Moka hofer

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

1. apr 2013 17:34

Moko iz Hoferja že dolgo uporabljam in nikoli nisem imela problemov z njo.

Nekoč sem gledala oddajo o moki, kjer so pokazali kako določijo tip moke. Poenostavljeno povedano je takole: čim bolj bela je moka, tem nižjo številko ima, taka se uporablja za peciva. Čim več je v njej ostankov otrobov, tem temnejša je in tem višjo številko ima moka. Taka se uporablja za nezahtevne pekovske izdelke, kot je na primer domači kruh.

To lahko vidite na primer na testu za palačinke, ki dobi temne pike, če dlje časa stoji v hladilniku.   Vem, da tole, kar bom zdaj napisala ni prav, ampak jaz sem si zapomnila tako, da številka moke pomeni, koliko smeti je v moki.

Katrca11

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

29. apr 2014 14:58

Pozdravljeni, že več kot eno leto uporabljam hofferjeve izdelke, na splošno sem z njimi zelooo zadovodljna, se vidi nemška kvaliteta. Kar se pa tiče moke-SUPER, je ni boljše. Z njo vse pečem,izredno dobri rezultati, mi je pa mož nedavno prinesel moko, hvala bogu samo 5 kg iz nekega mlina,ni bila tako dobra, kot hofferjeva. Moram povedati tudi to,da jaz pečem kruh tudi iz hofferjeve mešanice za kruh, vedno uspe in je dober, enkrat tedensko pa pečem iz zelene vrečke, svoj kruh, po mojem receptu iz kulinarike. Lep pozdrav.

mopsika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

29. apr 2014 15:05

A to je reklama za Hofer?

Poglej, jaz pa nešteto let uporabljam moko (mehko, ostro, rženo, ajdovo...) iz enega mlina tam na obrobju Prekmurja in sem prezadovoljna z njo. 

 

Pozdravček!

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

29. apr 2014 15:29

Hoferjeva moka je dobra.

So pa tudi boljše moke kot je Hoferjeva.

SMARTY1

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. apr 2014 19:33

No, jaz sem imela ravno obratno izkušnjo s hoferjevo moko. Zelo slabo in je ne bom več kupila tam.

JJ

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

29. apr 2014 21:52

Po čemu pa najbolj vidite razliko v kvaliteti moke? Ker jaz je do sedaj nisem še opazila, pa naj bo to Hofrova, Mlinotestova, Mercatorjeva... Me pa res zanima, brez kakih provokacij :) Ker sem že precej stvari spekla pa nisem zaznala nobene spremembe pri rezultatu zaradi druge moke.

blossom

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

30. apr 2014 10:39

Se mi zdi, da se razlika najbolj opazi, ce delas vleceno testo ali peces domac kruh

čoki

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

30. apr 2014 10:42

Meni se isto njabolj pozna pri vlečenom testu, ker ga vedno delam sama in ga še nikoli nisem kupila. Če je ta prava moka se testo zelo lepo vleče, nič ne poka in je tenko, da se vidi skoz njega.

SMARTY1

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

30. apr 2014 16:01

Ravnokar sem spekla ocvirkovo potico iz hofferjeve moke. Joj, kako se je lepo delala, pri gnetenju in še lepše pri valanju. Ne morem si pomagati,za mene je hofferjeva moka zakon, ker res veliko pečem in preizkušeno hvalim.

mopsika

as76  

član od: 15.10.2006

sporočila: 45

1. maj 2014 6:25

Tudi jaz vedno uporabljam Hoferjevo moko. Potico pečem samo iz te moke. Se mi je zgodilo, da sem kupila uno moko , ki ima potico narisano in je temu namenjena, pa mi ni potica ratala. Meni se ta moka zdi v redu.

Lp

as76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti