Moka hofer

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

15. feb 2013 12:59

Bi se kar strinjala z Rimljanko, če si cel dan odsoten,pa še otroci povrh, je pol težko še ustvarjat poleg, razen če ti je nekaj ur spanja dovolj. Ko sem bila v službi sem prišla ob 16 uri domov, vrjemite mi tako crknjena, da sem komaj še zmogla gospodinjska dela, kaj šele kako ;pocanje;! Odvisno tudi kakšno službo imaš, ampak mislim, da takšnih, ki bi hodili spočiti domov ni! Sem pa se res potrudila malo bolj takrat, ko sem bila cel dan doma. Jih pa sedaj bolj razvajam, ampak kmalu bo minilo, saj spet z marcem začnem delati, hvala bogu.....

kvačkarica

kozamurnik

sporočila: 2311

15. feb 2013 14:56

Jaz velikokrat spečem kruh, ob sobotah redno.

Vonj po pravkar pečenem kruhu je nekaj, kar ne zamenjam za nič takega, kot je čakanje v vrstah po raznih trgovinah, ki so odprte tudi ob nedeljah. Vzame le malo več časa ali pa sploh ne, če kruh zamesi avtomat.

Če se je treba preobleči, pa malo urediti, prej manj.

Jasno da niso vsi vešči, da je marsikatera mlada mamica na smrt utrujena, ampak peka kruha zna biti prijeten obred, kako vključiti malčke  da po svojih močeh  pomagajo in se hkrati kaj naučijo. Veliko bolj zdravo je, da vdihavajo vonj po pečenem kruhu, kot mikrobe po trgovinah.

Seveda ni vse za vse, okusi, želje in potrebe so različni. Ampak ko gre za kvaliteto  našega življenja, je vredno razmisliti, kaj ima prednost.

murnik

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

15. feb 2013 23:24

Moja mama ni hodila v službo, zato sem odraščala ob domačem kruhu. Vsak drug dan ga speče in je dosti boljši kot kupljen. Ampak se strinjam, če delaš do 17, 18 res nimaš dovolj časa niti moči za mesit.

čoki

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. feb 2013 8:16

Saj se strinjam tudi sama, pa ko sem bila mlajša in nevešča testa, se mi je zdelo to pravi podvig zamesiti za kruh. Dostikrat se spomnim kolegice iz službe, ki je rekla, kako njena sestra naredi štrudel kar mimogrede, ona namreč pokliče, da se čez kakšno urco oglasijo, sestra pa medtem ustvari sladko dobroto. Takrat sem bila sama tudi še mlada in imela majhna otroka, sem si pa dobro zapomnila in si rekla, če ona zmore, zmorem tudi jaz. Marsikaj je stvar organizacije in okretnosti v kuhinji.

Naj mi ne zameri nobena zaposlena mamica, ker niti slučajno nisem imela namena koga izzivati. Se pa da npr. v soboto narediti testo, ene uspešno uporabljate kruhomat in če je želja, si jo lahko izpolnite. Kdor ne utegne, si bo seveda kruh kupil. Menim, da imamo zelo dobre kruhe, domač je pa le domač, ni kaj. 

 

naor

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

16. feb 2013 9:39

Občasno pečem doma kruh in moram povedti, da mi je (od belih kruhov) nabolj všeč iz Hoferjeve moke in S-budget moke.

 

Spela

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

17. feb 2013 14:46

Čoki, tudi jaz pečem kruh iz Hoferjeve bele gladke moke, brez problema uspe. Ravno danes je pečen en tak kruhek, v katerega sem dodala tudi gorenjsko zaseko

Prosi sosedo, da enkrat skupaj zamesita kruh iz tvoje moke, lep pozdrav in srečno

babka1951

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

17. feb 2013 19:38

babka1951 kako lep kruhek!

Moke je že zmanjkalo  mešala sem z ostro moko, pa je šlo. Za burek in pite je bila pa moka odlična.

 

Hvala!

čoki

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. feb 2013 20:21

Hvala za vaša mnenja.

Iz radovednosti sem, ko sem danes pekla kruh, malo gledala na uro in še malo računala zraven.

Iz pol kg  mešane moke, 300 g bele in 200  s semeni,  sem dobila 780 gramov kruha.

Namesta kvasa sem uporabila domač  matični kvasni nastavek. Poleg  vode in malo mleka sem dodala le  še žlico olja in sol.

Cena ( pekla sem v štedilniku na drva, torej ni bilo strškov za elektriko ali podobno), za 780 gramov je

beri in piši nič več kot 1,25 evra. Moka prvovrstna, kupljena v mlinu.

 

Kruh sem zamesila v kruhomatu, oblikovala dve štručki in dala peč.... in  vsega skupaj nisem imela več kot  petnajst, dvajset minut dela, prej manj.

O čudovitem vonju v moji kuhinji  o hrustljavi skorjici  vam pa  ne povem nič... ..

Upam, da sem koga prepričala?

 lp lučka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

17. feb 2013 20:39

Naor, kako si pregnala strah pred krušnim testom?

S treningom, verjetno???  Za pizzo še naredim testo, oz. ga vržem v multipraktik, vlečeno in listnato kupim, keksi še tudi gredo, za kruh pa že nekaj časa zbiram korajžo, pa ne vem, ne vem....

Kruhomat imam, pa nam ni bil všeč. 

Pa bo treba poskusiti, ni druge

Malo že brskam po receptih.

marjja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2013 21:08

Kruhomata nisem nikoli kupila, prvič ker mi oblika kruha, ki pride iz njega ni všeč, drugič pa zato, ker bi ga toliko pojedli, da svi trije ne bi prišli skozi vrata. 

Marjja, jaz pa mislim, da lahko testo za kruh lepo zamesiš v kruhomatu po kateremkoliže receptu. Začni z enostavnim receptom, magari s tistim za pizzo. Jaz delam pizzo po receptu za kruh. Res je važno, da ga vsaj 10 minut mesiš, če ne več. In nikar ne delaj po receptu, kjer je vode "po potrebi". 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti