Ajdovi cmoki

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 28. jan 2013 11:08 | ogledi: 8.471 | odgovori: 3

Pozdravljeni. Zanima me, ce mi kdo lahko pomaga.

Imam tole brosuro o ajdi : http://www.czs.si/Files/promocija37.pdf v kateri je recept za vzhajane ajdove cmoke. Recept mi je napisan zelo cudno in ga ne znam narediti. Mi kdo lahko prosim pomaga? Hvala

Kolicina vode za popariti se mi ne zdi smiselna za taksno kolicino moke, niti ne pise iz cesa naredimo kvasec. Edina logika bi bila, da je kolicina vrele vode izpuscena.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

28. jan 2013 12:35

Jaz imam skoraj identičen recept- za 90 dag moke mi piše 5.5dcl vode od tega vzamem kakšne pol dcl za kvasek, potem isto jajce in žlico olja imam jaz-ti imaš maslo.Meni je prišlo vedno v redu testo- probaj- popari in potem zamesi in če ti pride presuho. še zmeraj lahko dodaš mlačno vodo po potrebi - saj nimaš kaj falit.

lp

anibas

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jan 2013 13:11

Anibas, nekako tako sem naredila. Dodala sem se kaksne tri zlice vode. Delala sem iz pol mase, ampak sem dala celo jajce. In kar pridno vzhajajo. Potem jih pa skuham, oz nekaj v sopari. Iz toliko vode in moke, pridejo bolj taksne poparjene drobtine.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

28. jan 2013 14:14

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti