Kulinarična inventura 2012

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jan 2013 22:19

Odkritje mehiških kumaric in njihovo vlaganje, mazanje pečenke z medom. Verjetno še kaj, ampak ušlo iz spomina....

lp

cervus

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

26. jan 2013 11:15

odkritje japonsko/tajsko/azijske hrane oz.

- moja obsedenost z sušiji in vsem, kar je povezano s tem,

- čiliji (celo do te stopnje jih jem, da prav trpim in čutim posledice še kar nekaj časa, ampak me to ne odvrne od tega, da jih naslednji dan ponovno jem ) in z njimi povezani recepti,

- jamie oliverjeva oddaja oz. knjiga 15 minute meals, kjer je vsak recept fenomenalen

- ter kulinarika seveda ;)

Mamka Bršljanka

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

26. jan 2013 12:38

Dobra tema.

 

Lansko leto sem se spoprijateljila z kvašenim testom. Sem imela nek strah in nikoli mi ni ratalo. Prvič naredila potico, važna sem bila kot ne vem kaj . Lotila sem se tudi peke  in ne samo iz bele moke in raznih rogljičkov. Sicer ni neka znanost narest rogljičke, ampak meni ni ratalo, sem se malo bolj poglobila in je ratalo seveda.

Prav tako sem po dolgih letih spet naredila ozimnico in domače marmelade ( kakijeva, slivova, breskova, marelična).

Odkrila nekaj super receptov, tako da brez kulinarike dan ni popoln..

 

Za letošnjo leto, pa upam da bo vrt spet aktualen, rada bi se bolj poglobila v zelišča.

tanjaj

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

26. jan 2013 17:06

Prvič naredila Bovške krafe s suhimi hruškami

začela sem delati domač jogurt, super

po kar nekja letih peke kruha mi je ratal res dober, tak kot sem hotela, ko sem ugotovila, da mora dooolgo vzhajati-ker sem enkrat pozabila nanj

pa gotovo še kaj,

kmalu pa se moram lotit išlerjev, ker so res neznansko dobri.

tabu

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

27. jan 2013 11:45

Ni iz leta 2012, ampak zame še vedno top biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol.

Nekajkrat je bila na seznamu tudi adminova Sacher torta.

V 2012 sem prvič delala cake popse (super ideja za otroške zabave.. ok tudi za odrasle :) )

Tako kot bannanna - beljakova maslena krema, ni boljšega.

Domača orehova rezina - poskusila narediti kopijo tiste, ki jo imajo v Maxiju.. se mi zdi, da je dobro uspela.

 

Sunny09

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

27. jan 2013 17:32

Ko sem danes ob kuhanju kosila za širšo družino  (7os) premišljevala kaj novega sem lansko leto osvojila z kulinariko.Nisem odkrila tople vode, pač po nasvetih kul.male stvari.Prekinila sem z sterotipi ki sem jih imela in začela uporabljati malo bolj eksotične začimbe.Prvič sem delala biskvit po rec.Vendeline jr.(afrodizična torta).

Uporabila nekaj receptov Vrtejbenka(svečniki ,kmečke tortice)in osvojila pohvale. Prigrizki mamamie so odlični.Tudi jaz probala cake pops,mazala pečenko z medom in podobne koristne nasvete.Resnično ,pohvalno nekaterim prizadevnim kulinarikom za izvrstne recepte,drugim za male trike, tretjim za konstruktivno debato vse to in še mnogo bogati kulinariko in mene.

adalbert

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

29. jan 2013 12:42

Sama moram priznat, da sem se s pomočjo kulinaričark, ki ste tako pridno pekle in pošiljale slike peciva končno spravila iz lenobnega opazovanja in čudenja kaj vse delate in letos res napekla kar precej peciva. Končno sem skapirala te čudovite steklene piškotke! Sicer pa tudi razne nasvete, ki si jih pošiljate med seboj preberem in sem že kar dosti pomoči dobila s tem pri kakih mojih dilemah.

Res se mi zdi to en super portal.

Veliko kuharski užitkov želim vsem ljubiteljem kuhanja in peke.

branka

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

29. jan 2013 15:23

Odkrila vijola krompir (okus zelo zelo dober, malo medeno kostanjev, ceprav nam vijola pire nekako ni potegnil), prvic sem pripravila topinambour (in s casom ugotovila, da to ni nic drugega kot korenina soncnice).

Prvic smo kot veliki  nabirali cemaz.

Na pomlad smo nabrali taksno kolicino divjih spargljev, da se jih se sedaj nekaj vreck valja po skrinji.

Prvic sem se lotila priprave peciva iz manioc-a, sele v letu 2013 smo tudi probali speci cips iz manioc-a. Pripravili smo tudi cips iz kruhovca (fruit à pain).

V zacetku leta sem prvic SAMA naredila gibanico. Za potico v decembru zal ni bilo casa.

Skuhala sem veliko razlicnih marmelad: ringlojeva, marelicna, slivova, jabolcna, grozdna, kiwijeva, jagodna, robidova, figova, hruskina, mesana.

Prvic sem se lotila gratiniranih kanelonov.

Sprobala recept endivjine juhe.

Uhhhhh ... se bi se naslo

urska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jan 2013 15:57

ursus_le je napisal/a:

prvic sem pripravila topinambour (in s casom ugotovila, da to ni nic drugega kot korenina soncnice).

urska

 

Topinambur ni tisto, kar si večina predstavlja pod sončnico - oba sta sicer iz rodu Helianthus, ampak gre za različne vrste. Kar izkoplji enkrat sončnico, pa boš videla, kaj ima v zemlji. 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jan 2013 16:02

Drži, sončnica (Helianthus anuus) ima v zemlji le korenine, topinambur (Helianthus tuberosus) pa tudi te odebeljene dele, gomolje.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti