Sir za pico

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

31. jan 2013 21:10

Nikoli ne dam pri peki pice sir že na začetku gor, vedno ga dam gor, ko je pica že tričetrt pečena. Pa sploh ni važno za katero vrsto sira gre. Vedno se super vleče-

Sporočilo je spremenil(a) tilenboc dne 31. 2013 21:12

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

1. feb 2013 14:27

dragi moji-e riban sir res ni isto kot v kosu ribanemu dodajo(škrob) da se ne sprime (je obdelan)

pek multipraktik

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. feb 2013 19:19

Meni je bil do sedaj riban sir čisto ok (razen cene), razen in izključno Lidlovega. Verjamem pa, da je kaj obdelan, ker je res drugačen, kot če ga naribaš sam... Ne vem no, ali pa je tisti, ki ga kupiš v kosu, bolj kvaliteten.

JJ

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

4. feb 2013 16:18

Jaz vedno najprej testo malo zapečem, nato pa obložim in spečem do konca. Tako mi je najbolje.

Jutica

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. feb 2013 8:54

Splača se prebrati, kaj vse vsebujejo siri, ki jih prodajajo v trgovinah v vrečkah že naribane kot sire za pico. Vsi vsebujejo vsaj koruzni škrob, nekateri so samo nadomestek za sir, ostalo si preberite. Veliko bolje je sir na pico naribati iz kosa pravega sira. Priporočam mehkega (npr. mozzarelo, edamca ipd.); trd sir, čeprav nariban, se na pici ne bo vlekel. Pri nas pico peče sin in povrhu čez sir nasuje še koruzo iz pločevinke in dovolj gob (kupljene zmrznjene šampijone iz vrečke ali, če so še, nabrane iz skrinje). Gobe iz slanice nimajo okusa. Ker je čez sir še nekaj materiala in vlage, se tudi ob upoštevanju izbire sira nikoli ne zgodi, da bi se sir zapekel, se prijetno vleče.

lp

booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti