Moka hofer

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. feb 2013 23:10

Marjja, točno tako, kot si napisala. Kot vsako stvar, se je tudi mesenja treba lotiti. Jaz sem mamo velikokrat gledala, kako mesi testo, ko je rekla naj še jaz poskusim, sem rekla bom že, ko bo treba. Ko sem se poročila, pa nisem imela kilometrine. Še najbolj me je vzpodbudila moževa pripomba, da se sicer potico lahko kupi, ampak da je neprecenljivo, ko doma diši iz pečice. Potem pot do izdelka ni bila več dolga. Jaz mislim, da ročno gnetenje doda testu nekaj več ( nekateri z roko celo mešajo solato ), čeprav tudi strojčki dobro gnetejo. No, jaz mesim sama in prav uživam, ko mi testo lepo uspe. Sem pa rabila tudi nekaj časa, da sem začutila testo pod prsti. Nikoli pa ni bilo tako slabo, da bi ga zavrgla.

Kljub vsemu se nimam za kuharico a la Dragička, pa še vseh vrhunskih kulinaričark, ki jih spremljam na KulSlo. Moje torte niso za slikanje, pa tudi piškoti so sicer dobrega okusa, ampak pri izdelkih na teh straneh lahko samo zardevam. Potičko bi pa brez sramu tudi slikala. Pa pico tudi.

Kruhomat sicer imam, sem ga pa premalo uporabljala, tako da sem ga odnesla v počitniško hišico za vsak slučaj, če mi pečica zataji, ker mi je že.

 

naor

kozamurnik

sporočila: 2311

18. feb 2013 7:22

Krumat odlično mesi testo, tudi gostoto se lahko regulira, jaz  nekje na sredini mesenja enostavno odprem pokrov in če je gosto, dodam malo vode, če preredko, dodam vodo. Tako da ni panike. Spečem pa tudi jaz v pečici.

Lučkin izračun pa je le še  dokaz več, da se peka kruha na tak način ne le časovno ampak tudi cenovno izplača!

 

Zakaj bi bogateli proizvajalci in preprodajalci?  Cena osnovnega kruha je namreč odločno pevisoka!!! Saj je v bistvu le moka in voda, od kod torej take cene?

Moka iz Hoferja se mi pa sicer zdi zelo dobra, nikoli nisem imeli problemov z njo.

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2013 9:00

kozamurnik je napisal/a:

Zakaj bi bogateli proizvajalci in preprodajalci?  Cena osnovnega kruha je namreč odločno pevisoka!!! Saj je v bistvu le moka in voda, od kod torej take cene?

No, pa sol, kvas, pa še kaj, pa električna energija, vsi sgroški, tudi pek najbrž dobi plačo, kajne? Pa šofer in administracija,......

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. feb 2013 10:03

Hm rimljanka , s pekovo plačo, stroški elektrike, pa še vsemi drugimi dodatnimi zraven, cena ne bi smela biti taka, kot je, se strinjam s kozamurnik. Kruh  je pa ja osnovno živilo, za božjo voljo.

Tule ti prilepim argumentiran primer, koliko stane kg kruha  v avtomatu zakruh  iz navadne, industrijske moke:

http://www.pallequadre.com/2012/04/pane-fatto-casa-rispa . Prevedno( in preverjeno) okoli  65 centov za 1 kg. Z vsemi dodatnimi pretiravanji navzgor v nobene primeru ne več kot 1 evro.

Moj  prejšnji "izračun" je bil iz dražje, kvalitetnejše moke direkt iz mlina, ki je v industrijskih pekarnah zagotovo ne uporabljajo, pa me še vedno stane trikrat manj kot v trgovini....

 

 

Pri nas je povprečna cena za kg  NAVADNEGA KRUHA  od 3-4 evre, s semeni ali raznimi dodatki pa  od 5 naprej, bučni kruh sem oni dan videla po 8 evrov kg...

Moja znanka, lastnica privat pekarne, si vsako leto kupi novo stanovanje, ki ga kasneje  proda ali  oddaja.

Verjetno ne zato, ker ni nobenega zaslužka.

Govorim za naše razmere, slovenskih  ne poznam tako dobro, vendar sem mnenja, da  se  kruh še kako izplača peči doma. Tudi časovno, če ga zamestite v avtomatu, predvsem pa cenovno.V današnjih časih vredno razmisleka.

O kvaliteti in o tem, kako cela hiša diši po domu, ne po stanovanju, pa smo že prej nekaj rekli.

 

 

 

lp lučka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2013 10:40

Nisem rekla, da kruh ni drag, napisala sem, da v ceno kruha le ne sodita le moka in voda.

 

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. mar 2013 22:26

Bom kar tukajle vprašala: A mi lahko katera/kateri od vas pove, kakega tipa je polbela pšenična moka. 

Hvala. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 31. 2013 22:38

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

31. mar 2013 22:27

850

rrr

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

31. mar 2013 22:29

To je tip 850

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. mar 2013 22:36

Hvala obema. 

Da vidim, če jo najdem v kaki nemški internet trgovini.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti