Kremne rezine - prave "stare" kremšnite"

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

31. jan 2013 13:03

Vem kaj je moka, gustin, prašek za puding.

Izhajam iz okusa, ne iz kemične sestave. Sem naredila kremo za princeske z gustinom, pa okus takoj spominja na puding. Morda koga ne moti, mene pa zelo.

Saj puding uporabljam, tako samega, kot v kakšni kremi. Nikoli več pa za princeske ali kremšnite.

pirnica

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

31. jan 2013 13:17

paulina d je napisal/a:

Mislim, da na Trojanah še vedno delajo po starem receptu.



paulina d

Najslabše,kar sem jih kdaj jedel

nickMax

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

31. jan 2013 13:32

Okusi so različni. Meni pa so najbolj všeč kremšnite, kot jih je delala moja babica, danes jih še dobiš v avstrijskih slaščičarnah: smetanova krema kot v Schillerjevi torti, nobene smetane posebej.

teta torta

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

31. jan 2013 14:34

 

Čisti škrob zna imeti tak oster okus, verjetno tudi še zaradi kakšnega 'dodatka', in ga zato marsikdo ne prenese.

trac

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

31. jan 2013 15:09

Odlične kremšnite - take taprave, imajo v slaščičarni Charlie v Kranjski gori. Poleg kremšnit pa morate probati še njihove šamšnite. Nisem ljubiteljica tovrstnih sladic ampak, ko sem pa te poizkusila se mi je pa utrgalo, kaj tako dobrega še nikjer nisem jedla. Ko smo lansko leto zaključili tam počitnice, sem jih vzela za domov cel plato, res so božanske. Seveda sem jih morala en dan prej naročiti, ker ni teorije, da bi jih toliko vzela ne da mi se najavila, jim prej vse zmanjka. 

leandros

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

31. jan 2013 15:14

Ja Leandros se strinjam. Ne samo kremšnite tudi ostale sladice so zelo dobre, sladoleda pa boljšega še nisem jedla.

patka

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

31. jan 2013 16:05

kremne rezine se  da fino doma naredit

 

 potrebujemo za en pekač

 8 jajc  30 dag sladkorja 15 dag moke(ostre) 1 l mleka 2,5 dag vanili pudinga in 2,5 dag vanili sladkorja

mleko pristavimo in, ko je segreto ga odvzamemo polovico preostanek zavremo.V odvzeto mleko dodamo rumenjake vanili puding vanili,moko ter polovico sladkorja ostali sladkor dodamo v sneg ki smo ga pripravili iz beljakov.

V vrelo mleko vsujemo zmes mleka rumenjakov ... ter na  zmernem ognju kuhamo 10 min mešamo cel čas ,da se ne prismodi. Po 10 min odstavimo  dodamo sneg in vse skupaj narahlo premešamo in vlijemo na oblate,(ki jih pa lahko tudi sami pripravimo) pustimo da se ohladi, stepemo sladko smetano in z njo premazmo do dva prsta na debelo oz.po okusu ter postrežemo

  

pek multipraktik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2013 17:53

Ti si pravi multipraktik, hiter tako zelo, da nimam dovoj sape, da bi v enem prebrala, kar si napisal. Če tako hitro pečeš kot pišeš, kaj šele manjka izdelkom ....

 

Mimogrede, dobrodošel na kulinariko, pa istočasno sporočilo, da je v bazi že kar nekaj receptov za kremo za kremne rezine kot si ti zapisal, da se naredi. Si še nov, pa verejtno nisi opazil.

mamamia

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

31. jan 2013 19:35

odlične krem šnite dobite tudi v gostilni Pr¨Starman v Stari Loki pri Škofji Loki. Večje količine treba naročiti.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. jan 2013 19:53

Sicer niso bile klasične kremšnite, ampak malo oplemenitena verzija - prodajajo se (oziroma so se še lani zgodaj poleti, ko sem nazadnje bila tam) v Slonovi slaščičarni v Ljubljani pod imenom švicarske rezine: listnato testo, odlična krema z zanesljivo veliko jajci, sveža živalska smetana in hrustljava strehica prelita z odličnim karamelom. Ah, nebesa!

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti