Recepti za kraških jedi

pikinezer  

član od: 30.1.2013

sporočila: 3

tema odprta - 30. jan 2013 17:43 | ogledi: 8.243 | odgovori: 10

Pozdravljeni za seminar bi potreboval kakšne recepte za jedi katerih sestavine bi bile bolj značilne za kraško kuhinjo.

lp in hvala za odgovore :)

pikinezer

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

30. jan 2013 18:00

Mislim, da se moraš svoje naloge lotiti malo drugače. Kulinarika.net je šele drugi korak. Predvidevam,da bolj malo veš o kraški kuhinji, zato vprašaj strička googla kaj ve o tem in šele potem se vrni sem in najprej malo sam razišči recepte z imeni jedi, ki ti bo jih dalo prvo poizvedovanje v Googlu in  šele nato sprašuj članice/člane kulinarike.

Sweetie

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

30. jan 2013 18:03

Če prav predvidevam boš ti vodil seminar! a ne bi potem raje nam kaj povedal o tem

patka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jan 2013 18:09

Za začetek preskoči strička gugla in druge brskalnike ter se napoti v knjižnico, vsaka malo večja od male vaške ima polico s kulinaričnimi knjigami, verjemi, tudi take s kraškimi jedmi so vmes.

Ker boš avtor tvoje seminarske naloge, ali pač kakega drugega seminarja, bo malo nerodno, da boš navajal kot vir informacij, recimo, mišzmoke, rimljanko, ognjič, ..................a se ti ne zdi?

Tudi nekako ni jasno, si osnovnošolec (glede na slovnične nekorektnosti že v naslovu teme bi ti to prisodila), ali kak nadobuden študent magistrskega študija, ker je zadnje dni, kolikor sem opazila, njihova invazija na našo stran. Ker se mi nekako zdi, da nivoja teh veh seminarskih del ne moreta biti enaka.

rimljanka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

30. jan 2013 18:19

A gre tu za seminar ( usposabljanje) ali za seminarsko nalogo (predstavitev določene teme) v šoli?

patka

pikinezer  

član od: 30.1.2013

sporočila: 3

30. jan 2013 18:30

Potrboval bi še kakšne ideje za recepte( jih mam že nekaj) gre pa sicer za predstavitev kraške kuhinje na gostinski šoli. Recepte bi pa potreboval zato ker sestavljam jedilnik jedi katere bi tam tudi prpravili, temo sem pa objavil zato da vidim še kakšne ideje za jedi in da bi imel večjo izbiro za sestavo menija.

lp.

pikinezer

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jan 2013 18:41

Očitno naših prvih zapisov sploh nisi prebral. Ali ti je odveč pot v knjižnico? Menda ja ne?

Stanislav Renčelj: Okusi Krasa. Več kot primeren in zanesljiv vir.

rimljanka

pikinezer  

član od: 30.1.2013

sporočila: 3

30. jan 2013 18:44

aha opa sem samo na hitro preletel odgovore . hvala za odgovor. lp

 

pikinezer

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

30. jan 2013 19:44

rimljanka je napisal/a:

Za začetek preskoči strička gugla in druge brskalnike ter se napoti v knjižnico, vsaka malo večja od male vaške ima polico s kulinaričnimi knjigami, verjemi, tudi take s kraškimi jedmi so vmes.

Ker boš avtor tvoje seminarske naloge, ali pač kakega drugega seminarja, bo malo nerodno, da boš navajal kot vir informacij, recimo, mišzmoke, rimljanko, ognjič, ..................a se ti ne zdi?

Tudi nekako ni jasno, si osnovnošolec (glede na slovnične nekorektnosti že v naslovu teme bi ti to prisodila), ali kak nadobuden študent magistrskega študija, ker je zadnje dni, kolikor sem opazila, njihova invazija na našo stran. Ker se mi nekako zdi, da nivoja teh veh seminarskih del ne moreta biti enaka.



rimljanka

 

tale odgovor mi je najboljši. sem se naglas nasmejala!

Mamka Bršljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti