Grenka piščančja juha?!!!!!? kako?

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

tema odprta - 26. jan 2013 10:35 | ogledi: 9.437 | odgovori: 18

Dragi kuharski mojstri, lepo vas prosim za nasvet...

v več kot 20-ih letih kuhanja (že od osnovne šole naprej) izjemno rada kuham. A včerajšnja kuha me je dejansko ZAFRUSTRIRALA do amena... Vedno ko kuham piščančjo juho, so sestavine sledeče: čebul-samo narežem in "fliknem vmes", česen, paradižnikova mezga-ene 5 kom.celega popra,petršilj (tokrat je bil gomolj...),por,korenček, ter sol in domače piščančje prsi.

Po uri kuhanja sem poiskusila juho...in zazdelo se mi je, da je malce zagrenila....po uri in pol je bila grenkoba še hujša- odstranila sem meso in kuhala-bolj iz firbca kot ne-dalje...po 2h  urah pa je juha postala grenka dobesedno KOT ŽOLČ!!!!!

 

Najbolj me jezi to, da sem jo vmes že neštetokrat kuhala-jo imamo vsaj 1x na teden ali 2 na jedilniku-skozi vsa leta-in ne morem razumeti, kako je možno z istimi sestavinami, ki jih uporabljam že vsa leta tako "kiksniti" pri eni izmed najbolj enostavnejših jedi...

Se mi je pa pred kakimi 8-10-timi leti zgodba 1-vič zgodila (samo ne vem, al je šlo za kostno, govejo ali piščančjo juho....je vseeno toliko časa vmes minilo....)... Ima kdo kak predlog oz zakaj hud... se mi je to zgodilo?

mačka27

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

26. jan 2013 10:49

Čudno! Kaj pa, če se je po notranjosti piščanca razlil "žolč", ko so ga čistili?

 

Pozdravček!

Mygrace

sporočila: 6506

26. jan 2013 11:26

Tudi jaz sem pomislila na žolč.

Kaj pa začimbe, katere si dala? Ti je pomotoma kaj padlo v juho?

Zanimivo...me prav firbec matra, kaj je bilo.

 

Mygrace

škratolina  

član od: 9.5.2008

sporočila: 1

26. jan 2013 11:51

To je zagotovo zaradi žolča. dovolj je že, da čisto mala pikica npr. na nožu Je zagrenjeno celo meso. to se je meni zgodilo pri sv. jetrah. odstranili smo večji del jeter, ki so se dotaknila žolča, ampak se očitno ta stvar tko hitro razlije, da je bilo vseee grenko k h....

 

škratolina

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

26. jan 2013 12:58

Wejla beybe! Hvala za misli, a padlo mi definitivno ni nič zraven...Nekako malce dvomim, (oče vsako leto 3x nabavi okoli 30 piščancev-za družino in prijatelje...sam kolje in "secira" piščance...že ene 30 let...) saj tudi če da celega (znoreaj spucanega piščanca, so jedi dobre....NITI pri čorbah, zrezkih, alpa podobnih zvarkih se mi kaj takega še ni zalomilo....se mi zdi tako zamalo, da je JOJ! Mislim višek od viška res....

Naša mati je vedno delala juho tako, da je čebulo popražila na železni plati (štedilnik 2 plati+2 plin)....Ko se mi je prvič to naredilo, sem mislila,da gre za preveč popraženo čebulo, zato- ode tistega trenutka dalje nisem NIKOLI  več pražila, ampak jo samo narezala vmes....

 

meso sem kasneje skuhala z kockami in ni bilo grenko....

 

tako da....ma nimam pojma-niti približno...čudi me, kako je možno tudi, da je kasneje zelenjava (ko sem meso že vzela ven), a kot sem napisala že zgoraj.....postajala vedno bolj grenka...je možno, da bi bilo kaj narobe z gomoljem petršila? alpa z česnom (sicer je bil res malce star-pike sem ven zrezala, pa to....)....sam to prej nikol še ni bil problem...

 

bodite lepo in hvala za vaša mnenja...

mačka27

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

26. jan 2013 13:04

...za juho me ni toliko ganilo (čeprav naj bi del le-te nekako naslednji dan uporabila za kitajsko kislo pekočo juhco za južino) kot jeza in bes KAKO h..... mi je to uspelo!?!!!!!

 

....ko A JE TO varianta se počutim...

mačka27

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. jan 2013 22:20

A si poskusila zelenjavo vsako posebej, če katera greni? Meni se je podobno zgodilo z rumeno kolerabo- je bila grenka, babica pravi, da ni bila prava sorta... Jaz sicer vso zelenjavo iz navade ponavadi poskusim že surovo, pred kuhanjem. Ne, da bi preverila, če je kaj narobe, ampak ker mi je pač všeč.

Pa tudi na grenek korenček sem že naletela, ampak ne tako zelo, kot ti opisuješ.

čoko

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

27. jan 2013 9:41

Pri piščančji obari dam jaz vse sestavine takoj v mrzlo vodo, torej korenje, piščanca, peteršilj. Ko je skuhano naredim pa še prežganje s čebulo.

 

Sicer pa tale dolžina kuhanja . . . četudi so domače piščančje prsi - 2 uri?

In ne se toliko sekirat zaradi enkrat ponesrečene jedi.

lartep

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

27. jan 2013 9:51

Wejla kuharski mačkoni in mačke,

 

čoko....priznam, da vsake zelenjave posebaj še nisem poiskusila...bom pa DEFINITIVNO v prihodnje HVALA NA VELIKO!!!!

dragi/a lartep sekiram se ne tako zelo, me pa jezi in res se mi zdi zamalo, da nisem odkrila jb-nega vzroka-in po miljonih župicah, da se mi isti sistem "ZASERJE"....sam klinc...se očitno zgodi.... :-/...

 

.....VSEM NAJLEPŠA HVALA....očitno, tudi če si star maček v kuhanju....se še vedno učimo....

 

lep nedeljski dan vsem in vse najbolje,

 

 

mačka27

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

27. jan 2013 11:41

Jaz dam v juho vedno pol paradižnika, nikoli mezge. Drugače pa se mi je že zgodilo, da mi je česen pokvaril kako jed in zagrenil? Pa paziti moraš na količino korenine peteršilja, saj jo za ene prsi zadostuje čisto malo.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 27. 2013 11:41

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 27. 2013 11:56

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

28. jan 2013 5:28

trixi, verjetno imaš prav....česen je bil res nekoliko star-pskoraj pol glavice je bilo plesnjive, komadi na drugi strani so bili "bolj ubogi"....a ni izgledalo plesnjivo, bilo pa je nekaj rjavih pik, katere sem sicer izrezala ven...(bil je edini še doma...pa saj veš gospodinje-skušaš uporabiti vse kar se da, kolikor se da :-/...verjetno sem ga res tu "posrala")...

 

Hvala za namig...pa lep pozdrav vsem in lep pričetek delovnega tedna vsem,

mačka27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti