Sir za pico

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

27. jan 2013 17:30

hvala za nasvete, bom naslednjič poiskusula z mocarelo, torej s tisto, ki jo dobim na dilekatesi

lpm

zala36

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

27. jan 2013 18:05

Tudi jaz uporabljam mocarelo (Hoferjevo). Pečico prižgem na 250, spodnji in zgornji grelec, sam pekač pa dam bolj nizko v pečici, ne na sredino. Tako se testo speče, gornji del pa ostane bolj sočen. 

magnolija

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jan 2013 21:38

Da se vleče, ga mora biti debela plast :D


Jaz sem čisto zadovoljna, če so na pici le pelati, sir in bazilika. Imam sicer zelo rada mocarelo, vendar tudi kakšen močnejši okus.

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 27. 2013 21:39

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

28. jan 2013 5:59

Lp ;-)

priporočam mešanico sirov (Mercator, ali lidl-tudi hofer....) jaz sicer vse NAŠTIMAM NA DEBELO....

veliko paradižnikove zmesi (pasirani pelati + pasiran česen).....šunke, pršuta, ali suhe salame-na tanko narezane toliko, da pokrije celo pico ....my bad, hihihihi in potem še na debelo sira......njami se vleče in zgoraj mora biti rjava skorica....

 

glede temperatur je odvisno od pečice do pečice-vsaj iz mojih izkušenj...smo že tri menjali staro z rabljeno in potem z še eno rabljeno....bogpomagaj...si je ne moremo privoščiti in če je kdo pripravljen kaj podariti, se -ko kaj odpove poslužimo tega ....life goes on

 

mačka27

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

31. jan 2013 14:23

sem dala 2 vrečki ribanega sira ih hoferaj na en pekač pice, ravno zato, da se bo sir fino vlekel, pa je izpadla sirova skorja

zala36

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

31. jan 2013 14:57

Kot sem že napisala, riban sir ni isto kot v kosu.

Preverjeno.

Ko bom naredila pico bom poslikala in napisala točne sestavine.

irena66

andrejagaz  

član od: 4.2.2011

sporočila: 20

31. jan 2013 15:53

Živjo!

Pri nas pa pico naredimo tako, da na vrhu posipamo približno polovico sira (od celotne količine, k jo imamo namen uporabit-ne vem točne mase, ampak na oko bi rekla, da vse skupaj porabimo 25 dag sira za tavelik pekač od pečice). Ko je pica na pol pečena, pa jo potresemo še z drugo polovico sira in tako sir ostane ˝vlečljiv˝in ni preveč zapečen =)

aja, uporabljamo pa trde sire (gauda, edamec), katere sami naribamo.

andrejagaz

Sporočilo je spremenil(a) andrejagaz dne 31. 2013 15:55

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. jan 2013 15:58

magnolija je napisal/a:

Tudi jaz uporabljam mocarelo (Hoferjevo). Pečico prižgem na 250, spodnji in zgornji grelec, sam pekač pa dam bolj nizko v pečici, ne na sredino. Tako se testo speče, gornji del pa ostane bolj sočen. 


magnolija

 

Najraje jo pecem na kamnu, sicer pa tako kot pravi magnolija, cim nizje. Zelo redko mi nastane sirova skorja, delam pa cimtanjso z ne prevec  nadeva. Zal so moje mere vse odokativne.  Testo naredim iz cca 200 - 250 g moke (pokrije cca 2/3 pekaca od pecice) sira pa dam mogoce 200 g. Res pa sir vedno ribam - obicajno tistega ki ga imam, jost, masdamer, ementaler, tilzit, mocarela, ... Pecem toliko casa da ima dno pice barvo. Mi je pa na pici zelo vsec cebula

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. jan 2013 16:48

AJa, še en nasvet za ribanje velikih količin sira: nazadnje sem 1 kg edamca odlično naribala na multipraktik. Uf kako bi se sicer mučila,p a še pacajo se ostanjki, ko jih porivaš preko ribežna.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. jan 2013 19:36

zala36 je napisal/a:

tak recept imam, zato sem pekla 15 min na 250, pa je bilo ravno prav pečeno, sir pa posušen, pa sta ga bili 2 vrečki ribanega sira iz lidla za ta velik protfan od pečice



zala36

 

100% je kriv riban sir iz lidla! Jaz sem ga tudi enkrat uporabila za pico in še preden se je stopil, se je zapekel. Jaz uporabljam ementalerja ali gavdo, je pa res fino, če je na pici več različnih sirov. Včasih kupin tudi kepo mozzarele (tiste v tekočini), jo narežem in položim na pico med drug sir. Tudi jaz pečem pico na 250 približno 15 min, tako da s tem ni nič narobe.

 

Bannanna... joooj, jaz sem tudi do včeraj vedno ribala sir na multipraktik, včeraj pa se mi je dokončno dobesedno polomil  sicer je bil star že blizu 30 let, ampak vseeno ga je škoda.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti