Nekaj besed o rio de janeiru

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. feb 2013 10:44

Jaz Miški verjamem. Običajno tam, kjer ona živi takle čas že mandlji cvetejo . Vsaj tako mi je Valter večkrat zatrdil.

 

naor

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. feb 2013 10:46

Pri nas trenutno sneži, ko noro...kot bi iz vreče stresal iz neba...

Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. feb 2013 11:07

 

naor

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

22. feb 2013 12:52

Mzm, tale Velkavrh te je pa hudo zdelal!

Ežoj, pri nas je ponoči padlo 25 cm novega snega, pa še kar pada, proti večeru pa naj bi se sneženje še okrepilo.

Sem že mislila, da sta s in doagovorila, da prestavita decembrske praznike na konec februarja.. Boš moral postaviti kakšnega, ko se vrneš.

rosie

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. feb 2013 21:26

Uf, uf, kje naj začnem? Pravijo na začetku je najboljše, začetek je bil včeraj in to sem že zamudil. Tisto, napisano za včeraj je mal polepšana slika, resnica je rahlo drugačna. Kot rečeno prej, včeraj sem bil namenjen uživat na plaži Copacabana, kolikor se bo dalo ( dalo se je cca dve uri, kar je mal intenziviralo mojo, že prej dobljeno rdečkasto barvo ). Za plažo sem ponesel cca 12 Realov, dovolj za tri piva in nič več, sledeč navodila turistišnih vodičev – imej s sabo le toliko kolikor rabiš ( za po mestu imej le denar za dnevno porabo) kajti kradejo. Sicer, niti nimam veliko denarja, še mi je ostalo cca12 – 15 realov, to mi je dovolj za včeraj, za danes grem do banke dvignit, rabim še nekaj darilc kupit, pa, za prevoz do letališča, pa za današnjo porabo, cca 200 realov bo čez in čez dovolj ( 270 realov je 100 EUR ), na kartici imam še cca 150 EUR, čez in čez dovolj, pa še mi ostane za doma, da se prebijem do štipendije. ( Uf, matr, pa jaz nobene stvari ne znam simpl povedat, vse se mi neki zakomplicira ).

Torej, to je bil načrt, pridem v hostl: serprajz! Denar ( tistih cca 15 realov ) sem imel v hlačah, na postelji, sedaj ga ni. Pogledam vse žepe ni, potni list je, kartica je, fotoaparat je............. Le papirni denar je izginil, ostal mi je le kovinski drobiž. OK, to mi je šola ( pa matr, jaz sem že študent višjega letnika, marsikaj že vem, imam pa že dovolj ( takega ) učenja ). V redu, v hladilniku imam pivo, lubenico, grozdje, da ne laufam takoj na banko, imam dovolj. Mal se sprehodim, pišem na kulinariko...... , grem spat, zajtrk, odpravim se najprej do banke ( tukaj so avtomati zmeraj v bankah, še nikoli nisem videl, da bi ne bil ), dam kartico v avtomat, speljem proceduro, avtomat odgovori: ta operacija ni na voljo ( ali kaj takega ). Izvadim kartico, vstavim znova vse speljem enako. Dam kartico še enkrat, narobe vpišem pin ( nalašč ) me opozori, napačen pin, ko ga popravim spet enako. OK, to mi je tudi pri prihodu nagajalo, to je bilo v neki banki Bradesco, grem na drugo HDSC ( ali kaj podobnega ), tam se vse ponovi, le da na koncu odgovori: ta operacija trenutno ni na voljo. Mene že greje, imam le par tistih kovinskih realov, nič mal optimizma, grem do City bank, tam isto s malo drugačnim odgovorom. To pa je že resno, grem v banko nekoga pobarat, kaj zdej, tam le dve uslužbenki, nobena ne abla ingleze, jaz pojasnjujem, nekako je razumem, da grem nazaj do avtomatov, tam je res ena babnica ki ( misli da ) zna angleško, pojasnjuje še dvema tujcema, da se to včasih zgodi s tujimi karticami in ne more nič pomagati. Mene že stiska, kaj čem, čist nič nimam, jutri moram priti do letališča. Grem v sobo nazaj po drugo kartico ( ona ja bila kreditna, masterkard ) maestro, na njej imam le cca 25 eur, grem do avtomata, poskusim dvignit in ( še en serprajz ): dobim 50 realov, poskusim s kreditno: spet enako kot prej: ne gre. *ebiga, kaj pa čem, poskusil bom še jutri, letalo za pariz imam ob petih, tukaj moram sobo zapustit do dvanaestih......................

Kupim ( v samopostrežbi ) dva piva, mango ( si ne morete mislit, kolk je tukaj mango dober ) in grozdje, vse cca 12 realov, do letališča mi je dovolj cca 20 realov ( raje manj ), menda že ne bom tukaj ostal.

Pridem v hostel, kupljeno dam v hladilnik, se vsedem za računalnik, odprem, banko, da preverim kako je s denarjem, odprem kulinariko, pri kosilih se ra*pi*dim.................

Mal se ukvarjam s klimo: če dela je mrzlo kot hudič, če se izključi je vroče............

Spet se vsedem za računalnik, napišem tole...............

Nekaj slikic morda, še zanimivih, pripopam, ko se vrnem.

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. feb 2013 12:00

Serprajzov nikdar konca...doma te čaka ene 30 cm  novega sneženega serprajza, pa na to podlago mislijo čez noč še nekaj navržt . Klime vsekakor ne bo treba vključit , pa če te tud 6 unih tvojih kamaratk svobodnih nazorov v haciendi pričaka .

Srečno pot domov!

Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

23. feb 2013 13:55

Po moje, da svoje haciende sploh našel ne bo, mogoče se bo vidla le kakšna streha.       .

 

Srečno prileti            

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. feb 2013 14:12

Ežoj, jast mislim, da boš tolk vroč nazaj prišel, da ti kidat sploh ne bo treba, se bo sneg pred teboj kar topil pa še to ti povem, pisto za tvoj aeroplan že pucajo, ves sneg iz Brnika že proti nam rinejo

pa zamenjaj za dolge

Srečno pot nazaj domov

babka1951

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. feb 2013 15:03

Ma kaj je z vami,pa sej sem pravočasno povedal, da mal pritisnete na Jerneja............... uf, se mi že meša, to ste že, na unga kapo di vreme.............. ja Velkovrha, da uredi stvar, kaj mi zdej grozite s snežnimi zameti. Tukaj je ob deveti zjutraj 28 stopinj in zvečer ob devetih 28 stopinj, vmes pa je več, in jaz sem tega vajen.

Trenutno začenjam pakiranje in se ( počasi ) odpravljam proti letališču.

Danes se zaradi športa zakadim do banke in: serprajz, dobim denar, opravim še nekaj manjših nakupov, ko

pridem nazaj, prižgem računalnik, da preverim, kako je s puntom ( bravo šef ), se še oglasim, da preverim kako je s Velkovrhom...............

ežoj

Mygrace

sporočila: 6506

23. feb 2013 15:16

Ežoj ima srečo, Dragička, da je njegov zgornji štuk nekolikanj višji in se res že od daleč vidi, če tega ne bi bilo, bi bila pa res kriza.

Ežoj, nč se bat, če ne boš mogel domov, boš pri meni prespal, en povštrček in dekco imam vedno v rezervi....pa še kaj se najde, recimo kakšna čelada, ampak ne upam tega napisat ker lahko dvoumno izpade

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti