke je napisal/a:

 

Kar se slik tiče, ja, seveda je z njimi bolj nazorno prikazan recept, v nasprotnem pa, a nimamo več sposobnosti predstav?

lp



mzm

 

Pri začetnikih je malce težje.

 

 

andreja m

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. feb 2013 13:15

Vidim, da se nismo čisto razumeli. Motijo me linki za druge recepte, ki so spodaj pod objavljenim receptom, prilepljeni pod mnenja za recept.

 

Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti