Grenka piščančja juha?!!!!!? kako?

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. jan 2013 20:38

Kurja juha se ne kuha 2 uri, ni čudno, da je bila grenka. V pol ure je kuhana zelenjava in tudi prsovina, juhica pa okusna in bistra.

 

LP! Galja

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

31. jan 2013 5:19

ja, mogoče - če maš ekonom lonec  (s katerim nimam izkušenj, saj kuham po "klasičnem sistemu)

vse najbolje vsem...

 

mačka27

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

31. jan 2013 8:38

 

Po mojem je bilo zaradi kakšne zelenjave. Jaz sem enkrat dobila ene bučke, ki so bile grenke kot ..., pa si sploh nisem predstavljala, da so lahko tudi bučke grenke. Omleta je bila čisto neužitna.

trac

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

31. jan 2013 8:46

Pa res, Mačka, zakaj kuhaš piščančjo juho tako dolgo? Kot ti je napisala že Galja: piščančje prsi (tudi drugi deli piščanca) so vendar kuhani v pol ure, zelenjava pa tudi. Pa ne v ekonom loncu.

Govedina res potrebuje dolgo časa, da se zmehča in da kaj od sebe, piščanec pa postane žagovina s predolgotrajno obdelavo.

Juha pa je lahko grenka od peteršiljeve korenine (petešilj nima gomolja), če je je preveč, ali zaradi česna.

pirnica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

31. jan 2013 12:02

mačka27 je napisal/a:

trixi, verjetno imaš prav....česen je bil res nekoliko star-pskoraj pol glavice je bilo plesnjive, komadi na drugi strani so bili "bolj ubogi"....a ni izgledalo plesnjivo, bilo pa je nekaj rjavih pik, katere sem sicer izrezala ven...(bil je edini še doma...pa saj veš gospodinje-skušaš uporabiti vse kar se da, kolikor se da :-/...verjetno sem ga res tu "posrala")...

 

Hvala za namig...pa lep pozdrav vsem in lep pričetek delovnega tedna vsem,


mačka27

Po moje bo kar držalo tole s česnom: "Pri starejšem česnu moramo zeleni kalček brezpogojno odstraniti, ker bi sicer dal jedem neprijeten grenak okus." (kopirano s strani http://www.misteriji.si/art/zdravi_recepti/Cesnove_je)

LP, V.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. jan 2013 12:03

No, veste kaj, 2 cm dolg kalček česna ne more narediti 2 litrov juhe grenkih kot žolč, pa kakorkoli obračate.

rimljanka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

31. jan 2013 19:37

Hi, hi, Rimljanka, se podpišem. Sem vse prebrala, ampak po moje tako grenkobo lahko naredi le žolč ali pa da ji je kdo kaj zanalašč kaj frcnil v lonec.....

BABI 2+2

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

31. jan 2013 22:50

Rimljanka, kaj veš, kako žleht je bil tisti kalček...ali dva... jim ni za zaupat  Sploh ob dejstvu, da so lahko majhne in na videz čisto nedolžne stvari presenetljivo hude; na primer tu, na kulinariki, zna že kakšna beseda povzročiti toliko žolča, da bi zagrenilo dva hektolitra župe   

 

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti