Kulinarična inventura 2012

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

29. jan 2013 16:25

Ja no, tako sem zadnjic prebrala na napisu, ki je visel nad to zelenjavo.

To zelenjavo sem vedno poznala pod imenom Topinambour, zadnjic pa so v trgovini delili liste o "pozabljeni zelenjavi" in je pri Topinambouru pisalo, da je to v resnici korenina soncnice.

Razlaga, ki sem jo poiskala (tukaj je link) pravi, da je Topinambour korenina Helianthus tuberosus (kot je napisala rimljanka), kar pa je "divja" soncnica.

urska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jan 2013 18:26

Saj topinambour lahko napišeš po naše topinambur (ima več slovenskih imen, tudi papeževa repa mu pravijo med drugim, ampak večina ga pozna kot topinambur). Sploh dobro ga poznajo tisti, ki so ga kdaj zasadili v vrtu in se ga potem čez čas poskušali znebiti.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jan 2013 18:41

Če se peljete po zasavski cesti proti prestolnici, lahko na obeh straneh ceste občudujete skoraj njive topinamburja (ni zanalašč zasajen).

lp

cervus

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

29. jan 2013 19:39

Kot profesionalki me še vedno marsikaj preseneti tule na Kulinariki in tudi jaz sem se marsikaj naučila. Inventure ne delam rada, raje načrtujem kaj novega za naprej. Makroni-macaronsi bodo prva nova stvar, ki jo bom poizkusila, zaradi osebe, ki jih obožuje in se jih nikoli ne naveliča. Upam, da mi uspejo.

Lp, Saša

Mir in dobro!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jan 2013 19:44

Ja, Venturini, če si profesionalka pol pa res ni frke?

Pozabila sem se pohvalit, da letos nisem kupila nobenega paketa listnatega testa, ker sem ga sama delala. 

Iz vsake runde so bili trije paketi, eden je bil navadno takoj uporabljen, dva sta romala v skrinjo  za kasnejšo uporabo.

Vanja

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

29. jan 2013 20:05

ursus_le , kje si dobila vijola krompir, ga že nekaj časa iščem pri nas- vendar neuspešno.

lp

anibas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jan 2013 20:33

Zadnje nekaj let ga je imel najboljši sosed, tako, na pladenjčku pakiranega, je sicer pisalo, da ni za sajenje, ampak le za kuho, ampak, nejeverne duše smo seveda preverile........in je, jasno, veselo rasel. Ampak, ima take gomolje, podobne kifeljčarju, precej dolgo potrebuje, da jih naredi, mali gomoljčki, ki nevede ostanejo v prsti, nalsednje leto lepo poženejo. Cela rastlina ima vijooličen nadih in je pravzaprav lepa, seveda tudi lepo cveti. Meni je bil všeč skuhan, v oblicah, z malo masla.

rimljanka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

29. jan 2013 20:44

rimljanka hvala, bom šla pokukat k sosedu in ga nekaj kupila tudi za posadit

anibas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jan 2013 20:49

Malo sva padli iz teme, pa vseeno: tukaj poglej, anibas.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2013 21:30

Pred nekaj leti smo ga kar celo vrečo kupili v Bosni, v Zenici na tržnici. Olupek lepe vijolične barve, krompir noter rumen, spominjal na kostanj, velik kot pest ali še večji. Nič podoben kiflarju, kaj šele, da bi bil majhen.  Še bomo šli ponj, že zaradi izleta.i

Dober je bil v vseh oblikah, nič ni razpadal.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti